Tak wyglądał III Międzyparafialny Turniej Szachów Szybkich o Puchar Biskupa Włocławskiego. Zdjęcia

OPRAC.:
Joanna Maciejewska
od 16 lat
W sobotę 17 lutego 2024 roku w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku zorganizowano III Międzyparafialny Turniej Szachów Szybkich o Puchar Biskupa Włocławskiego. W zawodach uczestniczyło 45 osób, które rywalizowały wspólnie – bez podziału na kategorie wiekowe. Zobaczcie zdjęcia ze zmagań szachistów z diecezji włocławskiej.

Spis treści

Międzyparafialny Turniej Szachów Szybkich o Puchar Biskupa Włocławskiego

W sobotę 17 lutego 2024 roku w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku już po raz trzeci zorganizowano Międzyparafialny Turniej Szachów Szybkich o Puchar Biskupa Włocławskiego. W tym roku do zmagań stanęło 45 zawodników z diecezji włocławskiej.

Uczestnicy grali systemem szwajcarskim kontrolowanym w cyklu siedmiu rund. Rywalizowano bez podziału na kategorie wiekowe. Dzieci, młodzież i dorośli grali wspólnie. Sędzią głównym zawodów był Janusz Augustowski, sędzia główny klasy państwowej.

Zwycięzcy turnieju szachowego we Włocławku

Diecezja włocławska na swojej stronie internetowej podała zwycięzców sobotnich rozgrywek. W zawodach zwyciężył Szymon Lewandowski z parafii św. Urszuli w Kowalu. Drugie miejsce zajął Wojciech Wolny z parafii św. Pawła Ap. w Zduńskiej Woli, a trzecie – Przemysław Krygier z parafii św. Maksymiliana we Włocławku. Puchary dla zwycięzców ufundował biskup włocławski Krzysztof Wętkowski.

Turniej szachowy w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku
W turnieju uczestniczyło 45 zawodników z diecezji włocławskiej.nadesłane

„Dodatkowo przyznano nagrody specjalne w poszczególnych kategoriach: dla mężczyzn, kobiet, młodzieży i dzieci. Najstarszym uczestnikiem turnieju okazał się Andrzej Sypczyński z parafii Najświętszego Zbawiciela we Włocławku, a najmłodszym Igor Matusiak z parafii Opieki Matki Bożej w Osięcinach. Najwyższy wynik w kategorii duchownych zdobył ks. Patryk Sękowski” – czytamy na stronie diecezji włocławskiej.

Turniej zorganizowano z okazji 900-lecia diecezji włocławskiej

Turniej zorganizowany został pod patronatem honorowym biskupa diecezjalnego Krzysztofa Wętkowskiego z okazji jubileuszu 900-lecia istnienia diecezji włocławskiej. Patronat medialny nad wydarzeniem objął tygodnik „Idziemy”. Współorganizatorami zawodów byli:

• Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezji Włocławskiej,
  • Wydawnictwo Duszpasterstwa Rolników,
  • Włocławski Klub Szachowy-1938.
III Międzyparafialny Turniej Szachów Szybkich o Puchar Biskupa Włocławskiego zorganizowano z okazji 900-lecia istnienia diecezji włocławskiej.

Tak wyglądał III Międzyparafialny Turniej Szachów Szybkich o...