2 kolejka Włocławskiej PAAK-Starodębska Futsal Ligi. Wyniki i strzelcy, relacje [wideo]

MG/Radek
W sali SP 23 we Włocławku rozegrano 2. kolejkę we Włocławskiej PAAK-Starodębska Futsal Lidze.

Nie ma już zespołu bez straty punktów. Nowym liderem został Anwil, który ma mecz rozegrany więcej. Bez porażki są już tylko: Geberit, Salamander i Drumet.

TSR Kujawy - Anwil 3:7, Sebastian Śmiałek 2, Adrian Liszkowski - Michał Kaźmierczak 2, Dominik Chojnacki 2, Dariusz Kurtys, Łukasz Różański, Mateusz Florkiewicz;
Na początku meczu obie drużyny grały zachowawczo i odpowiedzialnie w obronie. W 12 minucie meczu pierwszy raz na listę strzelców w tym meczu wpisał się Michał Kaźmierczak, który wykorzystał nieporozumienie przeciwników. W 12 minucie było już 2:0 a strzelcem ponownie okazał się Michał Kaźmierczak. Na 2:1 bramkę dla TSR Kujawy zdobył Sebastian Śmiałek a na 2:2 z przedłużonego rzutu karnego Adrian Liszkowski ustalając wynik do przerwy. Po zmianie stron zespół Anwilu szybko udowodnił swoją wyższość na boisku strzelając w 23 i 24 minucie dwie bramki a strzelcami byli Paweł Zaranek i Dariusz Kurtys. Bramkę kontaktową dla TSR Kujawy zdobył Sebastian Śmiałek w 30 min. meczu. Odpowiedź Anwilu była szybka a mianowicie w 34 i 35 min. meczu Dominik Chojnacki dwa razy pokonał dobrze broniącego bramkarza TSR Kujawy. Ostatnią bramkę w tym meczu zdobył Łukasz Różański, który ustalił wynik meczu na 7-3 dla Anwilu.

Bobrowniki - DGS 4:5, Adrian Lerch 2, Ernest Kozłowski, Aleksander Gręźlikowski - Kamil Chojnacki 2, Sebastian Jóźwiak 2,Krzysztof Jóźwiak;
Od początku meczu zespół z Bobrownik rzucił się do ataków lecz bramkarz DGS-u Bartosz Prokopiak kapitalnie wychodził obronną ręką w pojedynkach z zawodnikami z Bobrownik. Pierwsza bramka meczu padła dopiero w 10 min. meczu kiedy to Adrian Lerch uderzył nie do obrony i zespół z Bobrownik wyszedł na prowadzenie w tym meczu. Odpowiedź DGS-u była szybka w 13 min. meczu do wyrównania doprowadził Krzysztof Jóźwiak który z bliskiej odległości pokonał bramkarza przeciwników ustalając wynik do przerwy. Po przerwie drużyna DGS-u zastosowała wysokie krycie już na połowie przeciwnika co przyniosło szybki efekt w postaci dwóch bramek w 22 i 27 minucie meczu strzelonych przez Kamila Chojnackiego. W 30 min. meczu Ernest Kozłowski zdobył gola na 3-2 dla DGS. W 35 min. meczu stało się coś co miało duży wpływ na wygraną drużyny DGS. Sebastian Jóźwiak zdobył dwie bramki dla swojej drużyny i było już 5:2. Na 5:3 w 38 min. gola dla Bobrownik zdobył Aleksander Gręźlikowski. W 39 min. meczu bramkę kontaktową dla Bobrownik zdobył Adrian Lerch wpisując się po raz drugi na listę strzelców. Do końca tego meczu drużyna z Bobrownik walczyła o dobry wynik w tym meczu jednak na posterunku był Bartosz Prokopiak który wielokrotnie w tym meczu uratował swój zespół od utraty gola zdobywając nagrodę najlepszego zawodnika 2 kolejki Włocławskiej Paak-Starodębska Futsal Ligi przyznawaną przez organizatora. Przypomnijmy iż najlepszym zawodnikiem pierwszej kolejki Włocławskiej Paak – Starodębskiej Futsal Ligi został Marcin Królikowski z Anwilu.

Drumet - Geberit 3:3, Piotr Gotłasz, Piotr Szablewski, Krystian Dąbrowski - Artur Wojnowski 2, Krystian Pawłowski
Na początku meczu zespół Drumetu przycisnął przeciwnika i w 11 min. meczu Piotr Gotłasz zdobył bramkę na 1;0 dla Drumetu. Na 2:0 w 16 min. meczu podwyższył Piotr Szablewski, który wykorzystał rzut karny. W 19 min. meczu Artur Wojnowski zdobył bramkę kontaktową ustalając wynik do przerwy.Po przerwie cały czas była wyrównana aż do 27 minuty kiedy to Krystian Dąbrowski zdobył gola na 3:1. Trzeba podkreślić iż ten zawodnik miał udział przy wszystkich bramkach dla drużyny Drumetu w tym meczu. Po zdobyciu trzeciej bramki uszło powietrze z zespołu Drumetu ponieważ w 31 min. Krystian Pawłowski zdobył gola kontaktowego a Artur Wojnowski w 32 doprowadził do remisu na 3:3. Mimo starań obu drużyn wynik mecz zakończył się sprawiedliwym remisem.

Awansem z 7. kolejki:
Anwil - Salamander 3:4, Mateusz Florkiewicz, Marcin Królikowski, Paweł Skurzyński - Waldemar Michałowski, Rafał Czarniak, Dawid Waga Dawid, Igor Borowicz;
Na początku meczu Anwil dyktował warunki w tym meczu a efektem tego był gol na 1-0 w 9 min. meczu a strzelcem został Florkiewicz Mateusz. W 10 min. meczu Marcin Królikowski podwyższył na 2-0 i drużyna Anwilu zaczęła grać zbyt asekuracyjnie. W 13 minucie meczu Waldemar Michałowski zdobył gola kontaktowego dla Salamandera. W 19 minucie meczu kiedy Rafał Czarniak zdobył bramkę dla Salamandera dającą remis do przerwy mecz praktycznie zaczął się od początku. Po przerwie odpowiedź Anwilu była szybka a strzelcem bramki na 3:2 był Paweł Skurzyński, który huknął z lewej nogi zza pola karnego. Po stracie gola zespół Salamandera nie poddał się i zaczął atakować a efektem tych ataków była bramka zdobyta przez Dawida Wagę w 30 min. meczu. W 34 minucie meczu Igor Borowicz ładnym strzałem pokonał bramkarza Anwilu dając zwycięstwo Salamanderowi odpierając pod koniec meczu huraganowe ataki Anwilu. Tym większa satysfakcja ze zwycięstwa jest taka iż Salamander grał w tym meczu w okrojonym składzie bez swoich zawodników zrzeszonych.