ZRB Błaszczyk - ZPC Bałtyk Włocławek zwycięzcą Superpucharu Wójta Gminy Choceń 2018 [zdjęcia]

W niedzielę 25 lutego 2018 roku w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Choceniu odbyła się VIII edycja turniej futsalu o Superpuchar Wójta Gminy Choceń, a także podsumowanie blisko czteromiesięcznych zmagań w 1 i 2 Choceńskiej Lidze Futsalu.

Tegoroczny turniej był już VIII edycją walki o Superpuchar, który organizowany jest co roku na zakończenie Choceńskiej Ligi Futsalu. W tym roku w rywalizacji udział wzięło 11 drużyn, podzielonych na 4 grupy. Sześć drużyn reprezentowało pierwszą ligę i pięć drugą. Tak jak rok temu, tak i w tym nie obyło się bez niespodzianek, za która można uznać zdobycie Superpucharu przez mistrza drugiej lig drużynę ZRB Błaszczyk - ZPC „Bałtyk” W-ek., która w finale pokonał faworyzowaną ekipę Saniko Włocławek.

Detal Met - Agrofarma Gołaszewo  1:4
Do ćwierćfinału awansowali: z 1 miejsca: Agrofarma Gołaszewo, z 2 - The Jokers **

Grupa D
ZRB Błaszczyk & ZPC Bałtyk - Vixa Team 0:0 (rzuty karne 6:5)

Do ćwierćfinału awansowali: z 1 miejsca: ZRB Błaszczyk...W-ek., z 2 - Vixa Team**

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Batory Borzymie wygrał 2:1 z The Jokers 2:1, w drugim ćwierćfinale Saniko pokonało Vixe Team 5:3. W trzecim była pierwsza niespodzianka, a mianowicie Agrofarma Gołaszewo w normalnym czasie zremisowała 3:3 z MS-Budem Włocławek. W rzutach karnych lepsza była drużyna z Włocławka pokonując Agrofarmę 6:5. Natomiast w ostatnim meczu ćwierćfinałowym ZS CKR Kowal uległ ZRB Błaszczyk ZPC „Bałtyk” Włocławek 2:9.

W pierwszym półfinale zmierzyły się drużyny: Batory Borzymie z Saniko Włocławek, tym razem drużyna z Włocławka pokonała Borzymie 5:2 i pewnie awansowała do finału. W drugim półfinale ZRB Błaszczyk ZPC „Bałtyk” Włocławek po zaciętej walce wygrał 1:0 z MS-BUD Włocławek.

W meczu o trzecie miejsce MS – BUD Włocławek pokonał Batorego Borzymie 3:2 i tym samym zajął trzecie miejsce w turnieju. W wielkim finale wyżej faworyzowana ekipa Saniko Włocławek doznał srogiej porażki z triumfatorem drugiej ligi ZRB Błaszczyk ZPC „Bałtyk” Włocławek. 1:4. Tak, więc drużyna ZRB Błaszczyk ZPC „Bałtyk” Włocławek w tej edycji zdobyła podwójną koronę, mistrza II ligi oraz Superpuchar Wójta Gminy Choceń.

Końcowe klasyfikacja w Superpucharze:

1 ZRB Błaszczyk ZPC „Bałtyk” W-ek.
2 Saniko Włocławek
3 MS-BUD Włocławek

4 Batory Borzymie

Bezpośrednio po meczu finałowym odbyło się uroczyste podsumowanie i zakończenie turnieju o Superpuchar oraz VIII edycji ChLF w sezonie 2017/2018 połączone z wręczeniem dla najlepszych drużyn pucharów, medali i dyplomów oraz dla wyróżniających się piłkarzy okolicznościowych statuetek i koszulek.

Uroczystego podsumowania VIII Edycji Choceńskiej Ligi Futsalu oraz Superpucharu Ligi dokonał organizator ligi, a zarazem kierownik GOSiR Radosław Chełminiak w towarzystwie wójta Gminy Choceń – Romana Nowakowskiego, Marka Malinowskiego – kierownika drużyny GTS Unia Choceń oraz Katarzyny Jankowskiej – sędzia techniczny ligi. Kierownik Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji – Radosław Chełminiak podziękował arbitrom tej edycji za współpracę i sprawiedliwe sędziowanie. Nie zapomniał podziękować Komisji Sędziowskiej przy stoliku, któremu przewodniczyła Katarzyna Jankowska za sprawne prowadzenie ligi.

Na zakończenie w imieniu organizatorów, serdecznie podziękował wszystkim zawodnikom, kapitanom i kierownikom drużyn za dyscyplinę i zaangażowanie w każdym meczu. Kolejny rok z rzędu odbyło się bez większych urazów czy kontuzji, co świadczy o dużej kulturze piłkarzy oraz gry w duchu sportowej walki „Fair Play”. Również na moje ręce spłynęły podziękowania od organizatorów ligi za społeczną obsługę prasową, w szczególności za niezawodne i aktywne relacjonowanie przebiegu ligi w mediach lokalnych – dziękuję!

Dekoracji zwycięzców w Superpucharze Wójta Gminy Choceń w postaci dyplomów i medali dokonał Roman Nowakowski w asyście Marka Malinowskiego oraz Radosława Chełminiaka. Następnie dokonano uroczystego podsumowania VIII edycji ChLF w I i II lidze. Wszystkie zespoły uczestniczące w rozgrywkach I ligi otrzymały od organizatorów okolicznościowe puchary i dyplomy. Natomiast tylko trzy pierwsze drużyny zostały wyróżnione okazałymi pucharami i medale, a mistrz ligi ZRB Błaszczyk ZPC „Bałtyk” Włocławek dodatkowo został wyróżniony premię w kwocie - 300 zł, której sponsorem była Stacja Okręgowa Kontroli Pojazdów - Piotra Grochowiny z Chocenia.

W drugiej lidze pucharami i dyplomami wyróżniono drużyny od miejsc 1 do 8, ponadto trzy pierwsze zespoły otrzymały najokazalsze puchary i medale, a mistrz ligi ZRB Błaszczyk ZPC „Bałtyk. premię w kwocie 200 zł, której sponsorem było Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Wiśniewski” - Jacka Wiśniewskiego z Włocławka.

Lista wyróżnionych i nagrodzonych piłkarzy poszczególnych kategorii I i II ligi: