Kujawiak Kowal pewnie pokonał Zjednoczonych Piotrków Kujawski 3:0 [zdjęcia]

W Wielką Sobotę 26 marca 2016 roku o godz. 15:00 na stadionie miejskim im. Kazimierza Górskiego w Kowalu została rozegrana 18. kolejkę o mistrzostwo V ligi 2 grupy kujawsko-pomorskiej.

Na brak emocji licznie zgromadzeni kibice Kujawiaka nie mogli narzekać. Zwycięską passę w rundzie wiosennej kontynuują podopieczni grającego trenera - Dawida Kwiatkowskiego. Po wygranej na wyjeździe z Notecią Gębice przyszedł czas na lokalne derby, w którym gospodarze podejmowali Zjednoczonych Piotrków Kujawski, która realnie chce walczyć o utrzymanie w tej klasie rozgrywek. Drużyna przyjezdnych tydzień temu pokonała u siebie dobrze spisującą się w meczach sparingowych drużynę Lidera Włocławek. Spotkanie sędziowała trójka arbitrów z Torunia, jako główny wystąpił Jerzy Rolbiecki, na liniach asystowali mu Jacek Rogowski i Krzysztof Kaczmarek. Od pierwszego do ostatniego gwizdka spotkanie toczyło się pod dyktando wyżej notowanego w tabeli Kujawiaka. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się grający trener Dawid Kwiatkowski, który główką pokonał bramkarza gości. Bramka strzelona w 4 minucie meczu szybko podbudowała morale drużyny, która nie zwalniała tempa gry i cały czas dążyła do strzelenia kolejnych goli.

Na 2:0 podwyższył w 26 minucie ukraiński napastnik Vitalij Shvets po asyście Bartosza Śmigla. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, a podopieczni Dawida Kwiatkowskiego kontrolowali przebieg gry, w której przewyższali rywala organizacją gry. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Kilka dogodnych okazji nie wykorzystał sam Dawid Kwiatkowski jak i jego podopieczni. Gdyby celowniki były lepiej nastawione, wynik byłby z goła wyższy dla gospodarzy. Inna sprawa, że w bramce przyjezdnych dobrze spisywał się najmłodszy piłkarz na boisku 17 letni Szymon Lahuta. W 75 minucie nie zdołał obronić piłki po strzale doświadczonego napastnika gospodarzy Bartosza Śmigla, który wykorzystał dokładne podanie od Kwiatkowskiego i płaskim strzałem w lewy dolny róg pokonał Lahutę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Kolejna wygrana umocniła Kujawiaka na trzecim miejscu w tabeli. Drużyna zwiększyła dystans do 5 punktów nad czwartą drużyną LTP Lubanie.

MGKS Kujawiak Lumac Kowal: Dawid Kwiatkowski - trener
B. Szablewski, D. Zasada, A. Suchomski, Sz. Gawłowski (ż), K. Malinowski, I. Borowicz (77' Sz. Ozimek), Mateusz Jakubowski (82' M. Dziedzic-Kamiński), Witold Jakubowski, D. Kwiatkowski, V. Shvets, B. Śmigiel (85' H. Wrześniak)
Rezerwowi: J. Frank, Mikołaj Jakubowski, M. Dziedzic-Kamiński, Sz. Ozimek, Robert Jakubowski, H. Wrześniak, A. Niklewicz

Zjednoczeni Piotrków Kujawski: Tomasz Jaroński - trener
Sz. Lahuta, P. Betliński (80' b. Kwieciński), M. Kiciński, K. Kawczyński, Kacper Stawicki, Krystian Stawicki (46' M. Dzierżawski, S. Hełminiak, P. Kowalski, P. Kozłowski (ż), S. Gawrońki (46' P. Rybicki), M. Kozłowski (70' A. Lichmański).

Rezerwowi:E. Maciejewski, M. Domański, M. Dzierżawski, B. Kwieciński, A. Lichmański, P. Rybicki, J. Wojciechowski

Kolejne spotkanie Kujawiak rozegra już w najbliższą sobotę 2 kwietnia o g. 15:00 na wyjeździe z liderem Unią Janikowo. Będzie to szlagier 19. kolejki o mistrzostwo V ligi grupy 2. Na jesieni Unia Janikowo zremisowała w Kowalu 3:3.