Wyniki 9. kolejki Choceńskiej Ligi Futsalu [zdjęcia]

Wojciech Nawrocki
W niedzielę 10 stycznia 2016 roku piłkarze VI edycji Choceńskiej Ligi Futsalu rozegrali 9. kolejkę w 1 lidze oraz 10. kolejkę w 2 lidze.

Nie było niespodzianki w spotkaniu pomiędzy liderem Galacticos Izbica, a zespołem z Boniewa. Nadale pewnie kroczą po mistrzowski tytuł piłkarze z Izbicy Kujawskiej, którzy tym razem pewnie pokonali Boniewo 10:2 (4:0). Zwycięstwo Galacticos ani przez moment nie było zagrożone. Piastujący fotel króla strzelców Bartłomiej Mielczarek strzelił w tym spotkaniu 4 gole i z 33 bramkami dalej przewodzi w tym rankingu przed Pawłem Komorowskim z Agrofarmy Gołaszewo.

W 1 lidze strzelono znów nieco mniej bramek niż w poprzednich kolejkach, zaledwie 39, za to sędziowie pokazali zdecydowania najwięcej żółtych kartek, bo aż 10, w tym za drugą żółtą (22' i 35'), czerwoną otrzymał Piotr Gotłasz z Batorego Borzymie w meczu z Agrofarmą.

Jak zapowiadałem, w drugim dość ciekawym i emocjonującym spotkaniu górą była moja drużyna – Agrofarma Gołaszewo, która po ciężkim boju pokonała Batory Borzymie 6:3 (2:0). Od pierwszego gwizdka sędziów zdecydowaną przewagę objęła Agrofarma, ale dopiero w 14 minucie pierwszej połowy udało się strzelić 1 gola, którego strzelcem był Tomasz Lewandowski. Trzy minuty później podwyższył na 2:0 Paweł Behlke. Ten wynik otrzymał się do przerwy, choć i rywale mogli strzelić kontaktową bramkę, a nawet wyrównać. Jednak w bramce dobrze spisywał się Piotr Maślanka, który zachował zerowe konto. Gdyby nie super parady w bramce Borzymia Tomasza Zielińskiego, prowadzenia mogło być dużo wyższe. Po wznowieniu gry w drugiej połowie gra ze strony piłkarzy Batorego się zaostrzyła.

W 22' pierwszą żółtą kartką za faul na przeciwniku został ukarany Piotr Gotłasz. W tym czasie coraz bardziej na bramkę Zielińskiego napierali piłkarze z Gołaszewa. W 28' na 3:0 podwyższył Roman Konarski. W 34' kontaktowego gola strzelił Tomasz Mikołajczyk. Minutę później Krzysztof Nawrocki strzelił przepięknego gola na 4:1. Była to bramka wg. piłkarzy Batorego dość kontrowersyjna, ale sędzia, który był blisko bez żadnego wahania wskazał środek, uznając prawidłowo zdobytego gola, co nie spodobało się kilku piłkarzom z Borzymia. Za krytykę decyzji sędziego, drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwona został ukarany Piotr Gotłasz oraz Tomasz Zielińki. Tak, więc drużyna z Borzymia straciła bramkę oraz zawodnika i musiała grać przez 2 minuty w osłabieniu. Ale mimo gry w osłabieniu, po szybkiej kontrze na 4:2 gola strzelił Marcin Adamowski. W odpowiedzi dwie bramki w odstępie jednej minuty (39' i 40') strzelił dla Agrofarmy najskuteczniejszy strzelec Paweł Komorowski. Borzymie odpowiedziało w 40” golem Dariusza Napory, ale to Agrofarma schodziła z boiska z kompletem punktów pokonując rywal 6:3. Jednak nie obyło się bez straty podstawowego piłkarza Agrofarmy Grzegorza Nowakowskiego, który został bezpardonowo kopnięty bez piłki w kostkę i musiał opuścić boisko. Dzisiaj już wiemy, że nie wystąpi do końca rozgrywek, gdyż doznał urazu kostki, której rekonwalescencja potrwa do około dwóch miesięcy.

