33 Narodowe Mistrzostwa Polski Amatorów. Jarosław Dembek z Włocławka najlepszy w kategorii +50 lat

MG
Z prawej Jarosław Dembek, z tyłu Jacek Jabłoński
Z prawej Jarosław Dembek, z tyłu Jacek Jabłoński WA
W Warszawie rozegrano 33 Narodowe Mistrzostwa Polski Amatorów i Seniorów w tenisie ziemnym.

Bardzo dobrze zaprezentował się w kategorii +50 lat Jarosław Dembek.

53-letni włocławianin wygrał wszystkie pojedynki i wywalczył złoty medal MP amatorów.

W drodze do finału Dembek pokonał kolejno Piotra Andrzejeszczaka 3:6 6:2 (10:2), Piotra Niebrzydowskiego 6:3 6:3 i Andrzeja Jermakowa 6:2 6:1. W decydującym meczu o mistrzostwie Polski wygrał z Arkadiuszem Wojtalą 6:3 3:6 (10:8)

Tym samym trenujący na kortach OSiR Włocławek przy Hali Mistrzów Dembek wywalczył drugi w 2017 roku złoty medal mistrzostw Polski. Przypomnijmy, iż w kwietniu okazał się bezkonkurencyjny w halowej rywalizacji w Chorzowie WIĘCEJ NA TEN TEMAT TUTAJ.

W stolicy Polski udanie zaprezentował się Grzegorz Wasilewicz także z Włocławka. W kat. 55 lat Wasilewicz pokonał Tomasza Ceterę 6:3 6:2 i Tomasza Wawrzyniaka 6:1 6:3, a w finale uległ Ireneuszowi Maciosze 0:6 0:6 i wywalczył srebrny medal.