Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pogrzeb Ryszarda Jarzembowskiego, senatora, przewodniczącego rady miasta we Włocławku, dziennikarza i działacza sportowego [zdjęcia]

Wojciech Alabrudziński
Wojciech Alabrudziński
Pogrzeb Ryszarda Jarzembowskiego, dziennikarza, senatora i przewodniczącego rady miasta we Włocławku, 13 sierpnia 2021 roku.
Pogrzeb Ryszarda Jarzembowskiego, dziennikarza, senatora i przewodniczącego rady miasta we Włocławku, 13 sierpnia 2021 roku. fot. Wojciech Alabrudziński
W piątek na cmentarzu przy al. Chopina we Włocławku pożegnano Ryszarda Jarzembowskiego - włocławskiego dziennikarza, działacza lewicy, senatora czterech kadencji, wicemarszałka Sejmu RP i przewodniczącego rady miasta. Miał 75 lat. Zobacz zdjęcia z pogrzebu.

Na cmentarzu przy al. Chopina we Włocławku pożegnano w piątek Ryszarda Jarzembowskiego. Słowa podczas pogrzebu skierowali m.in.: Jerzy Kopaczewski, senator II, III i IV kadencji, Krzysztof Kukucki, zastępca prezydenta Włocławka i Ryszard Chodynicki, były prezydent Włocławka, który odczytał list od Jerzego Wenderlicha, posła, wiceprzewodniczącego SLD i dziennikarza.

Na cmentarzu obecni byli także m.in.: prezydent Marek Wojtkowski, Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu RP, poseł Robert Kwiatkowski.

Ryszard Jarzembowski urodził się 24 grudnia 1945 w Wedlu w Niemczech. Ukończył technikum łączności w Warszawie. W 1978 r. ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

W latach 1976-1984 był redaktorem naczelnym czasopisma zakładowego „Alchemik” wydawanego we Włocławku. W 1984 r. został rzecznikiem prasowym wojewody włocławskiego.

W latach 1966-1990 był członkiem PZPR, następnie SdRP i od 1999 r. - Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W latach 1994-1995 był przewodniczącym Rady Miejskiej we Włocławku, a od stycznia 1995 r. do października 1997 r. - zastępcą kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Był też wieloletnim działaczem sportowym, członkiem władz klubu Kujawiak Włocławek i Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Zainicjował działalność Stowarzyszenia Urodzonych w Niewoli Niemieckiej.
Z ramienia SLD był senatorem II, III, IV i V kadencji (1993-2005), a w latach 2001-2005 - wicemarszałkiem Senatu V kadencji.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto