Wyniki 3. kolejki Choceńskiej Ligi Futsalu [ZDJĘCIA]

W sobotę 29 listopada 2014 roku w Choceniu rozegrano 3. kolejkę V edycji Choceńskiej Ligi Futsalu, w której strzelono łącznie 153 gole.

W 3. kolejce I ligi ChLF strzelono - 50 goli, a 5 piłkarzy zostało ukaranych żółtymi kartkami. Po raz pierwszy sędziowie ukarali jednego piłkarza czerwoną kartką za niesportowe zachowanie, ukaranym został w 32’ Ireneusz Kruger, piłkarz drużyny Rzeżewo w meczu z Rotacją, zakończony zwycięstwem drużyny z Włocławka 3:9.

Od początku tej edycji na czele tabeli jest drużyna obrońcy tytułu Viessmann/Bomilla, która nie zaznała jeszcze goryczy porażki. W sobotnim spotkaniu pokonała drużynę Agrofarmy Gołaszewo 6:3 do przerwy prowadząc (2:0). Z przebiegu całego spotkania ta przewagą nie była aż tak przekonywująca. Agrofarma atakowała i stwarzała sytuacje do strzelenia goli, ale bramki zdobywali piłkarze lidera. Pierwszą bramkę strzelił w 16 minucie Sławomir Janowicz, a na 2:0 dwie minuty później podwyższył Łukasz Ziółkowski. W odpowiedzi na przeszkodzie do wyrównania stanęły dwa słupki i dobra postawa golkipera Viessmanna, którego pewne interwencje  pozwoliły zachować do przerwy czyste konto. Od początku drugiej połowy drużyna z Gołaszewa cały czas prowadziła otwartą grę, atakowała bramkę Viessmanna, ale gole jak nie padały tak nie padały. Po błędach obrony na 3:0 podwyższył Mariusz Gawroński w 25’, a na 4:0 w 27’ ponownie Łukasz Ziółkowski.

Wydawało się, że wynik meczu jest już ustalony i pewną wygraną odnotuje na swoim koncie ekipa Viessmann/Bomilla. Otwarta i agresywna gra ze strony gołaszewskiej drużyny przyniosły w końcu oczekiwaną kontaktową bramkę, którą w 29 minucie strzelił Patryk Czarnecki. Drugiego gola po składnej akcji w 35‘ zdobył Tomasz Lewandowski. Dwie minuty później Viessmann prowadził już tylko jedna bramką, a gola na 4:3 w 37’ strzelił najskuteczniejszy piłkarz - Patryk Czarnecki. Licznie zebrani kibice i sympatycy obu drużyn liczyli na emocje do ostatniego gwizdka sędziów i się nie zawiedli. Agrofarma wróciła do gry, a wynik spotkania był sprawa otwarta.  Niestety, w samej końcówce chwila nieuwagi oraz prowadzenie zbyt otwartej gry, zemściło się w postaci stracenie dwóch kolejnych bramek w odstępie jednej minuty. Ich strzelcem był dwukrotnie Łukasz Ziółkowski, który w tym meczu zdobył cztery gole.

Po ciekawym i stojącym na wysokim poziomie spotkaniu, lider dodał do swojego konto kolejny komplet punktów. Już tylko dwie drużyny po trzeciej kolejce są bez porażki, tj. Viessmann/Bomilla i Batory Borzymie, które niespodziewanie pokonało dobrze spisującego się beniaminka II ligi i dotychczasowego wicelidera Banderoze 3:2.

2          Batory Borzymie                      3          7          19:11
3          Rotacja                                    3         6          33:14

3. Daniel Wesołowski – Rotacja – 8

W II lidze łącznie strzelono 103 gole. Sędziowie pokazali 13 żółtych kartek, a jedną czerwoną w konsekwencji dwóch żółtych, które zobaczył - Piotr Kołodziejczyk z drużyny Dawcy Punktów, było to w 34’ w przegranym meczu z Optymistami 5:7. Rekordowa ilość goli padła w spotkaniu UKS Kazimierz Wielki Kowal – Wolni Strzelcy 20:2.

13        BRÜGMANN                          3        3          13:22
14        El Paso                                     3        1            9:19
3. Szymon Dyjeciński - 4 FUN         -   8

Na 4. kolejkę organizatorzy zapraszają do hali GOSiR w Choceniu w najbliższą niedzielę 7 grudnia 2014 r od godz. 9:00.

Natomiast w sobotę 6 grudnia od godzin rannych Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Choceniu zaprasza drużyny do wzięcia udziału w I Mikołajkowym Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej Halowej, który odbędzie się w hali GOSiR. Jak zapewniają organizatorzy, turniej jest organizowany w szczytnym celu, a mianowicie, wszystkie pieniążki z wpisowego za udział w turnieju (100 zł) zostaną przekazane na leczenie 2-letniego Kacperka Rosiaka, chorującego od urodzenia na schorzenie: artrogrypozę wrodzoną oraz na leczenie uczennicy Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Choceniu – Mileny Szatkowskiej, która choruje m.in. na  autoimmunologiczny zespół niedoczynności wielogruczołowej typu 1 oraz półpasiec oka lewego. Organizatorzy zakładają maksymalnie udział 16 drużyn.

W imieniu organizatorów i własnym, zapraszam wszystkich sympatyków i miłośników piłki nożnej halowej do dopingowania i kibicowania swoich drużyn, z pewnością nudzić się nikt nie będzie.

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe