Lubraniec. Sukcesy zawodników Husarii Lubraniec. Mistrzostwo i rekord Polski w podnoszeniu ciężarów Damiana Matuszewskiego [zdjęcia]

OPRAC.: Online
Sukcesy zawodników Husarii Lubraniec
Sukcesy zawodników Husarii Lubraniec nadesłane/Husaria Lubraniec
Sztangiści KSS Husaria Lubraniec po serii turniejów przygotowawczych wystartowali w mistrzostwach Polski w kategoriach wiekowych do lat 20, 17 i 15. W artykule poniżej informacja o kolejnych sukcesach podopiecznych trenera Tomasza Michalaka.

Wideo. Kobieta "z żelaza" udowadnia, że wszystko jest możliwe. 47-latka z Indii jest multimedalistką mistrzostw Azji w podnoszeniu ciężarów

Jako pierwsi z zawodników Husarii Lubraniec 26 września na pomoście w Ciechanowie zaprezentowali się siedemnastolatkowi.

Maciej Szymański i Patryk Wdzięczny, którzy w gronie 16 najlepszych zawodników Polski kategorii 81 kg wysokie lokaty. Szymański w dwuboju uplasował się na miejscu trzecim, zdobywając również za rwanie srebrny medal. Wdzięczny bijąc rekordy życiowe ostatecznie zajął miejsce szóste co pozwoliło mu na udział w dekoracji najlepszych zawodników. Dla Macieja Szymańskiego jest to czwarty medal mistrzostw Polski, tym samym potwierdził przynależność do krajowej czołówki.

11 października w Gdańsku odbyły się mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów do lat 20. Husarię reprezentował w kategorii 96 kg. Filip Marciniak. Ten doświadczony zawodnik pomimo trudności w okresie przygotowawczym nie zawód oczekiwań kibiców i po pasjonującej walce zajął 5. miejsce.

- Prawdziwy maraton startowy, który przyniósł sympatykom sportu wiele emocji odbył się w dniach 15 – 18 października w Nowym Tomyślu. Siedmioro zawodników Husarii Lubraniec zaprezentowało bardzo wysoką formę - mówi trener Tomasz Michalak.

Damian Matuszewski nie tylko obronił tytuł mistrza Polski, ale również pobił rekord kraju w kategorii do lat 15. Na drugim stopniu podium uplasowali się Michał Włodarzewski w kat. 81 kg i Eliza Sieradzka w kat. 45 kg. tuż za podium w kat +81 kg uplasowała się Julita Kędzierska. Z bardzo dobrej zaprezentował się najmłodszy zawodnik mistrzostw niespełna 13-letni Kacper Filipiak, który w stawce 14 zawodników zajął 5. miejsce. Na miejscu 6. w kat. 55 kg sklasyfikowany został Nikodem Baranowski, a Michał Pyrek w kat. 67 kg zajął miejsce 8.

Miła niespodzianka spotkała zawodników Husarii Lubraniec na zakończenie mistrzostw. Okazało się, że w gronie 61 klubów lubraniecki klub zajął wysokie trzecie miejsce w Polsce.

Po krótkim odpoczynku zawodnicy Husarii Lubraniec spotykają się znów w sali ćwiczeń, aby jeszcze lepiej przygotować się do startów w 2021 roku.

Wideo. Mistrzostwa Polski młodzików 2020 - Damian Matuszewski z Lubrańca najlepszy