Kujawianka Izbica zremisowała w Inowrocławiu z Cuiavią w spotkaniu 19. kolejki IV ligi

Michał Arciszewski
Piłkarze izbickiej Kujawianki w szlagierze 19. kolejki IV ligi zremisowali na wyjeździe z Cuiavią Inowrocław 2:2 (1:0).

Cuiavia Inowrocław – Kujawianka Izbica Kujawska 2:2 (1:0)
Bramki: Mazurkiewicz (28, samobójcza), A. Makowiecki (84, karny) – M. Lewandowski 2 (75, 82).

Cuiavia: Piesik – Timm, Jastrzembski, K. Skonieczka, Ł.Kempski ż – Jurkiewicz, Malerowicz, Zawada ż, Springer – K. Makowiecki ż (77. Kruszewski), A. Makowiecki ż.

Kujawianka:M. Mielczarek – Popieliński (85. Rybiński), Nawrocki, Mazurkiewicz ż, B. Mielczarek – Kuropatwiński ż, Mularski ż (75. Biernacki), Behlke (75. Galanciak), Komorowski – Gląba, Lewandowski.

Sędziował: Bartosz Roszyk (Toruń).

W 28 minucie piłkarze Cuiavii objęli prowadzenie. W polu karnym niefortunnie interweniował Kamil Mazurkiewicz i pokonał Mateusza Mielczarka. Przed przerwą gospodarze mogli podwyższyć wynik, ale nie wykorzystali znakomitej sytuacji. Druga połowa należała do gości z Izbicy Kujawskiej. Piętnaście minut przed końcem spotkania Tomasza Mularskiego zastąpił Rafał Biernacki i izbiczanie od tego momentu grali na trzech napastników. Ta zmiana szybko przyniosła efekt, bo chwilę później po dośrodkowaniu Pawła Komorowskiego, Maciej Lewandowski głową doprowadził do remisu. Siedem minut później ten sam zawodnik po zagraniu Bartłomieja Mielczarka dał Kujawiance prowadzenie. Podopieczni Arkadiusza Dubczaka z prowadzenia nie cieszyli się zbyt długo, bo dwie minuty później po faulu Nawrockiego sędzia główny zawodów wskazał na 11 metr. Rzut karny pewnie na gola zamienił Arkadiusz Makowiecki i tym samym ustalił wynik spotkania.

WYNIKI 19. KOLEJKI, STRZELCY

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do gospodarzy, gdzie po strzale samobójczym Mazurkiewicza objęli prowadzenie. W drugiej połowie zagraliśmy już trochę odważnie. Postawiliśmy wszystko na jedną kartę i od 75 minuty zagraliśmy na trzech napastników. To przyniosło szybki efekt w postaci dwóch bramek Macieja Lewandowskiego. Niestety dwie minuty później gospodarze wyrównali z rzutu karnego. Punkt wywalczony z ciężkiego terenu na pewno cieszy, ale z przebiegu spotkania pozostał niedosyt – powiedział po meczu szkoleniowiec Kujawianki, Arkadiusz Dubczak