1:0 dla Anwilu Włocławek w walce o finał mistrzostw Polski EBL 2018 [zdjęcia]

Anwil Włocławek nie dał najmniejszych szans jeszcze aktualnemu mistrzowi Polski z Zielonej Góry.

To był rewelacyjny mecz w wykonaniu podopiecznych Igora Milicicia. Momentami goście zostali upokorzeni, bo przewaga Anwilu sięgała nawet 26 punktów.

Uczeń przerósł mistrza w taktyce gry, tak można spuentować wygraną Igora Milicicia na taktyka trenera Andreja Urlepa. Dzięki tak wysokiej przewadze trener Milicić mógł sobie pozwolić na oszczędzenie swoich liderów przed kolejną batalią, która czeka drużynę już w najbliższą niedzielę.

Piątkowe spotkanie gorąco dopingowało 3899 kibiców, mimo że mecz był transmitowany na żywo przez TV Polsat Sport HD. Taką wyjątkową i niepowtarzalną oprawę w Hali Mistrzów stworzyli działacze i kibice klubu kibica, zwłaszcza podczas prezentacji drużyny Anwilu.

Od pierwszej do ostatniej kwarty Anwil Włocławek grał jak w transie. Narzucił swój styl gry, który realizował w każdej kwarcie. Pierwsza kwarta zakończyła się 10 punktowym prowadzeniem 23:13. W drugiej kwarcie nie zwalniali tempa i pewnie wygrali 6 oczkami 30:24, a całą pierwszą połowę 16 punktami 53:37. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, w dalszym ciągu prym na parkiecie wiedli włocławianie przy ogłuszającym dopingu kibiców, którzy byli szóstym koszykarzem w Hali Mistrzów.

W trzeciej kwarcie podopieczni Milicicia dołożyli kolejne 4 oczka i wygrali całą kwartę 30:26. W ostatniej kwarcie trener mógł pozwolić sobie na oszczędzanie swoich liderów. Skorzystali na tym goście, którzy ostatecznie wygrali kwartę 6 punktami 15:21. Jednak to gospodarze schodzili do szatni na tarczy, bo wynik 1:0 dał im psychiczną przewagę przed drugim spotkaniem w niedzielę o godz. 12:30. Również to spotkanie będzie transmitowane na żywo przez TV Polsat Sport HD.

Anwil Włocławek – Stelmet Enea BC Zielona Góra 98:84 (23:13, 30:24, 30:26, 15:21)

Anwil Włocławek: I. Almeida 22 (1), J. Sobin 17, J. Zyskowski 11 (3), J. Airinhton 8 (1), K. Łączyński 8 (2), P. Leończyk 8, M. Ihring 7 (1), M. Nowakowski 6 (1), J. Wojciechowski 6 (1), Q. Hosley 5, A. Delas 0.

Stelmet ZG: M. Gecevicius 16 (4), F. Matczak 14 (3), J. Florence 13 (1), B. Savović 11 (1), A. Hrycaniuk 10, V. Dragicević 8, E. Murić 6 (2), A. Hernandez 3, Ł. Koszarek 3 (1), P. Zamojski 0.