Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

XXIV finał Turnieju Poezji Śpiewanej we Włocławku. Program imprez

Centrum Kultury Browar B.
24. Finał Turnieju Poezji Śpiewanej Impreza organizowana jest w ramach 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Przez kilka dni gościć będziemy najlepszych młodych wokalistów w Polsce, wybranych w kilkustopniowych eliminacjach.

W środę 10 czerwca o 19.00 zapraszamy na Dźwiękowiąząłkę. To interaktywne widowisko muzyczne zobaczymy na Placu Grodzkim. Sambor Dudziński wspólne z publicznością tworzyć będzie poezję i niezwykły spektakl. Fabułę tworzą widzowie z prowadzącym wszystko aktorem wykorzystującym szerokie instrumentarium, m.in. elektroniczny fortepian, organy, zestaw perkusyjny, akordeon dęty, saksofon, a także instrumenty etniczne: duduk, flety, drumle, didgeridoo, berimbao, kopytnik, cabasa, dzwonki chromatyczne oraz wokal i chórki. Sambor to aktor teatralny i musicalowy, wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista oraz wynalazca. Z zawodu aktor-lalkarz.

Zajmuje się kompozycją muzyki teatralnej i filmowej, wykłada piosenkę w Krakowskiej PWST. Dudziński to artysta nowej generacji. Najwyższej klasy profesjonalizm i techniczną perfekcję łączy z głęboką wrażliwością, wielką dyscypliną i zwykłą uczciwością. Wysokie wzorce i etos przejął zapewne z domu rodzinnego. Wywodzi się ze sławnej rodziny performerów. Jego ojciec, legendarny Paweł Dudziński, inicjował przed laty w Polsce sztukę performansu.. Sambor, podobnie jak jego rodzice, wybrał w sztuce drogę osobną. Zrezygnował z etatu w teatrze Capitol. Wycofał się na wieś. Odważnie wybrał niezależność, żeby całą energię móc poświęcić na rozwój duchowy. Obecnie realizuje własne projekty na scenach teatralnych i muzycznych. Dudziński jest prezesem Stowarzyszenia "Ale Wiocha" - organizacji powołanej do "stwarzania i pielęgnowania piękna". W malowniczym krajobrazie dolnośląskiego skansenu od 2009 roku Stowarzyszenie rewitalizuje i przystosowuje zabytki na potrzeby kultury. Powstają tam rozmaite pracownie rzemiosła artystycznego, dając możliwość rozwoju w wielu dziedzinach. Muzyczny fenomen i "wojownik sztuki" grał w teatrze role m.in. Jima Morrisona i króla Dawida.

W czwartek 11 czerwca zajęcia warsztatowe w "Browarze B." z wokalistami prowadzić będą Katarzyna Winiarska, Elżbieta Zapendowska, Andrzej Głowacki i Jan Zdziarski.

W piątek 12 czerwca o 17.00 i 19.00 w "Browarze B." odbędą się koncerty konkursowe. W skład jury wchodzić będą: Katarzyna Groniec – piosenkarka i aktorka; Teresa Drozda – dziennikarka muzyczna Polskiego Radia, współprowadząca audycję „Gitarą i piórem” w radiowej Trójce, autorka niekomercyjnego serwisu internetowego poświęconego piosence literackiej „Strefa Piosenki”; Lech Śliwonik – teatrolog, prezes Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie, redaktor naczelny Sceny, rektor Akademii Teatralnej w Warszawie w latach 2002 – 2008; Krzysztof Herdzin – znakomity pianista jazzowy, kompozytor, aranżer, dyrygent i producent. Autor jazzowych wersji utworów Chopina, orkiestrator nagrodzonej Oscarem muzyki Jana A.P. Kaczmarka, wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy; Ojciec Wacław Oszajca – poeta, autor kilkunastu tomów poetyckich przekładanych na niemiecki, włoski i rosyjski, jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, zasiadał w jury Nagrody Literackiej Nike. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w kasie pn.-pt. 10.00-18.00.

W sobotę 13 czerwca o 21.00 na dziedzińcu "Browaru B." DOBRY KONCERT z udziałem laureatów 24 Finału oraz Stanisława Soyki. Koncert poprowadzi Sambor Dudziński.

Bilety: Sektor B 50 zł, Sektor C 40 zł (w tym 8 % VAT) na www.ebilet.pl i w kasie „Browaru B.” pon.-pt. 10.00-18.00.

Stanisław Soyka należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Wokalista jazzowy, pianista, i kompozytor obchodził w ubiegłym roku 35 – lecie artystycznej działalności. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku jest ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Podczas koncertów więc można usłyszeć pieśni do słów Agnieszki Osieckiej z albumu „Tylko brać…Osiecka znana i nieznana”, klasyki Czesława Niemena z wydanej niedawno monografii „W hołdzie Mistrzowi”, w sąsiedztwie takich szlagierów jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”. Nie zabraknie pieśni napisanych do wierszy polskich i nie tylko poetów („Allegro ma non troppo” W. Szymborskiej, „Który skrzywdziłeś…” Cz. Miłosza, „Nim przyjdzie wiosna” J. Iwaszkiewicza, sonety W.Shakespeare’a).

Tym razem Soyka wystąpi z zespołem o nazwie Soyka Kolektyw. Towarzyszyć mu będą Przemek Greger na gitarze elektrycznej i akustycznej, Marcin Lamch na kontrabasie, Zbyszek Uhuru Brysiak na instrumentach perkusyjnych, syn Kuba na perkusji, Antoni Gralak na trąbce, Aleksander Korecki na saksofonie. Soyka Kolektyw stanowi bogatą i niebywale ciekawą paletę kolorystyczną a jazzowe temperamenty i kompetencje wyzwalają w czasie koncertów tę unikalną moc muzyki improwizowanej. Warto wybrać się na koncert Soyki bo to zupełne tak, jakbyśmy na jakiś czas znaleźli się w innym wymiarze, pełnym piękna i dobrych emocji, które tylko on potrafi z taką lekkością wywołać w swojej publiczności. Przyjdzie a przekonacie się o tym osobiście.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto