Polpharma Starogard - Anwil Włocławek 73:80. 13 wygrana Anwilu w sezonie PLK. Pierwsza w 2018 roku

Frel
Pcz
Szaleństwa Airingtona, "trójka" Szewczyka - jest zwycięstwo Anwilu Włocławek z Polpharmą!

Ostatnie dwie minuty Anwil Włocławek zagrał koncertowo i wygrał bardzo ważny mecz w Starogardzie Gdańskim. Drużną dowodził Kamil Łączyński, który rozdał aż 13 asyst.

Polpharma Starogard Gd. - Anwil Włocławek 73:80 (22:16, 17:19, 23:26, 11:19)

POLPHARMA: Thomasson 13 (1), 7 zb., Milovanovic 12, 6 zb., Szymański 12 (3), Flieger 7 (1), Davis 6, 6 as. oraz Schenk 10 (1), Bojic 5, Dąbrowski 3 (1), Gołębiowski 3 (1), Tanksley 2, Pruefer 0.

ANWIL: Leończyk 15 (1), 5 zb., Airington 14 (3), Almeida 11, 4 zb., Łączyński 7 (1), 13 as. Sobin 4, 6 zb. oraz Zyskowski 13 (1), Delas 10, 4 zb., Szewczyk 6 (2), 6 zb., Nowakowski 0.

Anwil Włocławek miał do przerwy ogromne problemy ze skutecznością w małej i niezbyt przyjemnej dla gości hali w Starogardzie Gdańskim. Także, a może przede wszystkim - z rzutów wolnych (5/11). Lider zespołu Anwil Włocławek Ivan Almeida jakby nie był sobą. Tylko raz trafił z gry i spudłował połowę z ośmiu wolnych. Z dystansu gra Anwilu Włocławek również nie się kleiła (4/17 za 3 pkt).

Na szczęście w 2. połowie było już znacznie lepiej i koszykarze Anwilu Włocławek nie dość, że punktowali w najważniejszych momentach, to również nieźle bronili, głównie strefą. Po przerwie odnalazł się na parkiecie Almeida (3/9 z gry, 5/9 z wolnych), potem seryjnie punktował Jarosław Zyskowski (8 pkt. w 3. kwarcie, w sumie 4/8), bardzo pewnie przez cały mecz grał Paweł Leończyk (7/10 z gry).

Od momentu, gdy Anwil Włocławek doszedł na remis (pierwszy 49:49 w połowie 3. kwarty) do ostatnich 2 minut była gra kosz za kosz. Wówczas bardzo ważny rzut za 3 pkt. trafił Szymon Szewczyk, a dwoma akcjami, w tym jedną za 3 pkt., a drugą po indywidualnym wejściu tyłem do kosza Jaylin Airington. Zrobiło się 78:73 dla Anwilu Włocławek. Kolejna dobra obrona strefą dała przechwyt i było po meczu.

Po raz kolejny bardzo słabo grał Josip Sobin. Środkowy Anwilu Włocławek notuje wyraźny spadek formy. Ale jeśli już tak musi być, to obecnie jest dobry moment. Za chwilę przerwa na rozgrywki Pucharu Polski i to będzie okazja, żeby trochę odpocząć od rozgrywek ligowych i przygotować szczyt formy na koniec sezonu zasadniczego oraz play off w PLK.