Zgoda Chodecz - RKS Wzgórze Raciążek 2:4 w 1. kolejce A klasy gr. Włocławek [zdjęcia, wideo]

Ewelina Olejnik
W inauguracyjnym meczu piłkarze Wzgórza Raciążek pokonali na wyjeździe Zgodę Chodecz 4:2.

Mecz nie należał do łatwych ze względu na panujące warunki atmosferyczne, jednak obie drużyny walczyły o zwycięstwo.

Co tu dzisiaj dużo mówić. Warunki były bardzo trudne do grania, aczkolwiek sami sobie strzelaliśmy bramki, także ten mecz byłoby ciężko wygrać. Jeżeli nie poprawimy błędów w obronie będzie nam naprawdę ciężko. Powinniśmy rozstrzygnąć ten mecz na naszą korzyść i spokojnie to wygrać. Niestety nie trafialiśmy w bramkę, to Raciążek wygrał i zdobył 3 punkty – tłumaczy trener Zgody Chodecz Michał Rosiak.

Zespół z Raciążka kontrolował przebieg gry na boisku. Po przerwie gospodarze prezentowali się gorzej, czego efektem było więcej wolnego miejsca na boisku. Z każdą minutą Raciążek kreował sobie coraz więcej akcji. W meczu podyktowano również rzut karny dla Zgody.

- Graliśmy pierwszy raz w tym ustawieniu. Był to ciężki mecz, przeciwnik postawił trudne warunki. Boisko też nie było najwyższej jakości. Naprawdę ciężko się grało, lecz trochę szczęścia nam dopisało. Szczęście sprzyja lepszym – opowiada kapitan Wzgórza, Karol Latopolski.