Hubert Tomczak z Łokietka Brześć Kujawski mistrzem Polski LZS. 4 medale ciężarowców Husarii Lubraniec [zdjęcia]

MG
W dniach 10-13 maja w Zamościu odbyły się mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS do lat 15 i 17 w podnoszeniu ciężarów. W zawodach wystąpili zawodnicy Łokietka Brześć Kujawski i Husarii Lubraniec podopieczni trenera Tomasza Michalaka.

Reprezentanci Łokietka Brześć Kujawski i Husarii Lubraniec podczas mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS zdobyli 5 medali.

Najlepiej spisał się Hubert Tomczak z Łokietka Brześć Kujawski, który w kategorii do lat 15 w wadze 56 kg. wywalczył pierwsze miejsce. Tytuł mistrza Polski dał mu wynik w dwuboju 160 kg. (70 kg. w rwaniu i 90 kg. w podrzucie).

Reprezentanci Husarii Lubraniec zdobyli 4 medale. Dwa srebrne wywalczyli 15-latkowie. Drugi w wadze 62 kg. był Maciej Szymański, osiągając wynik 177 kg. (80/97). Także srebro zdobył w kat. 69 kg. Marcin Zieliński, który w dwuboju uzyskał 173 kg. (76/97).

Filip Marciniak w kat. do lat 17 w wadze 94 kg. wywalczył brązowy medal z wynikiem 226 kg. (100/126). Także na najniższym stopniu podium uplasował się w kategorii do lat 15, w wadze 50 kg. Kacper Winczewski, osiągając w dwuboju 111 kg (48/63).

- Niesamowite emocje kibicom dostarczyły pojedynki w kategoriach 62 i 69 kg. - powiedział trener Tomasz Michalak. - Szymański przegrał o trzy kilogramy z reprezentantem Polski Patrykiem Barańskim, najlepszy zawodnikiem imprezy. Natomiast Zielińskiemu do złota zabrakło tylko kilograma. O wysokim poziomie w tej rywalizacji świadczy fakt, że medaliści tych kategorii osiągnęli najwartościowsze wyniki w klasyfikacji open.

W klasyfikacji open Szymański zajął drugie miejsce, Tomczak był czwarty, a Zieliński sklasyfikowany został na ósmej pozycji.

Dodajmy, iż w zawodach w kategorii do lat 17 wystąpiła Małgorzata Michalak. Reprezentantka Husarii Lubraniec uplasowała się na 6 miejscu (70 kg.).

9 czerwca w Lubrańcu odbędzie się II Memoriał im. Jana Wojnowskiego w którym rywalizować będą sztangiści do lat 12, 15 i 17. Awizowali się zawodnicy z Zawiszy Bydgoszcz, Tarpana Mrocza, Łokietka Brześć Kuj i Husarii Lubraniec.

Wideo. Jolanta Anasiewicz i jej przygoda z podnoszeniem ciężarów. "Ludzie pytali po co mi to, kobiecie. Aktywność fizyczna to najlepsza terapia"