Najnowsze informacje z urzędu miasta we Włocławku [27 maja 2022]

OPRAC.:
Redakcja Polska Press
Redakcja Polska Press
Wiadomości z magistratu nr 101/2022 Włocławek, dn. 27 maja 2022 r.
Wiadomości z magistratu nr 101/2022 Włocławek, dn. 27 maja 2022 r. WA
Udostępnij:
Najnowsze informacje z urzędu miasta we Włocławku. Wiadomości z magistratu nr 101/2022 Włocławek, dn. 27 maja 2022 roku.

W Hali OSiR - Wielka Gala Miss Polonia!
W piątek tj. 27 maja 2022 r. w hali widowiskowo - sportowej OSiR we Włocławku odbędzie się Finał Konkursu Miss Polonia 2021/2022. Podczas wielkiej gali, której gospodarzem jest Miasto Włocławek poznamy Najpiękniejszą Polkę.
Transmisję na żywo z finału Miss Polonia będzie można obejrzeć na antenie TVP2, dziś, tj. 27.05 o godzinie 20:45.

W poniedziałek 30 maja odbędzie się akcja „Czyste, Zielone Miasta”
UM zaprasza do udziału w projekcie „Czyste, Zielone Miasta”, który powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Program Czysta Polska. W ramach wydarzenia odbędzie się sprzątanie lasów w okolicach jeziora Czarnego, a następnie w parku na Słodowie zasadzimy krzewy i drzewa przekazane przez Lasy Państwowe.

Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 30 maja 2022 r. Sprzątanie lasów przy jeziorze Czarnym rozpocznie się o godz. 10.00. O godz. 11.00 ruszy impreza w parku na Słodowie.

Na wszystkich uczestników będzie czekać szereg atrakcji: oprócz sadzenia drzew, konkurs na malowanie budek na ptaków, konkursy sportowe na świeżym powietrzu, edukacja z zakresu ziołoznawstwa i rozdawanie ziół, wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek, owoce i słodkości.

Relację z wydarzenia będzie można zobaczyć na stronie www.programczystapolska.pl oraz w mediach społecznościowych (Facebook i Instagram @programczystapolska). Celem akcji jest nie tylko edukacja, ale również integracja mieszkańców, którzy interesują się zdrowym trybem życia w ekologicznym świecie. Relacje z akcji będą dostępne na stronie: www.wloclawek.eu.
Zbudujmy razem społeczność, która działa i dba o przyszłość nas wszystkich!

Konsultacje społeczne planu transportowego województwa
Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu Regionalnego planu transportowego województwa kujawsko-pomorskiego (RPT) 2021-2027, który jest jednym z kluczowych dokumentów dla realizacji strategii rozwoju województwa i przyszłego Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027.

Konsultacje rozpoczynają się 27 maja 2022 r. i potrwają do 4 lipca 2022 r.

Poddawany konsultacjom projekt dokumentu zawiera opis stanu i uwarunkowań rozwoju systemu transportowego regionu, w tym uwarunkowania społeczno-gospodarcze i środowiskowe, a także aspekty formalne wynikające z obecnego otoczenia prawnego oraz analizy systemu transportowego pod kątem infrastruktury, organizacji i bezpieczeństwa. Uwzględniono w nim m.in. wyniki badań preferencji użytkowników pasażerskiego transportu indywidualnego i zbiorowego, informacje o zidentyfikowanych obszarach wykluczenia transportowego i dane dotyczące transportu towarowego.

Mecz piłki nożnej na boisku przy ul. Junackiej
W sobotę 28 maja 2022 r. o godzinie 10:30 na nowo wybudowanym boisku sportowym przy ulicy Junackiej na osiedlu Zakręt odbędzie się mecz piłki nożnej pomiędzy Strikas Włocławek a Urzędem Miasta Włocławek. W drużynie miejskich urzędników zobaczyć będzie można Prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego, radnych Rady Miasta i urzędników ratusza.

