6. kolejka Włocławskiej PAAK-Starodębska Futsal Ligi. Salamander mistrzem półmetka [wyniki, zdjęcia]

MG/Radek
W sali SP 23 we Włocławku rozegrano 6. kolejkę we Włocławskiej PAAK-Starodębska Futsal Lidze.

Poznaliśmy już mistrza półmetka, którym został zespół Salamander.

Wyniki
Bobrowniki - TSR Kujawy 1:6 (0:2)
Bramki: Adrian Lerch - Patryk Grzywacz 3, Adrian Liszkowski 2, Marek Wiliński;
W 15 minucie meczu na strzał zza pola karnego zdecydował się Marek Wiliński który otworzył wynik w tym meczu. Dwie minuty później Patryk Grzywacz podwyższył na 2:0 dla TSR ustalając wynik do przerwy. Po przerwie drużyna z Bobrownik mimo niekorzystnego wyniku starała się jak mogła atakować bramkę TSR Kujawy.
Drużyna TSR Kujawy bardzo dobrze grała w obronie i wyprowadzała bardzo groźne kontry. W 24 minucie było już 3:0 a na listę strzelców wpisał się Adrian Liszkowski. W 25 minucie chwilę rozprężenia w obronie drużyny TSR Kujawy wykorzystał lider strzelców Włocławskiej Paak-Starodębska Futsal Ligi Adrian Lerch.Odpowiedź TSR Kujawy była natychmiastowa ponieważ w 26 minucie drugi raz w tym meczu Patryk Grzywacz wpisał się na listę strzelców podwyższając wynik meczu na 4:1. W 35 minucie było już 5:1 po strzale Adrian Liszkowskiego który po raz drugi pokonał bramkarza przeciwników w tym meczu.Dwie minuty później Patryk Grzywacz zdobył swoją 3 bramkę w meczu ustalając wynik w tym meczu na 6:1 dla TSR.

Indorama - Drumet 1:9 (1:3)ZDJĘCIA Z MECZU - TUTAJ
Bramki: Paweł Lubrant - Piotr Szablewski 4, Piotr Zapiec, Sławomir Janowicz, Krystian Dąbrowski, Radosław Łykowski, Piotr Gotłasz;
Od początku w tym meczu panowała tylko jedna drużyna Drumet. W tym meczu zespół Drumetu do przerwy miał wiele okazji do strzelenia bramki lecz wykorzystał tylko trzy tracąc jedną. W 2 minucie meczu bramkę otwierającą wynik zdobył Szablewski Piotr. Na 2:0 dla Drumetu podwyższył Piotr Zapiec który zdobył swoją premierową bramkę w 2 Edycji Włocławskiej Paak-Starodębska Futsal Ligi. Na 3:0 dla Drumetu podwyższył Sławomir Janowicz. W 16 minucie meczu Paweł Lubrant zdobył bramkę w tym meczu na 3:1. Po przerwie Drumet zaczął grać szybciej i efekt był natychmiastowy. W 22 min. meczu Piotr Szablewski podwyższył na 4:1 a minutę później Krystian Dąbrowski zdobył gola na 5:1. Zespół Indoramy walczył ambitnie lecz wyższość piłkarska Drumetu dała znać o sobie.W 30 minucie meczu bramkę na 6:1 zdobył Radosław Łykowski.W 36 min. meczu Szablewski Piotr zdobył swoją trzecią bramkę podwyższając wynik na 7:1 dla Drumetu. Minutę później Piotr Gotłasz zdobył swoją bramkę na 8:1. Zakończył strzelanie ten który zaczął czyli Piotr Szablewski. W 39 minucie zdobył swoją czwartą bramkę w tym meczu ustalając wynik meczu na 9:1 dla Drumetu.

Salamander - DGS 8:5 (6:3)
Bramki: Jacek Wichliński 5, Łukasz Grube, Rafał Świerczyński, Waldemar Michałowski - Krzysztof Jóźwiak 2, Paweł Nitkowski, Daniel Wesołowski, Rafał Bobrowski;

Był to bardzo emocjonujący mecz.Na początku tego spotkania zespół Salamandera uzyskał trzybramkowe prowadzenie po golach Jacka Wichlińskiego (3 min), Łukasza Grube 3 min) i Rafała Świerczyńskiego (4 min.). Zespół DGS-u ocknął się dopiero w 8 minucie meczu kiedy to piłkę do bramki Salamandera zmieścił strzałem z zerowego konta Paweł Nitkowski. Minutę później było już tylko 3:2 a gola kontaktowego dla DGS-u zdobył Krzysztof Jóźwiak. W 12 min. meczu było 4:2 dla Salamandera po strzale Waldemara Michałowskiego który wykończył akcję zespołową swojej drużyny. W 15 minucie meczu ponownie Krzysztof Jóźwiak zdobył bramkę kontaktową na 4:3 umieszczając piłkę w bramce przeciwnika strzałem głową. Następne dwie bramki w 16 i 18 minucie meczu to dzieło najlepszego zawodnika w tym meczu Jacka Wichlińskiego, który ustalił wynik do przerwy na 6-3 dla Salamandera. Po przerwie do głosu doszli zawodnicy DGS-u którzy w ciągu trzech minut zdobyli dwie bramki Daniel Wesołowski (22 min.) i Rafał Bobrowski (24 min) niwelując straty do jednej bramki. Jednak końcówka meczu należała do Salamandera. Ponownie Jacek Wichliński zanotował czwarte i piąte trafienie w tym meczu (31 i 36 min.) ustalając wynik w tym meczu na 8:5 dla Salamandera.

