Anwil Włocławek - Trefl Sopot. 1. kolejka Orlen Basket Ligi - sezon 2023/24. Zdjęcia, relacja, skrót meczu

od 16 lat
W niedzielę 24 września rozegrany został mecz 1. kolejki Orlen Basket Ligi w sezonie 2023/24. Anwil Włocławek zmierzył się z Treflem Sopot i pewnie wygrał. W przerwie uhonorowano Szymona Szewczyka, którego koszulka, z zastrzeżonym już numerem 33, zawisła pod kopułą Hali Mistrzów. Zobaczcie zdjęcia, skrót ze spotkania.

Anwil Włocławek - Trefl Sopot 91:83 (25:20, 21:23, 23:21, 22:19)

ANWIL: Petrasek 21 (3), Groves 7, 9 zb., Garbacz 7 (1), Schenk 6 (1), Kostrzewski 1 oraz Sanders 25 (2), 7 as., Joesaar 11 (3), Bell 9 (1), Young 4, 12 zb., Wadowski 0, Siewruk 0.
TREFL: Van Vliet 23 (2), 13 zb., Varadi 15 (3), Best 6, Barnes 3 (1), Zyskowski 0 oraz Witliński 15, Scruggs 11 (1), Musiał 10 (2).

Obie drużyny niedawno zmierzyły się w meczu o Kasztelan Basketball Cup 2023 i wtedy Trefl Sopot okazał się lepszy w Hali Mistrzów. Znacznie więcej ważące spotkanie o punkty także goście zaczęli lepiej: od trójek Burnesa i Varadiego. Anwil Włocławek z każdą minutą jednak twardniał w defensywie, a w ataku odpowiedział także trafieniami z dystansu - Schenka i Garbacza. O niewielkiej przewadze włocławian w 1. kwarcie decydowała skuteczniejsza ofensywa oraz talent Victora Sandersa, który wszedł z ławki i w 5. minut zdobył 10 pkt.

W 2. kwarcie lidera Anwilu Włocławek wsparli Petrasek i Groves, z ławki także Joessar i przewaga urosła do ponad 10 punktów po kwadransie z gry. Trefl Sopot miał duże problemy z kreowaniem akcji ofensywnych, wyłączony był Jarosław Zyskowski, skuteczność całego zespołu spadła do 40 procent. Największe problemy sprawiał włocławianom Paul Scruggs, a gdy jeszcze przed przerwą rozkręcił się Andy Van Vliet (w sumie 24 pkt do przerwy tego duetu), to Trefl błyskawicznie odrobił straty i wyszedł na prowadzenie (seria 9:2 i 42:43).

Po przerwie Anwil Włocławek wrócił do dyktowania warunków gry, znowu goście męczyli się w ataku, a po drugiej stronie z dystansu trafiali Joesaar, Petrasek i Bell (41:31).

Trefl Sopot jednak nie dał się zgubić, a w 33. minucie tracił tylko 2 punkty do Anwilu Włocławek. Wtedy jednak po raz kolejny pokazał się znakomity w tym meczu Sanders. Los Trefla przypieczętował ostatecznie Petrasek, po jego serii 11 punktów z rzędu było 89:74.

To był w ataku świetny mecz duetu Sanders - Petrasek, ale też warto docenić potencjał defensywy tej drużyny, dwaj teoretycznie najlepsi gracze (Best i Zyskowski) uzbierali raptem 6 punktów. Świetną robotę pod tablicami wykonał Kalif Young.