Anwil Włocławek - Polfarmex Kutno 84:58 w 28. kolejce TBL [zdjęcia]

Anwil Włocławek pokonał w 28. kolejce rundy zasadniczej TBL Polfarmex Kutno 84:58. Było to czternaste w rzędu zwycięstwo Rottweilerów we własnej hali, które jest wyrównaniem historycznego rekordu.

Zwycięstwo podopiecznych Igora Milicicia z sąsiadami za między ani przez moment nie było zagrożone, o czym świadczą statystyki. Gości trenowani przez byłego koszykarza ówczesnego Nobilesu Włocławek - Jarosława Krysiewicza ani razu nie wyszli na prowadzenie, jedynie odnotowali jeden remis na początku pierwszej kwarty.

Pierwszą odsłonę gospodarze wygrali 5 punktami 16:11. W drugiej kwarcie również dołożyli pięć oczek więcej i na przerwę schodzili z 10 punktową zaliczką 39:29. W trzeciej kwarcie Polfarmex zaczął odrabiać straty, ale i tak ostatecznie przegrał kwartę dwoma punktami 22:20. W ostatniej odsłonie środowego pojedynku bezapelacyjnie górą byli gospodarze, a rzutowy popis dał Danilo Andjusić, który łącznie rzucił 15 punktów, w tym trzy trójki. Wygrana Anwilu była konsekwencją narzucenia swojego stylu gry drużynie z Kutna. O dziwo, podopieczni Igora Milicicia potrafią u siebie realizować przedmeczowe założenia trenera, a mieli z tym problem w dwóch ostatnich wyjazdowych spotkaniach z dużo słabszymi rywalami.

Anwil pewnie wygrał i pokazał drzemiącą w drużynie moc przed zbliżającym się meczem w Toruniu. Gospodarze przeważali w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła nad drużyna z Kutna, notując łącznie 34 zbiórki, w tym w obronie 22 i w ataku 12, przy 26 gości, 18 w obronie i 8 w ataku. Włocławscy koszykarze grali zespołowo odnotowując 19 asyst przy 12 gości, oraz zaliczyli 14 strat, a goście 19.

Najskuteczniejszymi w drużynie włocławskiej byli: David Jelinek – 17 pkt., Danilo Andjusić – 15 oraz po 10 pkt. Fiodor Dmitriew i Robert Tomaszek, który został wybrany najlepszym graczem i otrzymał tytuł MVP.
W drużynie gości najskuteczniejszym graczem był: Michał Gabiński – 18 pkt. oraz Jarosław Zyskowski – 11 i Josh Parker – 10 pkt.

Anwil Włocławek – Polfarmex Kutno 84:58 (16:11, 23:18, 22:20, 23:9)
Anwil Włocławek: D. Jelinek 17, D. Andjusić 15 (3), F. Dmitriew 10 (2), R. Tomaszek 10, K. Łączyński 7 (1), R. Skibniewski 7 (1), P. Stelmach 7 (1), B. Diduszko 6, M. Chyliński 3 (1), K. Bristol 2, K. Hanke 0, A. Warszawski 0.
Polfarmex Kutno: M. Gabiński 18 (4), J. Zyskowski 11, J. Parker 10 (2), J. Jarecki 7 (1), M. Fraser 4, Sz. Pawlak 3 (1), K. Faber 3, M. Malczyk 2, G. Grochowski 0, B. Wołoszyn 0, M. Bartosz 0, J. Sobczak 0.

Kolejne spotkanie w rundzie zasadniczej Anwil rozegra z kolejnym sąsiadem za między Pilskim Cukrem Toruń już w najbliższy poniedziałek 18 kwietnia 2016 roku o godz. 20:40.** Transmisje na żywo przeprowadzi telewizja Polsat Sport. **