Na potknięciu się drużyny z Boniewa skorzystała drużyna ZS CKR Kowal, która po ciężkiej walce minimalnie pokonała jedną bramką Futsal Team 5:4 choć do przerwy przegrywała 1:2. To spotkanie też należało do podwyższonego ryzyka, a sędziowie musieli studzić zapędy żółtymi kartkami aż czterech piłkarzy, po dwóch z każdej drużyny. Dzięki wygranej drużyna z Kowala znów wróciła na 3 miejsce. W ostatnim spotkaniu 1 ligi Banderoza pokonała Rzeżewo 6:3 (2:0). Drużyna z Rzeżewa w tym spotkaniu wystąpiła w osłabionym składzie, bez bramkarza i piłkarzy rezerwowych. W ostatnim spotkaniu z Batorym Borzymie czerwoną kartką został ukarany Roman Dekrewicz. Również dzięki tej wygranej drużyna z Kowala awansowała na 6 miejsce.

Komplet wyników 9. kolejki w 1 lidze.
ZS CKR Kowal – Futsal Team 5:4 (1:2)
Galacticos Izbica – Boniewo 10:2 (4:0)
Agrofarma Gołaszewo – Batory Borzymie 6:3 (2:0)

3. Kamil Kuropatwiński - Galacticos Izbica – 18

W drugiej lidze strzelono łącznie 78 goli, a sędziowie pokazali 9 żółtych kartek. Do dużej niespodzianki doszło w spotkaniu pomiędzy wiceliderem Saniko Włocławek, a trzecią drużyną Bomilla & ZRB Błaszczyk. Obie drużyny są z Włocławka, więc niejako były to spotkanie derbowe, którego górą była drużyna mająca w swoich szeregach rutyniarzy z trawiastych boisk. Do przerwy 2:0 prowadziła Bomilla. Bramki dla zwycięzców strzelił Bartosz Śmigiel – 5 i jedną Sławomir Janowicz, a dla pokonanych Jakub Chojnacki, Adrian Kowalski i Kamil Bącela. Ale mimo przegranej Saniko utrzymało fotel wicelidera z lepszym bilansem bramkowym. Pokusa Włocławek pewnie pokonała MERĘ 8:3 (5:1) i jest jedną niepokonaną drużyną z kompletem punktów w 2 lidze. Wielką wpadkę zaliczyła czwarta drużyna FC Bobrowniki, która dość łatwo przegrała z niżej notowana ekipą OUTSIDERÓW (11 miejsce) aż 4:9 choć do przerwy prowadząc (4:3). Obudziła się kolejna drużyna z letargu, a mianowicie Zjednoczeni Czerniewice, która po kilku przegranych z rzędu pokonała dość gładko drużynę z czuba tabeli DGS (Pracownicy) Włocławek 9:3 (2:1). Cieszy również zwyżka formy drużyny z Nakonowa. Tym razem Strażak pewnie pokonał drużynę Salamander 6:0 (2:0). W dalszym ciągu drużyną bez wygranej jest ekipa Dream Team, która straciła dotychczas 154 bramki, strzelając rywalom zaledwie 18. W ostatniej kolejce przegrali wynikiem dwucyfrowym z Lubieniem Kujawskim 14:0 (6:0).

Komplet wyników 10. kolejki.
Zjednoczeni Czerniewice – DGS (Pracownicy) W-ek. 9:3 (2:1)
OUTSIDERZY – FC Bobrowniki 9:4 (3:4)
Olimpic – FOL MAX 2:2 (1:1)
Vixa TEAM CHT Chill Terror 6:3 (2:1)
Bomilla&ZRB Błaszczyk – Saniko Włocławek 6:3 (2:0)
Strażak Nakonowo Stare – Salamander 6:0 (2:0)

3 Adrian Lerch – FC Bobrowniki - 28

Już w najbliższą sobotę 16 stycznia 2016 roku od godz. 10:00 rozpoczną się rozgrywki 11. kolejki 2 ligi oraz od godz. 11:30 10. kolejki w 1 lidze, na które w imieniu organizatorów zapraszam wszystkich sympatyków futsalu do hali GOSiR w Choceniu.

Tym razem szlagierem 10. kolejki będzie spotkanie trzeciej z czwartą drużyną, a mianowicie ZS CKR Kowal z Boniewem. Drugim ciekawym spotkaniem z pewnością powinna być rywalizacja wicelidera Agrofarmy Gołaszewo z ekipą Futsal Team. Z pewnością dodatkowym atutem miejscowej drużyny będą kibice, którzy tak jak na spotkaniu Batorego Borzymie, tak i na mecze Futsal Team przychodzą gorąco dopingować swoich idoli.