Kujawianka Izbica zremisowała na wyjeździe z Cuiavią Inowrocław w spotkaniu 24. kolejki IV ligi

Michał Arciszewski
Piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska w sobotnim spotkaniu 24. kolejki zremisowali na wyjeździe z Cuiavią Inowrocław 2:2 (0:1).

Cuiavia Inowrocław – Kujawianka Izbica Kujawska 2:2 (0:1)
Bramki:
Hulisz (64), Słupski (80) - Kuropatwiński (31), Kowalski (57).

Cuiavia: Piesik - Timm, Kucharski, Błaszczyk, K.Maciejewski - Hulisz, Marczyński (62. Iwueke), Rybczyński (46. Majchrzak), P.Wiśniewski, Brzóstowski - Słupski.

Kujawianka: Karolak - Nawrocki, Kwiatkowski, Brzeziński, Łepski – Kuropatwiński, Skupiński (63. Jędrzejewski), Galanciak ż, Tabaka, Kowalski – Bistuła.

Początek spotkania zdecydowanie należał do piłkarzy Kujawianki, którzy coraz częściej gościli pod bramką Marcina Piesika. W 19 minucie groźnie z 20 metrów uderzał Łukasz Galanciak, ale futbolówka minimalnie minęła poprzeczkę. Dwanaście minut później przewaga gości z Izbicy Kujawskiej przyniosła efekt w postaci gola. Kamil Kuropatwiński po rzucie wolnym i zagraniu Radosława Łepskiego strzałem w długi róg nie dał najmniejszych szans bramkarzowi gospodarzy. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy groźnie z dystansu uderzał Przemysław Kowalski, ale golkiper Cuiavii był na posterunku.

Dwie minuty po wznowieniu gry groźnie było pod bramką Kujawianki, ale w ostatniej chwili piłkę z linii bramkowej głową wybił Grzegorz Brzeziński. Jak to mówi stare piłkarskie porzekadło ,,nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić” i tak też było w 57 minucie. Kamil Kuropatwiński z prawej strony boiska wyłożył piłkę do Przemysława Kowalskiego, który z dwóch metrów umieścił piłkę w siatce. Siedem minut później gospodarze za sprawą Sebastiana Hulisza zdobyli kontaktową bramkę. W kolejnych minutach zarysowała się przewaga gospodarzy, którzy częściej gościli pod bramką Krystiana Karolaka. Ich przewaga przyniosła efekt w 80 minucie, gdzie po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, Dariusz Słupski z 7 metrów pokonał Krystiana Karolaka. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i obie drużyny podzieliły się punktami.