Dragon Dobre - NTS Trójka Nakło 0:3 w 4. kolejce II ligi siatkówki [zdjęcia]

Grzegorz Oleradzki
Kolejne spotkanie w II lidze rozegrał zespół Dragona Dobre.

Dragon Dobre - NTS Trójka Nakło 0:3 (18:25, 20:25, 13:25)
Dragon: Kołtuński, Chlebosz, Olejniczak, Karolczyk, Lewandowski (libero), Polowczyk - Konieczka.

Goście w pierwszym secie narzucili swoje warunki gry i szybko osiągnęli kilkupunktowe prowadzenie. Gospodarze poderwali się do walki, odrobili większość strat (było już 15:17) jednak w końcówce popełnili sporo błędów przegrywając partię.

Kolejny set siatkarze Dragona rozpoczęli lepiej i dzięki mocnej zagrywce prowadzili 8:3. Taką przewagę utrzymywali do stanu 18:13, później jednak stanęli oddając rywalom siedem kolejnych punktów. Tej straty nie potrafili już zniwelować.
Drugi okres gry bez punktu przydarzył się w ostatniej partii. Dragon przegrywał 5:6, ale następnych 12 akcji należało do gości. Takiej straty odrobić już nie było można.

Pozostałe wyniki: SMS - Stal 0:3 (-19, -29, -23); UKS OPP - Wilki 0:3 (-25, -11, -21); Stoczniowiec - Trefl 3:2 (-18, 22, 18, -23, 8).

1. Stoczniowiec Gdańsk 4 11 12-3
2. Stal Grudziądz 3 8 9-2
3. Trefl Lębork 3 5 7-7
4. SMS Police 3 4 6-7
5. Wilki Wilczyn 3 4 6-6
6. Trójka Nakło 3 4 6-6
7. UKS OPP Kołobrzeg 3 3 3-7
8. Dragon Dobre 4 0 1-12