Trzy medale sztangistów KSS Husaria Lubraniec i GKS Łokietek Brześć Kujawski w mistrzostwach Polski do lat 15 w podnoszeniu ciężarów

MG
W dniach 5-7 października na pomoście w Ciechanowie odbyły się mistrzostwa Polski do lat 15 w podnoszeniu ciężarów.

W zawodach wystąpili zawodnicy KSS Husaria Lubraniec i GKS Łokietek Brześć Kujawski. Podopieczni trenera Tomasza Michalaka zdobyli trzy medale.

Tytuły wicemistrzowskie wywalczyli Hubert Tomczak (Łokietek) w kat. 56 kg i Maciej Szymański (Husaria - na zdjęciu) w kat. 69 kg. Brązowy medal w kat. 77 kg zdobył Marcin Zieliński (Husaria). Z dobrej strony bijąc rekordy życiowe zaprezentowali się pozostali zawodnicy Husarii Kacper Winczewski w kat. 56 kg i Patryk Wdzięczny w kat. 77 kg, którzy uplasowali się na 10 miejscach.

W Ciechanowie zadebiutowali również 13 latkowie Damian Matuszewski w kat. 85 kg był szósty, a Michał Włodarzewski 15. W klasyfikacji open wśród 120 chłopców Maciej Szymański został sklasyfikowany na 9. miejscu.
Husaria w klasyfikacji drużynowej zajęła 8. miejsce wśród 51 klubów, a biorąc pod uwagę tylko chłopców lubranieccy sztangiści stanęli na drugim stopniu podium.

Dzięki ciężarowcom z naszego regionu województwo kujawsko pomorskie zostało sklasyfikowane na drugim miejscu.