Wzgórze Raciążek - Lubienianka Lubień Kujawski 1:1 w meczu 2. kolejce A klasy, gr. 4 - Włocławek

Ewelina Olejnik
27 sierpnia 2016 roku na boisku w Raciążku rozegrano mecz między Wzgórzem Raciążek a Lubienianką Lubień Kujawski.

Zanotowano remis 1:1. Strzelcami bramek byli:

45 ' – Patryk Zapiec ( 1:0 )
50 ' – Rafał Szymczak ( 1:1 )

W 83 minucie zespół Wzgórza nie wykorzystał rzutu karnego.

Spotkanie było bardzo wyrównane. W I połowie z delikatną przewagą gospodarzy, w II wydaje mi się, że graliśmy lepiej, utrzymywaliśmy się przy piłce, stworzyliśmy sobie kilka sytuacji. Na pewno boli strata pierwszej bramki, bo po głupim błędzie w 45. minucie przegrywamy. Na szczęście podnieśliśmy się. Ogólnie patrząc na przebieg spotkania trochę żal, ale obroniony karny daje nam ten remis – wyjaśnia trener Lubienianki Piotr Olszewski.

Rzut karny pod koniec spotkania. To on mógł przesądzić o wyniku. Serce drżało, gdy zawodnik podchodził do piłki?

Nie. Po pierwsze nie jestem do końca przekonany, czy był karny, ale nie jestem sędzią. Natomiast, byłem przekonany, że bramkarz obroni, miałem to w podświadomości – odpowiada szkoleniowiec.

I obronił.

Jeden punkt po grze. Może szkoda, że nie potrafiliśmy stąd wyjechać z trzema punktami. Natomiast po tym karnym, cieszy chociaż ten jeden punkt, bo tak naprawdę, mogliśmy przegrać.

II połowa to była zupełnie inna Lubienianka. W pierwszej to Raciążek miał znaczącą przewagę nad przeciwnikiem. W przerwie w szatni padły motywujące słowa?

WYNIKI MECZÓW A KLASY, STRZELCY, TABELA

Panowały ciężkie warunki. Był upał i słońce. Nie jest to pogoda typowo piłkarska. Natomiast powiedzieliśmy sobie o błędach, jakie popełniliśmy w pierwszej połowie i w drugiej całkowicie to inaczej wyglądało. Szkoda tej bramki na 1:0, bo mógł ten mecz całkowicie inaczej wyglądać, ale cieszę się, że chłopacy się podnieśli i szybko odrobiliśmy straty. Dzięki temu możemy cieszyć się z pierwszych punktów, bo po zeszłotygodniowej porażce mieliśmy nietęgie miny – dodaje Olszewski.

RKS Wzgórze Raciążek: Patryk Dwojak – Kacper Nasiński, Karol Latopolski, Dawid Kowalczyk, Krzysztof Wiśniewski – Tomasz Olejnik, Mateusz Graczyk, Bartosz Rutecki, Stanisław Chojnacki – Piotr Chojnacki, Patryk Zapiec.
Rezerwa: Piotr Janowski, Mateusz Dziubak, Leszek Jeliński, Patryk Leszczyński, Przemysław Rutecki, Michał Waszak, Tomasz Zwierzchowski.

Lubienianka Lubień Kujawski: Krzysztof Walcza – Kamil Ambrożewicz, Andrzej Dopieralski, Bartosz Gołębiewski, Filip Kalinowski, Mateusz Kruger, Patryk Olczak, Albert Pawlak, Tomasz Pląskowski, Tobiasz Szulc, Rafał Szymczak
Rezerwa: Kamil Brykalski, Krystian Osiński, Mateusz Pietrusiak, Adam Wiśniewski, Sylwester Woźniak

Wideo. Mecz A klasy: Lubienianka Lubień Kujawski - Grot Kowalki 2:3