Dni Otwarte UE. Włocłavia - Lider 4:1. Media - Europejczycy 7:6 [zdjęcia, wideo]

Drużyna Włocławskich Mediów
Drużyna Włocławskich Mediów Justyna Juszczyńska
W czwartkowe popołudnie 7 maja na stadionie OSiR przy Leśnej odbyły się dwa ciekawe mecze piłki nożnej. W pierwszym spotkaniu wystąpili młodzicy Włocłavii i Lidera, jako drudzy ma murawę wyszli Europejczycy i Włocławskie Media.

Młodzicy grali 2 x 30 minut. Mecz stał na dobrym poziomie. Choć początek początek meczu nie ułożył się zbyt pomyślnie dla pilarzy Lidera, gdyż podczas rozgrzewki kontuzji doznał bramkarz, którego musiał zastąpić piłkarz z pola. Do przerwy podopieczni Marcina Piotrowskiego pewnie prowadzili 3:0. Po zmianie stron do głosu zaczęli dochodzić młodzicy Lidera. Efektem ich otwartej gry był gol kontaktowy w 34 minucie, którego strzelił Wojciech Bonkowski. Jednak to wszystko na co było stać podopiecznych Rafała Bobrowskiego. Ostatecznie wynik spotkania ustalił w 47 minucie Robert Spychalski. Włocłavia pewnie pokonała Lidera 4:1.

Włocłavia - Lider 4:1 (3:0)
1:0 - Kamil Falkowski (10)
2:0 - Kamil Falkowski (15)
3:0 - Adrian Mieszkalski (23)
3:1 - Wojciech Bonkowski (34)
4:1 - Robert Spychalski (47)

Włocłavia: Igor Czerwiński, Kamil Piontkowski, Jędrzej Markiewicz, Mateusz Świerzko, Kordian Pierzchalski, Robert Spychalski, Kamil Falkowski, Wiktoria Kołodziejczak, Adrian Mieszkalski oraz Szymon Ciotuszyński, Adam Kruczkowski, Filip Lewandowski, Piotr Małkowski. Trener Marcin Piotrowski. Kierownik Paweł Figas.
Lider: Julek Madajczyk - Jakub Karkosik, Szczepan Martynowski, Klaudiusz Zalewski, Emil Olkowski, Hubert Wiśniewski, Dawid Buliński, Wojciech Bonkowski, Dawid Ormiński oraz Jakub Hejmanowski, Wiktor Kasprzyński, Norbert Karasiewicz, Miłosz Goździecki, Patryk Krukowski. Trener Rafał Bobrowski

Mecz Mediów z Europejczykami został rozegrany 2 x 25 minut. W przypadku remisu o rozstrzygnięciu zadecydować miały rzuty karne.

ZDJĘCIA TAKŻE TUTAJ

Od pierwszego gwizdka sędziego Filipa Krzywickiego do ataku ruszyła drużyna włocławskich Mediów. Już w 6 minucie na listę strzelców wpisał się najwyższy na boisku Adrian Stankiewicz, który główką wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego Artura Kochala. Kolejne dwie bramki padły łupem Artura Piotrowskiego, który po indywidualnych dryblingach wyszedł na pozycje strzeleckie i pięknymi strzałami podwyższył wynik na 3:0 dla drużyny Mediów. Gdyby Bartłomiej Seklecki wykazał się lepszą skutecznością w wykończeniu tzw. 100% okazji, mogło być 4:0 dla Mediów, ale piłka po jego strzale do pustej bramki poszybowała wysoko nad poprzeczką. Kolejne minuty spotkania to wzrastająca przewaga Europejczyków.

Coraz częściej piłkarze tej drużyny zagrażali bramce strzeżonej przez Wojciecha Nawrockiego, upatrując swoich szans w nietuzinkowych umiejętnościach i piłkarskim doświadczeniu grającego prezydenta miasta Włocławek Marka Wojtkowskiego. Po jednym z dośrodkowań Jana Jastrzębskiego w pole karne, właśnie Marek Wojtkowski ograł obrońcę Mediów i plasowanym strzałem w długi róg strzelił kontaktowego gola. Mimo straconej bramki, to ekipa Mediów schodziła na przerwę z dwubramkową zaliczką. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Gra toczyła się bardziej w środkowej części boiska, a pojedyncze ataki z jednej i drugiej strony padały łupem obrońców. Pod koniec meczu zaczęło brakować sił podopiecznym Marcina Piotrowskiego.

