7. kolejka Włocławskiej PAAK-Starodębska Futsal Ligi. I runda zakończona

MG/Radek
Wojciech Alabrudziński
Zakończyła się I runda rozgrywek we Włocławskiej PAAK-Starodębska Futsal Lidze.

W sali SP 23 odbyły się trzy mecze 7. kolejki. Niespodziewanie porażkę zanotował DGS. Potknięcie rywala wykorzystał Geberit i awansował na trzecie miejsce w tabeli.

Najskuteczniejszym strzelcem na półmetku rozgrywek jest Adrian Lerch (Bobrowniki), który zdobył 23 gole i o 10 trafień wyprzedza Sebastiana Śmiałka (TRS Kujawy).

Wyniki
Bobrowniki - Drumet 4:8 (2:1)
Bramki: Adrian Lerch 3, Wiktor Gręźlikowski - Piotr Gotłasz 5, Lucjan Jaroszewski 2, Robert Grabowski;

Na początku meczu obie drużyny grały uważnie w obronie. Dopiero w 14 minucie Adrian Lerch zdobył prowadzenie dla drużny z Bobrownik.Trzy minuty później Wiktor Gręźlikowski zdecydował się na strzał zza pola karnego i było już 2:0 dla Bobrownik. Odpowiedź Drumetu była natychmiastowa bowiem w tej samej minucie gola kontaktowego zdobył Piotr Gotłasz ustalając wynik do przerwy na 2:1 dla Bobrownik. Po zmianie stron na boisku panowała już tylko jedna drużyna Drumet. Na przełomie 4 minut (22, 23, 25) Piotr Gotłasz zdobył trzy bramki i Drumet wyszedł na dwubramkowe prowadzenie w tym meczu 4:2. W 26 min. Lucjan Jaroszewski wpisał się na listę strzelców i było już 5:2 dla Drumetu. W 29 min. meczu Adrian Lerch zdobył swoją drugą bramkę w meczu i było już 3:5. W 36 minucie Piotr Gotłasz trafił do bramki przeciwników po raz piąty w tym meczu podwyższając wynik meczu na 6:3 dla Drumetu. W 38 minucie ponownie Lucjan Jaroszewski zdobył bramkę w tym meczu odbierając chęci do gry przeciwnikom. W 39 minucie padły jeszcze dwa gole w tym meczu. Bramkę na 8:3 dla Drumetu zdobył Robert Grabowski a wynik meczu ustalił Adrian Lerch który zdobył swoją trzecią bramkę w tym meczu. Warto odnotować iż Piotr Gotłasz za swoją grę w tym meczu został MVP 7 kolejki Włocławskiej Paak-Starodębska Futsal Ligi.

TSR Kujawy - DGS 5:2 (2:1)
Bramki: Sebastian Śmiałek 3, Adrian Liszkowski, Rafał Kinasiewicz - Adam Jóźwiak, Daniel Wesołowski;

Od początku w tym meczu grę prowadziła drużyna DGS, ale nic z tego nie wychodziło. W 11 minucie meczu Adrian Liszkowski (TSR Kujawy) zdecydował się na strzał z dalszej odległości i pokonał zasłoniętego bramkarza DGS-u Bartosza Prokopiaka. Minutę później Sebastian Śmiałek po idealnej kontrze podwyższył na 2:0 dla TSR Kujawy. W 13 minucie odpowiedź DGS-u była skuteczna za sprawą Adama Jóźwiaka, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza TSR Kujawy ustalając wynik do przerwy w tym meczu. Po przerwie DGS nadal próbował atakować, ale bardzo dobra gra w obronie TSR Kujawy nie pozwalała na rozwinięcie skrzydeł przeciwnikom.
W 23 minucie na 3:1 bramkę z tzw. palca zdobył ponownie Sebastian Śmiałek. W 30 min. meczu koronkową akcję całego zespołu zakończył Daniel Wesołowski, który z bliskiej odległości zdobył bramkę kontaktową. Przez następne pięć minut to przewaga drużyny DGS, ale bramkarz TSR Kujawy wychodził obronną ręką.W 35 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Rafał Kinasiewicz zdobywając bardzo ważną bramkę na 4:2 dla TSR Kujawy. W tym meczu padła jeszcze jedna bramka a strzelcem tej bramki bł Sebastian Śmiałek który trzeci raz w tym meczu wpisał się na listę strzelców i ustalił wynik meczu.

Geberit - Indorama 13:0 (9:0)
Bramki: Sławomir Kwaśniewski 5, Konrad Sobolewski 3, Zbigniew Glonek 2, Artur Wojnowski, Damian Zasada, Mateusz Ewert.
Od początku meczu Geberit zaczął narzucać swój styl gry i już w 2 min. meczu Sławomir Kwaśniewski zdobył swoją pierwszą bramkę. W 8 minucie meczu było już 2:0 a strzelcem bramki był ponownie Sławomir Kwaśniewski. Na 3:0 w 10 minucie bramkę zdobył Konrad Sobolewski. Następna bramka na 4:0 to dzieło Zbigniewa Glonka, który w 11 minucie nie dał szans bramkarzowi Indoramy. Na 5:0 w 14 minucie z dalszej odległości bramkę zdobył ponownie Zbigniew Glonek. W tej samej minucie Sławomir Kwaśniewski zdobył swoją trzecią bramkę i było już :0. Sławomir Kwaśniewski w tym meczu zdobył jeszcze dwie bramki podwyższając wynik meczu na 7:0 i 8:0. Na 9:0 bramkę zdobył Artur Wojnowski, który ustalił wynik do przerwy w tym meczu. Po przerwie drużyna Indoramy walczyła ambitnie i straciła jeszcze tylko 4 bramki. Dopiero w 34 minucie meczu gola na 10:0 dla Geberitu zdobył Damian Zasada. W 37 i 38 minucie Konrad Sobolewski zdobył dwie bramki podwyższając wynik meczu na 12:0. Ostatniego gola w tym meczu zdobył Mateusz Ewert. Warto odnotować iż drużyna Indoramy była bardzo blisko zdobycia bramki, ale Konrad Sobolewski zatrzymał piłkę ręką za co został wykluczony z gry (czerwona kartka) i będzie pauzował w następnym meczu swojej drużyny 6 stycznia z drużyną DGS.

1. Salamander 7 17 48-27
2. Anwil 7 15 54-23
3. Geberit 7 13 38-24
4. Drumet 7 12 35-22
5. TSR Kujawy 7 10 28-24
6. DGS 7 10 37-28
7. Bobrowniki 7 3 42-43
8. Indorama 7 0 6-97