30. kolejka TBL Anwil Włocławek - Wilki Morskie Szczecin 94:63 [zdjęcia]

Wojciech Nawrocki
Włocławskie Rottweilery nie pozostawiły cienia wątpliwości, kto jest lepszy w tym sezonie i bezapelacyjnie rozgromili Wilki Morskie Szczecin.

To piętnaste z rzędu zwycięstwo w tym sezonie Anwilu Włocławek przed własną publicznością, co stanowi nowy rekord drużyny, która nie przegrała żadnego spotkania w tym sezonie we własnej hali.

Czwartkowe spotkanie w Hali Mistrzów, przepraszam kibiców, to przecież teraz jest „Włocławska Twierdza”, która w tym sezonie jest nie do zdobycia. Mecz z Wilkami Morskimi ze Szczecina był pokazem świetnej gry zespołowej (35 asyst) oraz gry defensywnej. Tak grających Rottweilerów chciałoby się oglądać ciągle we „Włocławskiej Twierdzy”.

Pierwszą kwartę minimalnie wygrali gospodarze 15:14. Z początkiem drugiej kwarty do głosu doszli włocławianie, którzy za sprawą Danilo Andjusicia wyszli na zdecydowane prowadzenie. Jak zawsze dobrze prezentował się Anwil w obronie, co krzyżowało plany w ataku gościom.

Po dwóch kwartach Anwil schodził na przerwę z 7 punktową zaliczką 40:33. Po wznowieniu gry na parkiecie istniał już tylko Anwil. Niesieni nieziemskim dopingiem kibiców Rottweilery zdobywali punkt po punkcie. Nie zapomniał jak się gra w koszykówkę David Jelinek, który rzucił 5 trójek, czy Andjusicia, do tego super gra Fiodora Dmitriewa oraz Chylińskiego, dała tak wielka przewagę Anwilowi, z którą goście nie mogli sobie już poradzić do ostatniej syreny. Trzecią kwartę Anwil wygrał 23 punktami 35:12. W ostatniej odsłonie tego jednostronnego widowiska trener Igor Milicić pozwolił zagrać młodym rezerwowym, Kamilowi Hanke i Adrianowi Warszawskiemu, którzy wespół z rutynowanymi kolegami nie zaprzepaścili punktowej nadwyżki. Ostatecznie czwartą kwartę wygrał Anwil 19:18, a całe spotkanie 94:63.

Wygrana z drużyną ze Szczecina to 15. z rzędu wygraną we własnej hali, co jest nowym rekordem Anwilu Włocławek w ekstraklasie. Ale nie tylko ten rekord jest wart odnotowania, już dawno nie odnotowali koszykarze Anwilu tak celnych rzutowo, rzutów wolnych. W tym spotkaniu mieli ich 17 i wykorzystali je w 100%. Ponadto, w całym spotkaniu aż pięciu koszykarzy Anwilu przekroczyło wynik dwucyfrowy, co nie często zdarzało się w tym sezonie.

Najskuteczniejszym koszykarzem w drużynie Anwilu był David Jelinek, 17 pkt oraz Danilo Andjusić – 16. Natomiast w drużynie Wilków prym wiódł Frank Gaines 14 pkt i Paweł Kikowski 10.

Anwil Włocławek - King Wilki Morskie Szczecin 94:63 (15:14, 25:19, 35:12, 19:18)

Anwil Włocławek: D. Jelinek 17 (5), D. Andjusić 16 (2), B. Diduszko 11 (1), M. Chyliński 10 (2), K. Bristol 10, P. Stelmach 9 (1), F. Dmitriew 9 (1), R. Tomaszek 6, R. Skibniewski 3, K. Łączyński 3, K. Hanke 0, A. Warszawski 0.

King Wilki Morskie Szczecin : F. Gaines 14 (2), P. Kikowski 10 (1), M. Nowakowski 9 (3), C.J. Aiken 8, B. Brown 5 (1), P. Leończyk 4, Ł. Majewski 4, J. Garbacz 3 (1), R. Robinson 2, M. Majcherek 2, O. Galdikas 2, U. Nikolić 0.

Ostatnie spotkanie w rundzie zasadniczej Anwil Włocławek rozegra już w najbliższą niedzielę 24 kwietnia 2016 roku o godz. 20:00 we własnej hali ze Startem Lublin.