Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowa Lewica we Włocławku chwali się inwestycją przy ulicy Celulozowej [zdjęcia]

Wojciech Alabrudziński
Wojciech Alabrudziński
Nowa Lewica we Włocławku mówi o inwestycji przy ulicy Celulozowej, 12 września 2022 roku.
Nowa Lewica we Włocławku mówi o inwestycji przy ulicy Celulozowej, 12 września 2022 roku. fot. Wojciech Alabrudziński
W poniedziałek pierwsi najemcy podpisali umowy i zaczęli się wprowadzać do bloku przy ulicy Celulozowej we Włocławku. O inwestycji dużo mówi włocławska Nowa Lewica. - Byliśmy przyzwyczajeni, że miejskie inwestycje były oddawane z różnym poślizgiem czasowym - mówi Piotr Kowal. - A tutaj postępowano zgodnie z harmonogramem. I to jest dobrzy przykład na to, że jeżeli się chce i się potrafi to się da, jak widać. Dziś Lewica pokazała, że się da, urząd pokazał, że się da i że tak należy postępować.

Kujawsko-Pomorskie Trasy Rowerowe: Trasa Włocławek – Brześć Kujawski [wideo]

od 16 lat

Na Celulozowej już są pierwsi lokatorzy.

W poniedziałek do bloku przy ulicy Celulozowej 11 weszli pierwsi mieszkańcy. Pierwsze umowy też już zostały podpisane. Dzięki spółce Miejskie Budownictwo Mieszkaniowe powstały cztery bloki z mieszkaniami na wynajem na czas nieoznaczony. Łącznie to aż 288 mieszkań o różnej powierzchni.

- Trzeba wiedzieć, że już w maju 2016 roku ówczesny klub radnych SLD złożył konkretny projekt budowy mieszkań na wynajem przy ulicy Celulozowej - mówi Piotr Kowal z Nowej Lewicy we Włocławku. - Lewica szła z tym projektem i hasłem "Lepszy Włocławek". Udało się pomimo zablokowania tej inwestycji w końcu poprzedniej kadencji przez ówczesnych radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz innych radnych. Jednak to nie przeszkodziło. Lewica dotrzymała słowa i doprowadziła do inwestycji wspólnie z koalicjantem, czyli Koalicją Obywatelską. Rzadko się o tym mówi, ale inwestycja warta 78 milionów złotych otrzymała bezzwrotne dofinansowanie w wysokości 80 procent z Banku Gospodarstwa Krajowego.

- Proszę pamiętać, że nie są to bloki socjalne - zauważa Elżbieta Rutkowska. - Są to mieszkania dla osób, które zarabiają na takim poziomie, że nie stać ich na kredyt żeby kupić mieszkanie własnościowe. Przy dzisiejszych cenach kredytów i przy dzisiejszych ratach dla mieszkańców Włocławka te bloki są bardzo potrzebne i idealnie wpisują się w dzisiejszą rzeczywistość naszego kraju.

- To osiedle różni się mocno od tych, które budują deweloperzy - dodaje Piotr Kowal. - Na tym terenie, gdzie widzimy przestrzeń otwartą dla mieszkańców deweloper zbudowałby blok lub półtora. My chcieliśmy, by budownictwo miejskie miało bardziej społeczny wymiar.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto