Jan Marciniak i Łukasz Wilk z AQUA Włocławek tuż za podium Pucharu Europy w klasie 29er

Marcin
AQUA Włocławek
W zawodach rozgrywanych w ramach Volvo Gdynia Sailing Days 2015 rywalizowało piętnaście załóg, w tym cztery z Rosji.

Czwarte miejsce wywalczyła załoga AQUA Włocławek Jan Marciniak i Łukasz Wilk w żeglarskich regatach o Puchar Europy w klasie 29er, które w dniach 9-12 lipca odbyły się w Gdyni.

17-letni włocławianie od początku prezentowali się z ba-rdzo dobrej strony. Marciniak i Wilk po drugim dniu regat i czterech kolejnych wyścigach objęli prowadzenie w zawodach. Wygrali 4 i 8 start. W 3, 6 i 7 wyścigu zajmowali drugie miejsce. Niestety słabiej popłynęli w sobotni-niedzielnych zmaganiach i nie utrzymali medalowej lokaty. Do brązowego krążka zabrakło im tylko dwa punkty.

Zwyciężył duet YKP Gdynia Mikołaj Staniul i Kajetan Jabłoński (32). Drugie miejsce zajęły ich klubowe koleżanki Aleksandra Melzacka i Maja Nicińska (35), a trzecie Michał Sawicki i Mikołaj Jaworski także z YKP Gdynia. W zawodach w tej klasie rozgrywanych w ramach Volvo Gdynia Sailing Days 2015 rywalizowało piętnaście załóg, w tym cztery z Rosji.

Dodajmy, iż niedawno Agata Gabrysiak z KS AQUA okazała się bezkonkurencyjna zajęła w regatach Haribo w Nieporęcie. Włocławianka zajęła pierwsze miejsce miejsce w kategorii dziewcząt do lat dziewięciu.