Drużyna Europejczyków mając dłuższą ławkę piłkarzy rezerwowych mogła sobie pozwolić na częstsze zmiany, co w efekcie pozwoliło im osiągnąć przewagę nad drużyna Mediów. Efektem tej przewagi było strzelenia gola na 3:2 przez Sebastiana Jóźwiaka. Gdy już wszyscy mieli nadzieję, że Media wygrają to spotkanie, na minutę przed ostatnim gwizdkiem sędziego, Jakuba Karpińskiego strzelił gola. Niestety, sędzia Krzywicki nie uwzględnił 2 metrowego ofsajdu, który był głośno sygnalizowany przez obrońców.

Tak, więc europejczycy doprowadzili do remisu 3:3. W związku z tym o zwycięstwie jednej czy drugiej drużyny zadecydowała seria 5 rzutów karnych. W obu ekipach bramkarze stanęli na wysokości zadania. Jako pierwszy do wykonania rzutu karnego podszedł Artur Kochal z drużyny Mediów, ale strzelił lekko i w dość sygnalizowany sposób, że golkiper europejczyków nie miał problemów z obronieniem strzału. Z kolei w drużynie rywali Jan Jarzębowski strzelił technicznie, ale piłka trafiła w lewy słupek i szanse znów się wyrównały. Decydujący o zwycięstwie rzut karny wykonywał Maciej Czamara z drużyny Europejczyków, ale piękna parada popisał się w bramce golkiper Mediów – Tomasz Zieliński, który w drugiej połowie zmienił Wojciecha Nawrockiego. Zieliński wyczuł intencje strzelającego i popisując się przedniej marki paradą obronił rzut karny dający zwycięstwo drużynie Mediów 4:3. Jak zapowiedział prezydent Włocławka Marek Wojtkowski, kolejną okazję do rewanżu będziemy mieli podczas Dni Włocławka, które odbędą się w dniach 27-28 czerwca.

4:3 - Maciej Czamara

Media: Wojciech Nawrocki - Piotr OIszewski, Artur Kochal, Krzysztof Gachewicz, Bartłomiej Seklecki, Adrian Stankiewicz, Damian Sidwa, Artur Piotrowski, Mateusz Prokopiak, Łukasz Wolski, Maciej Obuchowicz, Tomasz Zieliński, Marcin Gołembiewski. Trener Marcin Piotrowski. Kierownik Mariusz Kowalewicz.
Europejczycy: Bartłomiej Wołkowyski, Jakub Karpiński, Jacek Jabłoński, Tomasz Smoliński, Adrian Prokop, Bartłomiej Kucharczyk, Arkadiusz Piasecki, Jarosław Kłosiński, Mariusz Szczygowski, Sebastian Jóźwiak, Jan Jastrzębski, Mateusz Gliński, Maciej Czamara, Kamil Wysocki, Piotr Dura, Zbigniew Kaźmierczak, Dariusz Skurtys, Dariusz Kucharzyk, Marek Wojtkowski.

Sędziował: Filip Krzywicki
Sekretariat zawodów: Justyna Juszczyńska, Katarzyna Czyżewska, Angelika Żychlewicz.

W drużynie Europejczyków wystąpili beneficjenci dotacji unijnych, w tym m.in.: prezydent Włocławka Marek Wojtkowski, przedstawiciele OHP, Urzędu Miasta, Przed Marszałkowskiego, Powiatowego Urzędu Pracy. Należy dodać, iż w czasie meczów, beneficjenci projektów UE zatrudnieni przez firmy Automobile Torino i Polmozbyt Holding w salonach Fiata i Citroena we Włocławku, dokonali bezpłatnych szkoleń z wymiany kół dla kobiet i przeglądu samochodów przed wakacjami.

Tekst i foto Wojciech Nawrocki oraz Justyna Juszczyńska.