WTS KDBS Włocławek ze zmiennym szczęściem. Porażka z UKŻPS Kościan 0:3. Wygrana z Jokerem Świecie

Marcin
Drugą porażkę w sezonie zanotowały drugoligowe siatkarki WTS KDBS. Wygrana kadetek.

Seniorki w sobotę uległy na wyjeździe UKŻPS Kościan 0:3 (-18, -12, -17). Początek meczu był wyrównany. Włocławianki prowadziły 9:6, ale rywalki wygrały kolejny fragment gry aż 10:3 i objęły zdecydowane prowadzenie. WTS nie mogło sobie poradzić z zagrywką UKŻPS, które pewnie wygrał pierwsza partią. Fatalnie włocławianki rozpoczęły drugiego seta. Przegrywały już 0:8. Po chwili przewaga zespołu z Kościana wzrosła do 11 (3:14) i 14 (6:20) punktów. Ostatecznie WTS przegrało do 12. Trzeci set był w miarę wyrównany, ale przy prowadzeniu 18:17 na zagrywkę weszła Mazur i UKŻPS Kościan z rzędu zdobył 7 punktów zapewniając sobie pewne zwycięstwo.

WTS KDBS: Wyczałkowska, Malinowska, Jędrzejewska, Kiełpińska, Irzemska, Browarczyk, Abdulzade, Majewska, Gogol, Balcerak, Depka-Skrzypińska, Świeczkowska.

Pozostałe wyniki
APS Rumia - SMS Police 0:3 (-23, -11, -20), UKS Libero MOS Starogard Gdański - Trefl Malbork 0:3 (-15, -22, -20); KS II Murowana Goślina - E. Leclerc Orzeł Elbląg 0:3 (-18, -22, -20); Gedania Gdańsk - Armar ProfiAuto Culmen Chełmno 0:3 (-16, -22, -16)

10. KS II Murowana Goślina 5 0 3-15

W następnej kolejce 7 listopada WTS KDBS zagra przed własną publicznością z Gedanią.

Drugie z rzędu zwycięstwo w wojewódzkiej lidze zanotowały kadetki WTS KDBS. Włocławianki wygrały w Świeciu z Jokerem 3:0 (14, 13, 21). Mecz trwał niewiele ponad godzinę, a gospodynie tylko w trzecim secie próbowały nawiązać walkę.

- Rozpoczęliśmy od wysokiego prowadzenia 11:0 po bardzo dobrej zagrywce w wykonaniu Oliwii Szuman - powiedziała Magdalena Szymańska, trenerka WTS KDBS. - Kolejna partia bardzo podobna. Po łatwo wygranych dwóch partiach nastąpiło rozluźnienie w drużynie. Gra stała się bardziej wyrównana. Zespół Jokera prowadził przez większość seta dwoma punktami. Doprowadziliśmy do remisu 20:20. W tym momencie zagraliśmy znowu na swoim normalnym poziomie i wygraliśmy set do 21

WTS: Szuman, Kozłowska, Graczyk, Moszczyńska, Jędrzejewska, Balcerak, Filipiak, Wojciechowska, Muchar, Czerniak, Brzezińska, Nesterowicz.

Pozostałe wyniki: Budowlani Toruń - Pałac Bydgoszcz 0:3 (-17, -15, -18), Tucholanka I Tuchola - Trójka Nakło 3:0 (14, 5, 9)

1. KS Pałac Bydgoszcz 3 9 9-1
2. Tucholanka I 3 7 8-3
3. WTS KDBS 3 5 7-5
4. Budowlani Toruń 3 3 3-6
5. MUKS Joker Świecie 3 3 3-6
6. Trójka Nakło 3 0 0-9

W następnej kolejce 9 listopada WTS KDBS we Włocławku W zagra z Budowlanymi Toruń.