Wyniki 9. kolejki VIII edycji Choceńskiej Ligi Futsalu [zdjęcia]

WN
W dniu dzisiejszym (sobotę 27 stycznia 2018 r. ) w VIII edycji Choceńskiej Ligi Futsalu grała tylko pierwsza liga, druga pauzowała. W 9. kolejce było bardzo kolorowo, w czterech spotkaniach sędziowie ukarali 9 piłkarzy żółtymi kartkami i 3-ch czerwonymi, strzelono łącznie 27 goli.

Batory Borzymie doznał sensacyjnej porażki z niżej notowaną drużyną MS-BUD Włocławek 1:3, do przerwy przegrywając 0:2. Z tego rozstrzygnięcia skorzystała kolejny raz drużyna Saniko Włocławek i po wygranej 5:2 z Vixą zrównała się z punktami z ldierem tabeli.

Mecz Saniko z Vixą też obfitował w gorące momenty, w 8 minucie bramkę na 1:0 dla Vixy Cezary Rybski. Ale do przerwy włocławianie zdobyli dwie bramki i objęli prowadzenie. Od początku drugiej odsłony, gra znacznie się zaostrzyła, iskrzyło na całym boisku pomiędzy piłkarzami obu drużyn. Co rusz piłkarze jednej i drugiej ekipy trafiali w poprzeczkę lub słupek, lub na przeszkodzie w bramce stali dobrze dysponowani bramkarze. Ale mimo tego, dopiero w ostatnich sekundach spotkania sędzia ukarał Łukasza Kosińskiego z Vixy żółtą kartką za faul na przeciwniku, a następnie pokazał czerwoną za niesportowe i prowokacyjne zachowanie.

Przez kilkanaście sekund drużyna grała w osłabieniu. Po zakończeniu spotkania doszło pomiędzy piłkarzami Vixy i Saniko do przepychanek i prowokacyjnych zachowań wobec siebie. Za kopnięcie nogą w plecy rywala czerwoną kartką został ukarany Marcin Grudziński z Saniko Włocławek. O sposobie ukaraniu piłkarza, stosowną decyzję podejmie komisja sędziowska.

W spotkaniu Batorego Borzymie z MS-BUD-em Włocławek przy stanie 2:1 dla włocławian dwukrotnie po sobie niebezpiecznie faulował przeciwnika Dawid Wojtczak. Pierwszy raz w 29 minucie, za co zobaczył pierwszą żółtą kartkę, minutę później drugą i musiał z czerwoną opuścić boisko. Mimo, tego że drużyna z Borzymia grała w przewadze przez 2 minuty, nie potrafiła zdobyć kontaktowej bramki. Najlepszymi piłkarzami na boisku byli bramkarze obu drużyn, którzy wybronili bardzo dużo soczystych strzałów, a wręcz broniąc w ekwilibrystyczny sposób. Rozstrzygnięcia padło w ostatnich sekundach, bramkę na 3:1 strzelił Kacper Jastrzębski.

W meczu Agrofarmy Gołaszewo z ZS CKR Kowal emocje były tylko w pierwszej połowie, a gole dla Agrofarmy strzelali tylko dwaj najskuteczniejsi piłkarze tej edycji, Piotr Gotłasz i Bartosz Śmigiel, którzy zdobyli po 4 gole. W 7 minucie prowadzenie po strzale Gotłasza objęła Agrofarma, ale szybko została sparzona przez dwa gole kowalan, których strzelcami byli Wojciech Zieliński i Jarosław Tomaszewski. Dopiero w końcówce wyrównał Bartosz Śmigiel. Po wznowieniu drugiej połowy na boisku istniała już tylko drużyna z Gołaszewa. Kowalanom brakło sił na podjęcie walki, co przełożyło się na kolejne bramki. Trzecią bramkę dla szkoły rolniczej strzelił grający trener Rafał Jankowski. Ostatecznie Agrofarma pokonała ZS CKR Kowal 8:3.

W ostatnim spotkaniu tej kolejki dużo nie brakowało, a grający w znacznym osłabieniu piłkarze Kujawiaka Kruszyn mogli postarać się o kolejną niespodziankę. Grali z wyżej notowaną drużyną Chodeczka. Po wyrównanej walce do przerwy utrzymał się remis 0:0, ale to zasługa golkipera Kujawiaka, który wybronił dwa przedłużone rzuty karne. Nie ukrywam, że mankamentem drużyny z Kruszyna było nie tylko osłabienie, ale i szybko łapane faule, które są kumulowane. Tak, więc po piątym faulu były wykonywane przedłużone rzuty karne. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, więcej z gry mieli piłkarze Chodeczka, ale i kruszyniacy nie odstawali. Ale powtórzył się scenariusz z pierwszej połowy i szybko złapane faule dały szanse na zdobycie pierwszych goli piłkarzom z Chodeczka. W sumie w drugiej połowie wykonali trzy karne, strzelając dwie bramki, pokonując ostatecznie Kujawiaka 4:1. W tym spotkaniu również sędziowie musieli studzić kartkami gorące temperamenty piłkarzy, pokazując aż 4 żółte kartki, w tym 3 dla Kujawiaka oraz 1 dla Chodeczka.

Odnośnie tronu króla strzelców, to nic się nie zmieniło, nadal zasiadają na nim dwaj piłkarze Agrofarmy Gołaszewo, którzy dodali po 4 gole w tej kolejce, tj. Piotr Gotłasz i Bartosz Śmigiel, a tym samym nie został wyłoniony król strzelców 9. kolejki.

Wyniki 9. kolejki:
Vixa Team – Saniko Włocławek 2:5 (1:2)
Batory Borzymie – MS-BUD Włocławek 1:3 (0:2)
Agrofarma Gołaszewo – ZS CKR Kowal 8:3 (2:2)

3 Marko Dobrosielski – Saniko Włocławek – 12

W dniu jutrzejszym (niedziela 28 styczeń) organizatorzy zapraszają kibiców i sympatyków futsalu do hali GOSiR w Choceniu od godz. 9:00, gdzie swoje zmagania rozpocznie w 9. kolejce druga liga, a od godz.10:30 ruszy 10. kolejka pierwszej ligi. **

Zestaw par 10. kolejki rundy rewanżowej I ligi.
ZS CKR Kowal – Chodeczek g. 10:30
Kujawiak Kruszyn – Saniko Włocławek g. 12:45
Agrofarma Gołaszewo – MS-BUD Włocławek g. 14:15
Vixa Team – Batory Borzymie g. 15:45

Wideo bramki. Lider Włoclawek - Wisła II Płock 0:10. WYNIKI SPARINGÓW