Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tak było podczas otwarcia labiryntu w kukurydzy w Starym Brześciu. Zdjęcia, wideo

Renata Brzostowska
Renata Brzostowska
Wideo
od 16 lat
Mimo deszczowej pogody, na otwarcie labiryntu w kukurydzy przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu, gmina Brześć Kujawski, przybyło wielu chętnych, którzy całymi rodzinami bawiąc się w polu kukurydzy, odkrywali tajemnice pracy archeologów. W sobotę na odwiedzających labirynt oprócz zaplanowanej gry z zagadkami czekały dodatkowe atrakcje. Zobaczcie zdjęcia z imprezy.

W sobotę (5 sierpnia) przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu oficjalnie otwarta została - po raz drugi - sezonowa atrakcja turystyczna w gminie Brześć Kujawski - labirynt w kukurydzy. W tym roku labirynt został zaprojektowany w taki sposób, aby dostarczyć wszystkim zwiedzającym jeszcze więcej zabawy i emocji.

Labirynt powstał w polu kukurydzy o powierzchni 3 hektarów i jest wynikiem współpracy dwóch instytucji: wspomnianej wcześniej szkoły rolniczej i Brzeskiego Centrum Kultury i Historii „Wahadło” w Brześciu Kujawskim. Jak czytamy na stronach brzeskiej informacji turystycznej, labirynt ma nietypowy wzór, a jego ścieżki przedstawiają obraz, na którym widoczna jest neolityczna amfora, który jest głównym elementem graficznym. Tradycyjnie we wzór, zostały wpisane logotypy współtwórców labiryntu w kukurydzy. Wzór otoczony jest siecią korytarzy charakterystycznymi dla tego typu konstrukcji.

- Bliskie sąsiedztwo BCKiH "Wahadło" oraz Zespołu Szkół Centrum Rolniczego to cudowna okoliczność, którą należy wykorzystać i dlatego drugi raz zorganizowaliśmy ten labirynt. W zeszłym roku labirynt był związany ze szlakiem piastowskim, w tym roku związany jest z 90-leciem wykopalisk neolitycznych, które odbywały się w okolicach Brześcia. Jest to dla nas naprawdę ważna rocznica, dla szkoły także, ponieważ w szkole mieszkali archeolodzy, którzy prowadzili prace na tym terenie. Myślimy, że o wykopaliskach mieszkańcy Brześcia i okolic wiedzą za mało, dlatego postanowiliśmy, żeby ten labirynt powstał i żeby pytania, które pojawiają się w labiryncie, były związane właśnie z wykopaliskami - mówiła Sylwia Czerwińska-Modrzejewska, zastępca dyrektora ds. programowych i marketingu w Brzeskim Centrum Kultury i Historii "Wahadło"

Kazimierz Rojewski, dyrektor Zespołu Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu dodał, że 90 lat zobowiązuje. Szkoła będzie obchodziła niedługo stu lecie,
stąd te rocznice są zbliżone do siebie, a wykopaliska zawsze były częścią szkoły.

Obiekt stworzony został dla dobrej zabawy i integracji całych rodzin. Uczestnicy, przemierzając ścieżki wewnątrz labiryntu, szukają punktów kontrolnych. Po znalezieniu punktu należy odpowiedź na pytania związane z pracami archeologicznymi w regionie. Odpowiedzi na pytania należy umieścić w krzyżówce na karcie zabawy, którą otrzymuje się przy zakupie biletu do labiryntu. Dla tych, którzy odgadną hasło główne krzyżówki, czekają pamiątkowe dyplomy.

Warunkiem uczestnictwa w zabawie jest posiadanie telefonu i aplikacji pozwalającej na zeskanowanie kodu QR i poznania pytania do krzyżówki. Wszyscy, którym uda się przejść labirynt i odpowiedzieć na pytania, otrzymają pamiątkowy dyplom i magnes.

Labirynt w kukurydzy w Brześciu Kujawskim otwarty jest od 5 sierpnia do 30 października. Do labiryntu można wejść od wtorku do niedzieli w godzinach od 10 do 18. Pamiętajcie – w poniedziałki labirynt jest zamknięty.

Zobaczcie zdjęcia z otwarcia labiryntu

Otwarcie labiryntu w kukurydzy, Stary Brześć.

Tak było podczas otwarcia labiryntu w kukurydzy w Starym Brz...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto