TKM Włocławek - Decka Pelplin 71:69 w 4. kolejce II ligi koszykówki

Grzegorz Oleradzki
Pierwszą wygraną zapisali na swoje konto koszykarze drugoligowego TK, którzy podejmowali znacznie wyżej notowany zespół Decka Pelplin

TKM Włocławek - Decka Pelplin 71:69 (25:8, 17:25, 13:15, 16:21)

TKM: Hanke 22 (3), Marchlewski 15 (2), Krawiec 11 (3) Warszawski 8, Sołtysiak 8 - Matusiak 6 (2), J. Nowakowski 1, Frontczak, Chojnacki, Wronkowski, Cieślewicz.

Gospodarze rozpoczęli skoncentrowani i w przeciwieństwie od poprzednich pojedynków byli dobrze dysponowani rzutowo. Goście pierwsze punkty zdobyli po blisko czterech minutach gry przy prowadzeniu włocławian 13:0. Po wysoko wygranej pierwszej kwarcie wydawało się, że TKM zwycięży bez kłopotów. Jednak od początku drugiej odsłony koszykarze z Pelplina rozpoczęli odrabianie strat. Przyniosło to efekt w końcówce meczu gdy goście wyszli na minimalne prowadzenie. Na pięć sekund przed końcem trafił Stefan Marchlewski, zaś Adrian Warszawski zablokował rzut najskuteczniejszego w zespole gości Bartosza Sarzało.

- W minionym tygodniu trenowaliśmy wreszcie w pełnym składzie - powiedział Grzegorz Kożan szkoleniowiec TKM. - To odbiło się na postawie zespołu w sobotnim spotkaniu z zespołem pelplińskim. Na początku narzuciliśmy styl gry, a co ważniejsze trudnych momentach końcówki chłopcy potrafili znów poderwać się do walki.

12. KS Basket Piła 4 4 257-362

W sobotę w meczu 5. kolejki TKM zagra w Kościanie z Obrą. Początek meczu o godzinie 17.

ANWIL - TURÓW 87:84, ZDJĘCIA, WIDEO