5. kolejka Włocławskiej PAAK-Starodębska Futsal Ligi. Wyniki i strzelcy - Salamander bez porażki

MG/Radek
W sali SP 23 we Włocławku rozegrano 5. kolejkę we Włocławskiej PAAK-Starodębska Futsal Lidze.

Nowym liderem tabeli został Anwil, który zanotował rekordową wygraną różnicą 21 bramek.
Strzelecki rekord zanotował Adrian Lerch (Bobrowniki), który zdobył 11 goli i został nowym liderem klasyfikacji strzelców (19 bramek). Pierwszą porażkę w sezonie zanotował Drumet. Miano niepokonanej drużyny zachował Salamander zdobywając decydującego gola na trzy sekundy przed końcem.

Wyniki 5. kolejki
Anwil - Drumet 4:1
Bramki: Łukasz Różański 2, Dominik Chojnacki, Mateusz Florkiewicz - Piotr Szablewski;
Od początku w tym meczu było widać poukładaną grę obu drużyn. Pierwsza bramka padła dla Anwilu na listę strzelców wpisał się Dominik Chojnacki. Po stracie bramki zespół Drumetu nie załamał się i zaczął atakować bramkę Anwilu i przyniosło to efekt w 20 min. meczu w postaci bramki którą zdobył Piotr Szablewski który ustalił wynik meczu do przerwy na 1:1. Po przerwie nadal mecz był bardzo wyrównany aż do 32 minuty kiedy to Mateusz Florkiewicz zdobył prowadzenie dla Anwilu. Cztery minuty później było już 3-1 a na listę strzelców wpisał się Łukasz Różański. Mimo straconej bramki zespół Drumetu nadal starał się zdobyć bramkę. W 40 min. meczu po kontrataku drużyny Anwilu drugą swoją bramkę zdobył Łukasz Różański ustalając wynik meczu na 4:1 dla Anwilu.Trzeba jeszcze odnotować iż drużyna Drumetu nie wykorzystała przedłużonego rzutu karnego.

Salamander - TSR Kujawy 3:3
Bramki: Łukasz Grube, Sebastian Łukomski, Rafał Świerczyński - Sebastian Śmiałek, Ireneusz Barański, Patryk Grzywacz.
Od początku tego meczu drużyna TSR Kujawy grała bardzo dobrze w obronie. Drużyna Salamandera nie mogła sobie poradzić z dobrze zorganizowaną obroną przeciwnika i świetnie w tym meczu broniącym Krzysztofem Lachowiczem który dzięki swoim interwencjom został uznany najlepszym zawodnikiem 5 kolejki Włocławskiej Paak-Starodębska Futsal Ligi. Do 13 minuty był remis w tym meczu aż do momentu w którym Sebastian Śmiałek zdecydował się na strzał z tzw. palca i było 1:0 dla TSR Kujawy. Odpowiedź Salamandera była szybka bo już w 17 minucie meczu Łukasz Grube zdobył bramkę wyrównującą. W 18 minucie było już 2:1 dla TSR Kujawy po ładnej akcji Ireneusza Barańskiego który po tzw. klepce Sebastiana Śmiałka zdobył prowadzenie.Niestety tego wyniku TSR Kujawy nie zdołali utrzymać do przerwy. W 20 minucie meczu a strzał zza pola karnego zdecydował się Sebastian Łukomski po którym piłkę z bramki musiał wyjmować bramkarz TSR Kujawy. Tym golem ustalił wynik do przerwy na 2:2. Po przewie nadal drużyna TSR Kujawy grała mądrze w obronie a Salamander bezskutecznie atakował. W 36 minucie TSR Kujawy przeprowadziło zabójczą kontrę a strzelcem bramki dającej prowadzenie w tym wyrównanym meczu zdobył bardzo dobrze grający w tym meczu Patryk Grzywacz który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Salamandera. Przy stanie 3:2 Salamander miał wiele okazji do zdobycia bramki lecz na posterunku stawała cała obrona TSR Kujawy i Krzysztof Lachowicz bramkarz. W 40 minucie meczu (3 sekundy do końca meczu) na wrzutkę rozpaczy zdecydowali się zawodnicy Salamandera a szczęśliwym strzelcem bramki na 3:3 został Rafał Świerczyński,który ustalił wynik w tym meczu.

DGS - Geberit 2:1
Bramki: Adam Jóźwiak 2, Daniel Kowalski - Norbert Kwaśniewski;
Od początku w tym meczu zespół DGS zaatakował co przyniosło efekt w postaci bramki zdobytej po ładnym uderzeniu przez Adama Jóźwiaka w 9 minucie meczu.Trzy minuty później ten sam zawodnik podwyższył wynik meczu na 2:0 zdobywając bramkę z bliskiej odległości po ładnej akcji całego zespołu ustalając wynik do przerwy.Po przerwie odpowiedź Geberitu była natychmiastowa za sprawą Norberta Kwaśniewskiego który ładnym uderzeniem zdobył bramkę kontaktową dla Geberitu. Po tej bramce obie drużyny poszły na wymianę ciosów i dzięki temu bramkarze mięli dużo więcej pracy lecz wychodzili z tego obronną ręką aż do 35 minuty w której to Daniel Kowalski z bliskiej odległości podwyższył wynik w tym meczu na 3:1 dla DGS-u zapewniając wygraną swojej drużynie.

Bobrowniki - Indorama 20:0
Bramki:Adrian Lerch 11, Konrad Strużyna 3, Ernest Kozłowski 2, Aleksander Gręźlikowski 2, Wiktor Gręźlikowski, Łukasz Skonieczny.
Mecz ten odbył się pod dyktando zespołu z Bobrownik,którzy zaaplikowali przeciwnikom do przerwy 6 bramek. Po zmianie stron drużyna Indoramy walczyła jak mogła lecz skutek tego był mizerny.Po przerwie zawodnicy z Bobrownik jeszcze bardziej podkręcili tempo gry i zdobyli jeszcze 14 bramek w drugiej połowie. Wiktor Gręźlikowski zdobył jak dotąd najładniejszą bramkę Włocławskiej Paak-Starodębska Futsal Ligi.
Mecz zakończył się wynikiem 20-0 dla Bobrownik lecz drużyna Indoramy zasługuje na wielki szacunek ponieważ zawodnicy tej drużyny posiadają wiele mniejsze umiejętności futsalowe, a zawsze grają z wielką ambicją.

Zaległy mecz z 4. kolejki
Anwil - Indorama 21:0
Bramki:Tomasz Mejer 5, Łukasz Różański 4, Waldemar Zakrzewski 4, Michał Kaźmierczak 3, Mateusz Florkiewicz 2, Paweł Zaranek 2, Marcin Królikowski.
Od początku ten mecz toczył się do jednej bramki.Do przerwy zawodnicy Anwilu do przerwy zdobyli 10 bramek.
Po zmianie stron było jeszcze gorzej dla Indoramy ponieważ straciła ona 11 bramek. W tym meczu panowała tylko jedna drużyna Anwil która pokazała że będzie poważnym kandydatem do wygrania tej ligi. Natomiast Indorama jest to zespół który debiutuje w lidze i miejmy nadzieję, że z meczu na mecz będzie lepiej.

1. Anwil 6 15 49-17
2. Salamander 5 11 30-21
3. DGS 5 10 30-15
4. Geberit 5 7 19-19
5. Drumet 5 6 18-17
6. TSR Kujawy 5 4 17-21
7. Bobrowniki 5 3 37-29
8. Indorama 4 0 4-65