Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Anwil podsumował akcję „Drzewko za butelkę” we Włocławku i powiecie. Do recyklingu trafi pół miliona butelek. Lista zwycięzców

OPRAC.:
Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
Tak wyglądała gala wręczenia nagród w akcji w 2022 roku. W 2023 roku we Włocławku i powiecie zebrano ponad pół miliona butelek. Na kolejnych stronach prezentujemy tegorocznych zwycięzców.
Tak wyglądała gala wręczenia nagród w akcji w 2022 roku. W 2023 roku we Włocławku i powiecie zebrano ponad pół miliona butelek. Na kolejnych stronach prezentujemy tegorocznych zwycięzców. Wojciech Alabrudziński
Anwil SA podsumował tegoroczną ogólnopolską akcję „Drzewko za butelkę” we Włocławku i powiecie włocławskim. W 2023 roku do akcji przystąpiło blisko 30 przedszkoli, szkół i żłobków. W akcję zaangażowało się blisko 3500 dzieci, które łącznie zebrały ponad pół miliona butelek PET. To o 120 tysięcy więcej, niż w 2022 roku. Zobaczcie, kto zwyciężył w ekologicznych zmaganiach.

Spis treści

Tyle placówek oświatowych wzięło udział w akcji „Drzewko za Butelkę” w 2023 roku

Zbiórkę butelek PET zorganizowano w ramach XXI edycji ogólnopolskiej akcji „Drzewko za Butelkę”. Tradycyjnie organizatorem wydarzenia w powiecie włocławskim jest ANWIL. Projekt łączy w sobie walory edukacji ekologicznej, społecznej aktywności oraz dbałości o środowisko naturalne.

W 2023 roku, do udziału w inicjatywie ponownie zaproszone zostały przedszkola i szkoły podstawowe z powiatu i gminy Włocławek oraz - po raz pierwszy - żłobki. Do ekologicznych zmagań stanęło 27 placówek.

„Zainteresowanie „Drzewkiem za Butelkę” z roku na rok nie słabnie, a w niektórych placówkach przedsięwzięcie już na stałe wpisało się w kalendarz akcji edukacyjnych. ANWIL promuje projekt nie tylko wśród mieszkańców powiatu, ale także wśród pracowników spółki, którzy od lat angażują się w to działanie” – informuje ANWIL S.A.

Trwa głosowanie...

Czy często bierzesz udział w akcjach charytatywnych?

Dzieci z Włocławka i powiatu zebrały ponad pół miliona butelek PET

W 2023 roku w akcję zaangażowało się blisko 3500 żłobkowiczów, przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkół podstawowych z Włocławka, Kowala i Smólnika. Łącznie zebrali oni ponad 500 tysięcy sztuk butelek - o 120 tysięcy więcej niż w 2022 roku.

Zgodnie z ideą programu, wszystkie grupy uczestniczące w zbiórce w zamian za zebrane butelki, na początku grudnia otrzymają drzewka. W tym roku będą to choinki w doniczkach, które po okresie świątecznym zostaną zasadzone w ogródkach znajdujących się przy zaangażowanych w działanie placówkach edukacyjnych. Placówki, które zebrały największą liczbę butelek, otrzymają też nagrody finansowe.

„Szkoły, przedszkola oraz żłobki, które zebrały największą liczbę butelek otrzymają, w ramach regulaminowych kategorii konkursowych, nagrody finansowe w wysokości od 1 do 3 tys. zł. Zwycięzcy są zobowiązani do przeznaczenia tych środków na edukację ekologiczną w swojej placówce. Spółka nagrodzi także indywidualnie dzieci, dla których przewidziała tematyczne nagrody rzeczowe” – informują organizatorzy akcji.

ANWIL S.A, informuje, że projekt „Drzewko za butelkę” to jedno z działań Programu „Odpowiedzialność i Troska” (Responsible Care), który w Polsce działa pod auspicjami Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego. Jest to prośrodowiskowy program realizowany przez przemysł chemiczny na całym świecie. ANWIL jest jedną z 20 firm sektora chemicznego i branż pokrewnych w Polsce, które wdrażają działania na rzecz ochrony środowiska, ochrony zdrowia i bezpieczeństwa procesowego, stąd nazywane są Realizatorami Programu.

„Akcja „Drzewko za butelkę” jest jednym z wielu działań podejmowanych przez ANWIL, które wpisują się w Cele Zrównoważonego Rozwoju (SDGs). Spośród licznych korzyści płynących z realizacji projektu, do najważniejszych można zaliczyć przede wszystkim ograniczenie emisji CO2 poprzez recykling zebranych butelek PET, wzrost poziomu wiedzy na temat segregacji śmieci wśród dzieci i młodzieży oraz utrwalanie dobrych nawyków” – dodaje ANWIL S.A.

Lista zwycięzców w akcji „Drzewko za Butelkę” w 2023 roku

W poniższej galerii prezentujemy listę tegorocznych zwycięzców akcji „Drzewko za Butelkę” z Włocławka i powiatu włocławskiego w podziale na placówki, grupy i laureatów indywidualnych:

Tak wyglądała gala wręczenia nagród w akcji w 2022 roku. W 2023 roku we Włocławku i powiecie zebrano ponad pół miliona butelek. Na kolejnych stronach prezentujemy tegorocznych zwycięzców.

Anwil podsumował akcję „Drzewko za butelkę” we Włocławku i p...

od 7 lat
Wideo

Nasze Miasto - Restauracja Muzealna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto