PGE Spójnia Stargard - Anwil Włocławek 95:87. Czwarta porażka w sezonie włocławian

DS
Jonah Mathews zdobył w Stargardzie 17 punktów
Jonah Mathews zdobył w Stargardzie 17 punktów Paweł Czarniak
W 14. kolejce Energa Basket Ligi Anwil Włocławek przegrał niespodziewanie na wyjeździe z PGE Spójnią Stargard. To była czwarta porażka podopiecznych Przemysława Frasunkiewicza.

PGE Spójnia Stargard - Anwil Włocławek 95:87

• Kwarty: 23:24, 16:19, 23:20, 33:24
  • Spójnia: Gray 25 (6x3), Steele 22 (4x3, 9 zb.), Neal 21 (2x3, 7 zb., 11 as.), Gilder 16 (2x3, 9 zb.), Młynarski 5 - Szymkiewicz 2, Śnieg 2, Spires 2, Szmit 0.
  • Anwil: Bell 20 (4x3), Mathews 17 (1x3), Szewczyk 8, Łączyński 5 (1x3, 9 as.), Petrasek 4 - Dimec 25, Bojanowski 7 (1x3), Kowalczyk 1, Olesiński 0, Woroniecki 0, Komenda 0.

Włocławianie byli faworytem w meczu z trzynastą drużyną elity. W pierwszej kwarcie Anwil Włocławek dwa razy wypracował sobie kilkupunktowe prowadzenie, ale je tracił. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza mieli o wiele lepsze statystyki niż rywale, ale nie miało to przełożenia na wyższe prowadzenie.

W drugiej odsłonie sytuacja się powtórzyła. Po czterech punktach z rzędu Jonaha Mathewsa Anwil Włocławek prowadził 39:32 w 17. minucie. Ale po kolejnych 120 sekundach było tylko 39:38, ale w końcówce trzy "oczka" zdobył Żiga Dimec. Głównym problemem Anwilu Włocławek w pierwszej połowie były straty (9-3).

Trzecia część spotkania była równie zacięta. Z tą różnicą, że włocławianom przydarzały się przestoje, które kosztowały ich utratę prowadzenia (53:59 w 26. minucie). Na szczęście zanotowali udaną końcówkę i po trójce Jamesa Bella.

Czwarta kwarta była wyrównana, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Przełomowe dla losów meczu było ostatnie 90 sekund. Zawodnicy Anwilu Włocławek słabo bronili i w krótkim momencie stracili osiem "oczek" z rzędu. Tych strat już nie odrobili i niespodzianka stała się faktem.

Kolejny mecz włocławianie rozegrają 17 grudnia u siebie podejmować będą Hydro Truck Radom.