Elana Toruń - Bałtyk Gdynia 3:1 w 27. kolejce 3. ligi [zdjęcia]

(jp)
Pod wodzą Rafała Góraka Elana zdobyła siedem punktów w ostatnich trzech meczach
Pod wodzą Rafała Góraka Elana zdobyła siedem punktów w ostatnich trzech meczach Sławomir Kowalski
Elana Toruń wreszcie zagrała na miarę oczekiwań kibiców. 3:1 z niepokonanym ostatnio Bałtykiem Gdynia i coraz bliżej lidera III ligi.

Elana Toruń - Bałtyk Gdynia 3:1
Bramki: Aleksandrowicz (8), Trojanowski (30), Zagdański (65) - Ruszkul (68)
ELANA: Piotrowski - Lenkiewicz, Ciach, Krawczun, Uszalewski, Stefanowicz, Glanowski (83. Zamiatowski), A. Tomaszewski, Trojanowski (81. Grudziński), Aleksandrowicz(75. K. Tomaszewski), Zagdański (90. Piasecki).

Najlepszy mecz Elany w rundzie wiosennej. Torunianie pokonali na własnej murawie wicelidera III ligi. Zwycięstwo ty cenniejsze, że rywale nie przegrali od 7 kolejek.

Na taki występ swojej jedenastki kibice czekali od tygodni. Już jedna z pierwszych ofensywnych akcji zespołu przyniosła prowadzenie: po zagraniu Aleksandra Tomaszewskiego gola strzelił Patryk Aleksandrowicz.

Torunianie nie zamierzali na tym poprzestać i zepchnęli Bałtyk do głębokiej defensywy. Bramka wisiała w powietrzu i po pół godzinie gry którąś z kolei szansę wykorzystał Marcin Trojanowski.

Gdynianie otrząsnęli się dopiero w 2. połowie. Wtedy dopiero poważnie zagrozili bramce Piotrowskiego. Nadzieje Bałtyku na remis przerwał Łukasz Zagdański, który strzelił gola w szóstym kolejnym spotkaniu.

W Toruniu wraca nadzieja na awans. Przegrał też lider Gwardia Koszalin i na 7 kolejek przed końcem Elana traci 6 punktów do premiowanego miejsca. Jeszcze wszystko jest możliwe.