Budowa boiska rozpoczęła się w styczniu 2022 r. W ramach inwestycji powstało boisko piłkarskie, którego brakowało w tej części miasta. Korzystać z niego mają między innymi dzieci trenujące w osiedlowej drużynie piłkarskiej Strikas Włocławek. Włocławek spełnia marzenia dzieci z tej części miasta, dla których boisko to szansa na trening w idealnych warunkach, a co za tym idzie możliwość podniesienia umiejętności piłkarskich.

Sobotni mecz to wielkie sportowe otwarcie, to okazja do świętowania nowo oddanego kompleksu sportowego z boiskiem do piłki nożnej na osiedlu Zakręt.

Integracyjny Piknik Pokoju i Uciekająca Marysieńka
28 maja 2022r. w godz. 14.00 – 18.00 w Parku na Słodowie odbędzie się Integracyjny Piknik Pokoju oraz Uciekająca Marysieńka, czyli Bieg im. Marii Konopnickiej z okazji Roku Poetki ogłoszonego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. W ramach pikniku zaplanowano mnóstwo atrakcji artystycznych, sportowych, kulinarnych i innych.

Organizatorami imprezy są: Fundacja na Rzecz Rozwoju KSW we Włocławku „Vladislawia”, Centrum Kultury Browar B, III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku, Zespół Szkół nr 4 we Włocławku im. K.K. Baczyńskiego, Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, Hufiec Pracy we Włocławku, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie we Włocławku, Stowarzyszenie „Amazonki” we Włocławku.

Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego.

We Włocławku zagoszczą tancerze z całej Polski
28 maja 2022 r. o godz. 10.00 na scenie Browaru B. rozpoczną się Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego CODA.

Konfrontacje mają charakter konkursowy, na scenie zaprezentują się zespoły taneczne oraz teatry tańca. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach: dzieci, młodzież i dorośli.

Uczestników oceniać będą specjaliści w dziedzinie tańca: pedagodzy, choreografowie i tancerze ze znaczącym w środowisku tanecznym doświadczeniem. Od początku związany jest z konkursem Jacek Przybyłowicz, wybitny pedagog i choreograf, współpracujący z zespołami i teatrami tańca na całym świecie. Jury oceniać będzie umiejętność opowiedzenia historii poprzez taniec, technikę wykonania, ogólny wyraz artystyczny, a także dobór muzyki i kostiumów.
Do konkursu zakwalifikowały się zespoły z Poznania, Torunia, Mrągowa, Konina, Piecek, Łodzi, Malborka, Bydgoszczy, Kalisza, Warszawy i Włocławka. W jury zasiądą dr Grzegorz Pańtak, Natalia Madejczyk i Jacek Przybyłowicz.

Pisarka Poli Ann spotka się z czytelnikami
27 maja 2022 r. o godz. 17.00 w Filii nr 1 biblioteki przy ul. Grodzkiej 2F rozpocznie się spotkanie autorskie z Anną Bałutą. Pisząca pod pseudonimem Poli Ann, z pochodzenia włocławianka, autorka obecnie mieszka w Gdańsku.

Na przełomie lat 2019/20 ukazał się jej debiutancki tomik opowiadań „PORTRETY”, który spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem. W kwietniu 2021 r. wydała pierwszą powieść obyczajową „Listy do Emki”.

W Browarze B. wernisaże wystaw fotografii oraz czarno-białych grafik
27 maja 2022 r. o godz. 17.00 w Centrum Kultury Browar B. nastąpi otwarcie wystawy fotografii Marka Bułaja – „Inspiracje Japońskie. Natura i Cywilizacja.” Prezentowana wystawa to efekt licznych podróży artysty do Japonii w latach 2013–2015. Jak sam twierdzi, tamtejsza przyroda była dla niego inspiracją do utworzenia sekwencji fotografii pokazujących piękno tego kraju, a także korelację w stosunku do rozwiniętej cywilizacji, jaką mógł obserwować podczas swoich wyjazdów do Kraju Kwitnącej Wiśni.

