Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Będą nowe mieszkania we Włocławku - inwestycje przy Celulozowej, Toruńskiej, Lisek

OPRAC.:
Wojciech Alabrudziński
Wojciech Alabrudziński
Tak wyglądają nowe bloki mieszkalne przy ulicy Celulozowej. Ratusz obiecuje następne mieszkania. 6 lutego 2024 roku.
Tak wyglądają nowe bloki mieszkalne przy ulicy Celulozowej. Ratusz obiecuje następne mieszkania. 6 lutego 2024 roku. Wojciech Alabrudziński
Za kilka tygodni oddane do użytku zostaną kolejne mieszkania we Włocławku - przy ulicy Celulozowej i przy ul. Toruńskiej. O tych kwestiach i założeniach polityki mieszkaniowej Włocławka mówili we wtorek, 6 lutego mówili przedstawiciele ratusza.

Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka, Domicela Kopaczewska, zastępca prezydenta oraz Katarzyna Minett, prezes zarządu Miejskie Budownictwo Mieszkaniowe Sp. z o.o. mówili we wtorek o sprawach dotyczących polityki mieszkaniowej Włocławka. Mowa była nie tylko o mieszkaniach w blokach przy ulicy Celulozowej, gdzie odbyła się konferencja, ale także o planowanych kolejnych lokalach.

Ulica Celulozowa

- Przy ulicy Celulozowej powstaną 432 lokale mieszkalne. W 2022 roku zakończyliśmy I etap, w ramach którego oddanych zostało 288 mieszkań. Oprócz mieszkań „pod klucz” w 4 blokach powstały miejsca parkingowe, siłownia zewnętrzna, plac zabaw i tereny zielone. Całkowity koszt I etapu to ponad 73 miliony złotych, a dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego to ponad 58 milionów złotych - mówi prezydent Marek Wojtkowski.

I etap inwestycji to 2 bloki mieszkalne, również z zagospodarowaniem terenu: plac zabaw, siłownia, tereny zieleni i ponad 150 miejsc parkingowych. W tym etapie powstaną 144 mieszkania. Zakończenie prac – na przełomie lutego i marca. Po odbiorach budynków i uzyskaniu niezbędnych pozwoleń możliwe będzie podpisywanie umów z nowymi lokatorami. Całkowity koszt II etapu to prawie 58 milionów złotych, a dofinansowanie z BGK to ponad 46 milionów. W blokach znajduje się 14 różnych typów mieszkań o powierzchni od 26 do 74 metrów kwadratowych. Część z nich jest dostosowana do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Ulica Toruńska

- Politykę mieszkaniową miasta realizujemy również poprzez budowę bloków przy ulicy Toruńskiej – znajdą się tu mieszkania socjalne. W tym miejscu powstaną 2 bloki z 80 lokalami mieszkalnymi – po 40 mieszkań w każdym. Powstanie tu również niezbędna infrastruktura: miejsca parkingowe, drogi wewnętrzne, oświetlenie i plac zabaw. Obecnie trwa budowa jednego bloku – te prace powinny się zakończyć w kwietniu.

Co do finansowania: złożyliśmy wniosek do BGK, który został pozytywnie rozpatrzony. Pod koniec lutego powinniśmy dostać informację czy dostaniemy dofinansowanie. Całkowity koszt budowy dwóch bloków to około 26 milionów złotych, a dofinansowanie wyniosłoby około 20.5 miliona złotych.

Ulice Cienista i Lisek

- Kolejne plany inwestycyjne, które zakładają budowę mieszkań we Włocławku, dotyczą nieruchomości przy ulicy Cienistej oraz ulicy Lisek. Ogromne zainteresowanie mieszkaniami przy Celulozowej potwierdza, że wyznaczony przez miasto kierunek polityki mieszkaniowej jest jak najbardziej słuszny. Dzięki zamianie działek pomiędzy miastem a spółką MBM będziemy realizowali budowę mieszkań przy ulicy Cienistej. Nieruchomość w tej lokalizacji jest bardziej korzystna dla budownictwa wielorodzinnego, w wyniku którego powstaną lokale mieszkalne wchodzące do zasobu mieszkaniowego Gminy Miasto Włocławek. Nowo wybudowane mieszkania byłyby oddawane w najem nowym lokatorom na takich samych zasadach jak w budynkach przy ulicy Celulozowej.

Jednocześnie dzięki wymianie działek ze spółką Miejskie Towarzystwo Budownictwa Mieszkaniowego będziemy budować budynki jednorodzinne w zabudowie szeregowej przy ulicy Lisek. Łącznie planowana jest budowa 22 segmentów: każdy będzie dwukondygnacyjny, wyposażony w garaż, balkon i przydomowy ogródek. Budynki zostaną wyposażone w instalacje fotowoltaiczne. Obecnie jesteśmy na etapie wyceny działek.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Raport WEI: Samochód konkurencyjny względem zbiorkomu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto