Drzewko za butelkę – w trosce o klimat

Materiał informacyjny ANWIL S.A.

Ruszyła XXI edycja „Drzewko za butelkę”, ekologiczna inicjatywa, której ANWIL jest organizatorem od 21 lat. Podobnie jak w latach ubiegłych, firma zaprosiła przedszkola oraz szkoły podstawowe do wspólnego zbierania butelek PET.  Zbiórka rozpocznie się już 20 czerwca i potrwa do 29 września.
W tym roku oprócz przedszkoli i szkół podstawowych mogą wziąć udział również żłobki z całego powiatu włocławskiego. Deklaracje uczestnictwa oraz regulamin dostępne na stronie www.anwil.pl należy przesłać na adres e-mail: [email protected] do 20 czerwca.
Jak co roku, dla uczestników, oprócz symbolicznych drzewek organizator przewidział wiele nagród zarówno zespołowych, jak i  indywidualnych oraz wielki finał z mnóstwem atrakcji, nawiązujących do ekologii, w tym warsztaty z recyklingu, konkursy oraz to, co dzieci lubią najbardziej, czyli spektakl słowno-muzyczny.

„Drzewko za butelkę” to ogólnopolska akcja zainicjowana w 2002 roku przez polskie firmy chemiczne należące do Programu Odpowiedzialność i Troska. We Włocławku, a od trzech lat w całym powiecie włocławskim, od samego początku za organizację odpowiada ANWIL, który jako firma odpowiedzialna społecznie podjął wyzwanie i konsekwentnie je realizuje.
Co roku akcja cieszy się ogromną popularnością wśród najmłodszych mieszkańców, szczególnie Włocławka, i coraz większą mieszkańców powiatu. O powodzeniu przedsięwzięcia świadczy nie tylko rosnąca liczba uczestników, ale i rekordowe wyniki zbiórki. W ciągu ostatnich lat uczestnicy zebrali ponad trzy miliony butelek, w każdej edycji brało udział średnio ponad pięć tysięcy uczestników i kilkadziesiąt placówek. Liczby te dowodzą, że przedsięwzięcie idealnie wpisuje się w ideę gospodarki obiegu zamkniętego i jest doskonałą metodą na budowanie wśród dzieci i młodzieży świadomości indywidulanego wpływu na środowisko oraz wskazanie najprostszych sposobów zwiększenia ilości uzyskiwanych surowców wtórnych.

Akcja „Drzewko za butelkę” jest jednym z wielu działań podejmowanych przez ANWIL, które wpisują się Cele Zrównoważonego Rozwoju (SDGs). Spośród wielu korzyści z realizacji projektu do najważniejszych można zaliczyć przede wszystkim ograniczenie emisji CO2 poprzez recykling zebranych butelek PET, wzrost poziomu wiedzy na temat segregacji śmieci wśród dzieci i młodzieży oraz utrwalanie dobrych nawyków.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto