Galacticos Izbica nadal bez porażki po 7. kolejce VI edycji ChLF [zdjęcia]

W minioną niedzielę 3 stycznia 2016 roku po przerwie świąteczno-noworocznej wznowili rozgrywki piłkarze VI edycji Choceńskiej Ligi Futsalu, gdzie rozegrano 7.

kolejkę w 1 lidze oraz 8. kolejkę w 2 lidze. Samodzielnym liderem jest drużyna Galacticos Izbica, która pewnie pokonała ekipę ZS CKR Kowal 8:4.

Była to ostatnia kolejka rundy zasadniczej w 1 lidze, gdyż od środy rozpocznie się runda rewanżowa. W niedzielę strzelono najmniej goli w tej edycji, zaledwie 39, a sędziowie ukarali 9 piłkarzy żółtymi kartkami, w tym po dwóch żółtych czerwoną otrzymał Michał Malczak z Batorego Borzymie, w przegranym spotkaniu z Boniewem. Było to spotkanie dość nerwowe, dla obu drużyn. Drużyna Dariusza Napory sprawiła kolejny srogi zawód swoim kibicom. W poprzedniej kolejce przegrała dość wyraźnie z Futsal Team 10:7. Tym razem do przerwy prowadziła z rywalem za między, Boniewem 2:0, by w drugiej połowie pozwolić sobie na stratę trzech punktów, przegrywając całe spotkanie 2:4. Podczas ostatniej fotorelacji podkreśliłem, że drużyna autsajdera pierwszej ligi sprawi jeszcze nie jedna niespodziankę. Tak było i w tej kolejce, drugie z rzędu zwycięstwo odnotowała drużyna Futsal Team, pokonując jedną bramką wyżej notowaną drużynę Banderozy 5:4 (1:1). Dzięki zwycięstwu awansowała na 6 miejsce, natomiast Banderoza spadła na ostatnie miejsce.

W spotkaniu na szczycie lider rozgrywek Galacticos Izbica spotkał się z trzecią drużyną ZS CKR Kowal. Młoda drużyna z Kowala w pierwszej połowie wyszła na parkiet sparaliżowana, czyżby stawka meczu oraz to, że grała z liderem odebrała ochotę do gry podopiecznym Rafała Jankowskiego, którzy przespali pierwszą połowę, przegrywając wyraźnie 5:0. Mimo przewagi piłkarzy z Izbicy Kujawskiej, to od pierwszego gwizdka w drugiej połowie kowalska drużyna wzięła się do odrabiania strat. Ale na nic się zdały strzelone 4 gole, jak w dalszej części gry nie ustrzegli się kolejnych błędów w obronie i stracili kolejne 3 bramki, a całe spotkanie przegrali 8:4.

Tak, więc nadal jedyną niepokonaną drużyną w rozgrywkach 1 ligi jest Galacticos Izbica. Agrofarma Gołaszewo bez większych problemów pokonała drużynę z Rzeżewa 9:3 (4:1). Wynik mógł być dużo wyższy, ale najlepszy strzelec drużyny Paweł Komorowski grając efektownie dla publiczności zaprzepaścił kilka dogodnych okazji tzw. 100%. W meczu zdobył tylko dwa gole. Razem ma ich na swoim koncie 24 i nadal prowadzi w tabeli na najskuteczniejszego strzelca 1 ligi. Po piętach depcze mu Bartłomiej Mielczarek z Galacticos, który strzelił 3 bramki i 22 bramkami zajmuje 2 miejsce.

Komplet wyników 7. kolejki w 1 lidze.
Rzeżewo – Agrofarma Gołaszewo 3:9 (4:1)
ZS CKR Kowal – Galacticos Izbica 4:8 (0:5)

3. Arkadiusz Jóźwiak Banderoza – 13

W drugiej lidze strzelono łącznie 76 goli, a sędziowie pokazali 5 żółtych kartek.   Kolejną wpadkę zaliczyła dobrze spisująca się w pierwszych spotkaniach drużyna Zjednoczonych Czerniewice. Tym razem po zaciętym boju musiała uznać wyższość drużyny z Lubienia Kujawskiego. Do przerwy była wyrównana walka, na tablicy był remis 1:1. Po zmianie stron, drużyna z Czerniewic nie ustrzegła się kilku błędów, co skrzętnie wykorzystali piłkarze z Lubienia. W końcówce Zjednoczeni zbliżyli się do rywala na 4:3, ale to wszystko, na co było stać ambitnie grającą drużynę z Czerniewic. W drugim ciekawie zapowiadającym się pojedynku lider Pokusa Włocławek męczył się z niżej notowaną ekipa Vixa Team. Do przerwy był sensacyjny wynik 0:0. Po przerwie pierwsi gole zdobyli piłkarze z Włocławka. Prowadzili już 3:0, ale Vixa szybko odpowiedziała 2 trafieniami, i znów zapachniało niespodzianką. W końcówce Pokusa strzeliła jeszcze jedną bramkę na 4:2, a w ostatnich sekundach wynik na 4:3 ustalił Cezary Rybski, który był zdobywcą wszystkich goli dla swojej drużyny.

Wicelider Saniko Włocławek uporał się łatwo z drużyną DGS (Pracownicy) Włocławek 9:4. W pozostałych spotkaniach nie było niespodzianek, wygrywali faworyci. W dalszym ciągu drużyną bez wygranej jest ekipa Dream Team, która straciła dotychczas 126 bramek. Jak tak dalej będą grali, to niedługo zaliczą drugą setkę na swoim koncie i pobiją niechlubny rekord dotychczasowych edycji.

Komplet wyników 8. kolejki.
Zjednoczeni Czerniewice – Lubień Kujawski 3:4 (1:1)
Vixa Team – Pokusa Włocławek 3:4 (0:0)
OUTSIDERZY - Dream Team 11:4 (4:3)
Bomilla&ZRB Błaszczyk – FOL MAX 6:1 (2:1)
Strażak Nakonowo Stare – FC Bobrowniki 4:7 (2:1)
CHT Chill Terror – Salamander 4:2 (1:1)
Olimpic – MERA 6:4 (3:1)
Saniko W-ek. - DGS (Pracownicy) W-ek. 9:4 (4:1)

3 Adrian Lerch – FC Bobrowniki - 24

Na pierwszą kolejkę rundy rewanżowej w 1 lidze oraz 9. kolejkę w 2 lidze w imieniu organizatorów zapraszam sympatyków futsalu do hali GOSiR w Choceniu już w najbliższą środę 6 stycznia 2016 roku od godz. 9:00. Myślę, że szlagierem 8. kolejki będzie spotkanie lidera Galacticos Izbica Kujawska z niedawnym autsajderem Futsal Team, a drugim ekscytującym widowiskiem powinien być mecz pomiędzy wiceliderem Agrofarmą Gołaszewo, a trzecią drużyną ZS CKR Kowal.