27 maja 2022 r. o godz. 18.00 w Centrum Kultury Browar B. nastąpi otwarcie wystawy włocławskiej artystki, Ewy Blekickiej. Na ekspozycję składają się małe, czarno-białe grafiki, które przedstawiają rzeczywistość taką, jaką widzi autorka – trochę bajkową, trochę realną, są również ekspresyjne, przesiąknięte kolorami portrety kobiet, leśne stwory, do stworzenia których używa znalezionych w lesie korzeni drzew, patyków, konarów i traw. Jak przyznaje sama artystka, tworzenie daje jej uspokojenie, wyłączenie z pospiesznego świata, niespieszenie – stąd tytuł wystawy.

Koncert z okazji Dnia Mamy
W niedzielę 29 maja 2022 r. o godzinie 16.00 w Sali Kameralnej Centrum Kultury Browar B. przy ul. Łęgskiej 28 rozpocznie się koncert z okazji Dnia Mamy.

W programie wystąpią dzieci i młodzież z Klubu Łęg, wokaliści z zespołów: “Cantare”, “Wiolinki” oraz zespół Łęgowianie. Tanecznie zaprezentują się soliści z zespołu “Megamix” oraz “Orbita”. Wstęp wolny.

Z dawnego Włocławka. Dzieje ulicy Przedmiejskiej i placu Wolności
27 maja 2022 r. o godz. 17.00 w Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19 odbędzie się piąte z cyklu dziesięciu spotkań historycznych poświęconych dziejom Włocławka, przygotowanych w oparciu o wydaną w 1928 r. publikację pt. „Z dawnego Włocławka”, autorstwa Zdzisława Arentowicza. Ich celem jest popularyzacja wiedzy na temat przeszłości Włocławka, do której punktem wyjścia są lata około połowy XIX wieku. Każde kolejne spotkanie, któremu będzie towarzyszyć prezentacja multimedialna, obejmie zagadnienia związane z historią wybranych ulic, budynków i wydarzeń.

Kolejna opowieść dotyczy dziejów ulicy Przedmiejskiej oraz Nowego Rynku (obecnie plac Wolności). Dodatkowo przedstawione zostaną historie związane z problemami utrzymania porządku na ulicach i placach dawnego Włocławka.

Prowadzącym spotkanie będzie Tomasz Wąsik, kierownik Działu Historycznego i Muzeum Historii Włocławka. Wstęp: 5 zł/os. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

W przyszłym tygodniu ruszają spotkania prezydenta Włocławka z mieszkańcami
Spotkaniem na osiedlu Zazamcze w czwartek 2 czerwca 2022 r. rozpocznie się cykl tegorocznych spotkań prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego z mieszkańcami. Zapraszamy do udziału.
Harmonogram spotkań przedstawia się następująco:
ZAZAMCZE – czwartek 2 czerwca - godz. 17:00 - II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika ul. Urocza 3
KAZMIERZA WIELKIEGO – piątek 3 czerwca - godz. 17:00 - Szkoła Podstawowa nr 2 ul. Żytnia 47
DUŻE POŁUDNIE – poniedziałek 6 czerwca - godz. 17:00 - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 ul. Gałczyńskiego 9
ZAWIŚLE – środa 8 czerwca - godz. 17:00 - Zespół Szkół nr 8 ul. Willowa 8
MAŁE POŁUDNIE – czwartek 9 czerwca - godz. 17:00 - Szkoła Podstawowa nr 12 ul. Wiejska 29
MICHELIN – poniedziałek 13 czerwca - godz. 17:00 - Szkoła Podstawowa nr 19 ul. Szkolna 13
ŚRÓDMIEŚCIE – środa 15 czerwca - godz. 17:00 - Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu ul. Żabia 12a

Wiadomości z wcześniejszych dni 2022 roku znajdują się w galerii.

Zobacz wideo: Waloryzacja 2022 - od marca podwyżki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie