Agrofarma Gołaszewo nadal na fotelu lidera po 4. kolejce ChLF [zdjęcia]

Po wysokiej wygranej w 4. kolejce VI edycji ChLF nadal Agrofarma Gołaszewo na fotelu lidera 1 ligi.

W ostatniej kolejce strzelono łącznie 46 goli, a sędziowie pokazali 8 żółtych kartek oraz w konsekwencji dwóch żółtych, dwie czerwone, tj. Daniel Komorowski (12' i 33') z Agrofarmy Gołaszewo oraz Przemysław Adryjańczyk (10' i 32') z Rzeżewa.

W meczu na szczycie spotkała się drużyna wicelidera rozgrywek Galacticos Izbica z Batorym Borzymie. Od pierwszego gwizdka sędziów do ataku ruszyła drużyna z Borzymia. Podopieczni Dariusza Napory w pierwszych minutach stworzyli więcej dogodniejszych sytuacji do objęcia prowadzenia, ale Mirosław Wasilewski w bramce nie dał się zaskoczyć. Piłkarze Galacticos również nie próżnowali i nie pozostawali dłużni, ale w bramce Batorego jeszcze lepiej był dysponowany Tomasz Zieliński. W 9' po szybkiej kontrze Bartłomiej Budziszewski wyprowadził Borzymie na prowadzenie. Dwie minuty później było już 2:0, a gola strzelił Michał Malczak. Galacticos potrzebował zaledwie 1 minuty, aby strzelić kontaktową bramkę, a jego strzelcem był Rafał Biernacki. Tak, więc mimo dobrej gry z jednej i drugiej strony, wynik do przerwy nie uległ zmianie, gdyż najjaśniejszymi punktami w swoich drużynach byli bramkarze. Po wznowieniu gry Galacticos przystąpiło do odrabiania strat. Błąd obrony Batorego wykorzystał w 23' Roman Rybiński i na tablicy był remis 2:0. Można powiedzieć, że gra dla jednej i drugiej drużyny zaczęła się od początku. Teraz dopiero zaczęło się widowisku dla licznie zgromadzonych na trybunach kibiców i sympatyków fustalu. W 26' minucie wynik spotkania ustalił ponownie Rafał Biernacki, wpisując się drugi raz na listę strzelców. Mimo szaleńczych ataków i mnóstwa okazji z jednej i drugiej strony, wynik nie uległ zmianie, choć jego końcowy rezultat był do ostatniego gwizdka sędziego wielka niewiadomą. Dzięki wygranej, Galacticos Izbica z kompletem punktów do następnej kolejki będzie na fotelu wicelidera.

WYNIKI 3. KOLEJKI

W drugim ważnym spotkaniu dla układu tabeli, lider rozgrywek Agrofarma Gołaszewo rozegrała dobre spotkanie z drużyną z Kowala – Banderozą. Od pierwszych minut mecz dobrze się ułożył dal Agrofarmy. Już w 3' prowadzenie zdobył Daniel Komorowski. Na 2:0 podwyższył w 13' dotychczasowy król strzelców Paweł Komorowski. Ważnym do odnotowanie jest fakt, że do tego czasu Paweł nie wykorzystał trzech tzw. 100% okazji do pokonania bramkarza Banderozy. W 17' pierwszą bramkę z dystansu strzelił Arkadiusz Jóźwiak, piłka po drodze trafiła jeszcze od słupka w nogi bramkarza Wojciecha Nawrockiego i wpadła do bramki. W samej końcówce pierwszej połowy zrobiło się dość nerwowo w drużynie Agrofarmy. Bramkę na 2:2 w 19 minucie strzelił Łukasz Dziedzic-Kamiński, ale w odpowiedzi tuż po wznowieniu gry na 3:2 dla Gołaszewa podwyższył Grzegorz Nowakowski.

Po wznowieniu gry dwie szybkie kontry przeprowadzili piłkarze z Kowala, po których wyszli na prowadzenie. W 23' ponownie Michał Dziedzic-Kamiński zaskoczył Nawrockiego w bramce, a w 25' Arkadiusz Jóźwiak. Jednak 1 minutę cieszyli się piłkarze Banderozy z prowadzenia. W 26' bramkę na 4:4 Grzegorz Nowakowski. Od tego momentu inicjatywę na całym boisku przejęli piłkarze Agrofarmy. W 27' na 5:4 strzelił najskuteczniejszy piłkarz lidera - Paweł Komorowski. Kolejną bramkę dołożył w 30' Daniel Komorowski na 6:4. Trzy minuty później musiał opuścić boisko za faul, po którym zobaczył drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną, gdyż w pierwszej połowie, dokładnie w 12' za krytykę sędziego otrzymał pierwszą.

W związku z tym Gołaszewo grało w osłabieniu. Przez kolejne 4 minuty, bądź do utraty gola. Ale z uwagi na kumulacje fauli w ekipie Banderozy (mieli już 4) został faulowany Paweł Komorowski, a co za tym idzie został podyktowany przedłużony karny, którego pewnie na bramkę zamienił Łukasz Lewandowski i na tablicy był wynik 7:4. Minutę później na 7:5 strzelił gola Witalii Shvets. W odpowiedzi kolejny faul ze strony Banderozy i drugi przedłużony rzut karny na bramkę pewnie zamienił Łukasz Lewandowski. W przeciągu ostatnich 4 minut piłkarze jednej i drugiej drużyny strzelili łącznie 8 bramek. Dla Banderozy w 37' i 39' dwie bramki strzelił Arkadiusz Jóźwiak, a dla Agrofarmy, Nowakowski w 37', Tomasz Lewandowski dwie w 38' i 40 oraz Paweł Behlke dwie w 39' i 40'. Tak, więc Agrofarma Gołaszewo pewnie pokonała Banderozę 13:7.

W pozostałych spotkaniach 1 ligi padły następujące rezultaty.

3. Bartłomiej Mielczarek Galacticos Izbica – 9

W drugiej lidze strzelono łącznie 86 goli, a sędziowie pokazali 9 żółtych kartoników.
Wyniki spotkań 5. kolejki:
Vixa Team – Zjednoczeni Czerniewice 10:3 (4:0)
Bomilla&ZRB Błaszczyk – OUTSIDERZY 11:6 (4:6)
Strażak Nakonowo Stare – Olimpic 5:10 (2:4)
Saniko W-ek. - MERA 10:0 (1:0)
CHT Chill Terror – Dream Team 7:2 (3:1)
FC Bobrowniki – Pokusa W-ek. 2:11 (0:4)
DGS-Pracownicy W-ek. - Lubień Kujawski 1:1 (1:1)

3 Krzysztof Jóźwiak – Pokusa W-ek. - 19

W najbliższą sobotę 12 grudnia 2015 roku od godz. 10:00 zostanie rozegrana 5. kolejka w 1 lidze i 6. w 2 lidze. W imieniu organizatorów i własnym zapraszam serdecznie wszystkich sympatyków futsalu do Chocenia. Hitem 5. kolejki powinno być spotkanie wicelidera Galacticos Izbica Kujawska z Banderozą. Nie mniej emocjonująco zapowiada się również spotkanie pomiędzy Agrofarmą Gołaszewo z Boniewem.