Geberit - Anwil 6:5 (4:2)
Bramki; Artur Wojnowski 4, Konrad Sobolewski, Norbert Kwaśniewski - Dominik Chojnacki 2, Łukasz Różański, Marcin Królikowski, Mateusz Florkiewicz.
Obie drużyny grały w tym meczu bardzo osłabione Anwil w siedmioosobowym składzie a Geberit miał do dyspozycji w tym meczu tylko pięciu zawodników z bramkarzem. Mimo to mecz mógł się podobać ponieważ obie drużyny grały bardzo ofensywnie. W 4 minucie meczu Konrad Sobolewski zdobył prowadzenie dla Geberitu. Na 2:0 bramkę w swoim stylu czyli zza pola karnego zdobył Norbert Kwaśniewski w 14 min. W 15 minucie meczu było już 3:0 a na listę strzelców wpisał się Artur Wojnowski. Jeszcze w tej samej minucie bramkę dla Anwilu na 3:1 zdobył Mateusz Florkiewicz. W 18 minucie meczu bramkę kontaktową dla Anwilu zdobył Łukasz Różański. Jednak ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do Geberitu, a dokładnie do najlepszego w tym meczu a także w 6 kolejce Artura Wojnowskiego który strzelając bramkę na 4:2 ustalił wynik do przerwy w tym meczu. Po przerwie drużyna Anwilu atakowała czego efektem był gol zdobyty przez Marcina Królikowskiego w 23 minucie meczu. Mimo wyczerpania zawodników Geberitu ambicja wzięła górę i w 26 minucie trzeci raz na listę strzelców wpisał się Artur Wojnowski który podwyższył wynik meczu na 5:3 dla Geberitu. Po stracie bramki zespół Anwilu nie poddawał się i w 34 minucie bramkę kontaktową zdobył Dominik Chojnacki. Drużyna Anwilu ostatnie minuty cały czas grała na połowie Geberitu narażając się na kontrę przeciwników. W 38 min. meczu po jednej z takich kontr czwartą swoją bramkę zdobył Artur Wojnowski podwyższając wynik meczu na 6:4. Ostatnie słowo należało do Anwilu który za sprawą Dominika Chojnackiego zdobył bramkę 5 bramkę. Do końca tego meczu cały zespół Geberitu umiejętnie się bronił odnosząc niespodziewane, ale zasłużone zwycięstwo.

Mecz zaległy z 2. kolejki
Salamander - Indorama 10:1 (4:0)
Bramki: Dawid Waga 2, Rafał Świerczyński 2, Łukasz Grube 2, Patryk Świerczyński, Waldemar Michałowski, Jacek Wichliński, Adam Zuzo - Arkadiusz Dyból.
Od początku w tym meczu było widać wyższość zespołu Salamandera. Drużyna Indoramy broniła się do 8 minuty kiedy to na strzał z dalszej odległości zdecydował się bramkarz Salamandera Patryk Świerczyński i zdobył prowadzenie w tym meczu. Na 2;0 podwyższył Adam Zuzo w 13 min. meczu. W 17 minucie było już 3:0 a na listę strzelców wpisał się Łukasz Grube. Wynik do przerwy ustalił Waldemar Michałowski który zdobył pierwszą swoją bramkę w tym meczu.Po przerwie Salamander nadal atakował i już w 23 min meczu było 5:0 a bramkę zdobył ponownie Łukasz Grube. Dwie minuty później bramkę na 6:0 strzelił Jacek Wichliński. Honorową bramkę w tym meczu dla Indoramy w 27 minucie zdobył Arkadiusz Dyból dla którego było to pierwsze trafienie w Włocławskiej Paak-Starodębska Futsal Lidze. Następne dwa trafienia to dzieło Dawida Wagi który pokonał bramkarza przeciwników w 28 i 35 minucie meczu. Wynik tego meczu 10:1 ustalił Rafał Świerczyński, który zdobył dwie bramki w 39 i 40 minucie meczu.

8. Indorama 6 0 6-84

W sobotę ostatnie mecze w I rundzie. Zagrają: Bobrowniki - Drumet (g. 10.55), TSR Kujawy - DGS (11.50), Geberit - Indorama (12.45).

Indorama - Drumet 1:9