MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Weekend w naszym mieście. Gdzie warto się wybrać we Włocławku?

redakcja
W weekend odbędzie się Piknik Historyczny
W weekend odbędzie się Piknik Historyczny JJ
W tym tygodniu weekend ma być upalny. Jak możemy spędzić czas w naszym mieście. Przygotowaliśmy dla Państwa przegląd weekendowych imprez.

Sobota 25 lipca

W każdy słoneczny weekend, na przystani przy ul. Płockiej, można korzystać z wodnych atrakcji Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował specjalny cennik. Skorzystanie z nart wodnych czy wake’a kosztuje 30 złotych za 15 minut. Ta oferta skierowana jest do osób pełnoletnich. Natomiast na wszystkich chętnych, dzieci i dorosłych, czekają pływające dmuchańce. Kwadrans pływania kosztuje 5 złotych dla dzieci i 10 złotych dla dorosłych. OSiR zaznacza, że warunkiem dostępności oferty są sprzyjające warunki atmosferyczne ( słonecznie, wiatr poniżej 20km/h). Informacja telefoniczna: 54-444-06-40.

Wiele atrakcji znajdziemy też nad włocławskimi jeziorami. Nad jeziorem Czarnym można sprawdzić swoich możliwości na nawodnej ściance wspinaczkowej czy wake parku. Można popływać kajakiem po jeziorze. Dla miłośników niewodnych atrakcji jest park linowy.

Nad jeziorem Wikaryjskim także nie brakuje sprzętu wodnego.

Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Informacji Turystycznej zaprasza na kolejne spotkanie z przewodnikiem w ramach wakacyjnego zwiedzania miasta. Wszyscy zainteresowani, po uprzedniej rejestracji pod numerem tel. 54 411 27 57, będą mieć okazję w tym tygodniu zwiedzić Muzeum Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Głównym założeniem Muzeum jest przedstawienie życia, męczeńskiej śmierci i przesłania ks. Jerzego Popiełuszki w bardzo nowoczesnej, multimedialnej i zaskakującej formie. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisywać można się bezpośrednio w biurze Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej 11/13 bądź pod numerem telefonu 54 411 27 57.

Pod patronatem prezydenta Marka Wojtkowskiego w sobotę od godziny 14 na bulwary odbędzie się Włocławski Piknik Historyczny , który jest kontynuacją corocznych działań Stowarzyszenia Miłośników Pojazdów Militarnych i Off-Roadu PATROL Włocławek. Tym razem przedsięwzięcie odbędzie się na Bulwarach im. marsz. J. Piłsudskiego, na wysokości sceny pływającej. W programie przewidziano m.in. występy artystyczne na scenie, liczne konkursy dla młodszych i starszych, prezentacje stoisk tematycznych oraz zaprzyjaźnionych organizacji oraz pokazy dynamiczne. Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie PATROL Włocławek przygotowali również spotkania z historią, które poprowadzi kierownik Archiwum Państwowego w Toruniu o. Włocławek dr Tomasz Dziki. Ciekawą część Włocławskiego Pikniku Historycznego będą stanowiły pokazy historycznego sprzętu wojskowego. Zobaczymy zatem eksponaty znajdujące się w kolekcji członków Stowarzyszenia PATROL Włocławek jak: Pojazd opancerzony BRDM-2, Star 66 Besam, Robur 4x4, Ził 131, Unimog 406 oraz mniejsze: Honker 4011, Uazy czy Mercedesy G. Włocławski Piknik Historyczny, to również pokazy grup rekonstrukcyjnych. Spotkanie na bulwarach będzie miało charakter otwarty, organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą nie tylko poznać historię, ale również jej dotknąć. Podczas pikniku odbędzie się konkurs z atrakcyjnymi nagrodami dla osób, które zaprezentują najciekawsze stroje. Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach: dorośli i dzieci. Jury będzie zgromadzona publiczność.

Niedziela 26 lipca

Formageddon nad jeziorem Wikaryjskim. To coś dla miłośników wyścigów z przeszkodami. Do pokonania uczestnicy będą mieć ponad 30 przeszkód na trasie o długości 5 km. Początek godzina 10.

W niedzielę o godz. 12 w Muzeum Etnograficznym rozpocznie się spotkanie z kustoszem Komisarz wystawy Krystyna Pawłowska oprowadzi po wystawie czasowej „Blask tysięcy barw. Dalekowschodnie naczynia emaliowane ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Toruniu”. Zebrani goście będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o chińskich i japońskich naczyniach miedzianych lub mosiężnych dekorowanych barwną emalią, a także poznać techniki ich wykonania i początki rozwoju tej niezwykłej sztuki, która z basenu Morza Śródziemnego w XIII i XIV w. dotarła do Chin, Azji Środkowej i Zachodniej, a następnie do Japonii. Najstarsze zgromadzone na wystawie zabytki pochodzą z Chin z czasów panowania dynastii Ming (1368-1644) i Qing (1644-1911). Wyroby japońskie, zdecydowanie dominujące na wystawie, to zabytki z XIX i XX. w., pochodzące z czasów, kiedy to świat zachodni zachwycił się pięknem tych wyrobów. Prezentowane na wystawie obiekty kultowe (kadzielnice) oraz przedmioty codziennego użytku (talerze, misy, wazony, puzderka) swoim bogactwem ornamentyki przybliżają egzotyczny klimat Państwa Środka i Kraju Kwitnącej Wiśni. Bilet normalny kosztuje 7 zł, bilet ulgowy 5 zł.

Także w niedzielę nowa odsłona Bulwaru Sztuki. O 15 rozpoczną się zajęcia plastyczne „Na letniej łące – co w trawie piszczy” Uczestnicy zajęć zbudują makiety biedronek, motyli i różnych owadów. Organizatorzy – Centrum Kultury Browar B. – zaplanowali rysowanie kosmosu na trawie, zajęcia ruchowe i taneczne, a także liczne konkursy. Najmłodsze dzieci będą mogły poskakać na trampolinie, pobawić się z klaunem i spotkać szczudlarza. Wszyscy chętni zagrają również w szachy na bardzo dużej szachownicy. O godz. 18 na scenie na Wiśle zagra zespół Niespodzianka Pana Janka. To grupa wykonująca muzykę ludową we własnych, współczesnych aranżacjach. W ich repertuarze znajdują się znane przez wszystkich utwory jak „Zielony mosteczek” czy „Miała baba koguta”. W ich opracowaniach przeplatają się różne style muzyczne. Jak zapewniają członkowie zespołu, koncert Niespodzianki Pana Janka to zabawa dla każdego, niezależnie od wieku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona znów zostali rodzicami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Weekend w naszym mieście. Gdzie warto się wybrać we Włocławku? - Włocławek Nasze Miasto

Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto