BC CSU Sibiu - Anwil Włocławek 41:79. Pierwsza wygrana w FIBA Europe Cup 2023/24

GM/PAP
Jakub Schenk był w Rumunii najskuteczniejszym koszykarzem Anwilu Włocławek
Jakub Schenk był w Rumunii najskuteczniejszym koszykarzem Anwilu Włocławek ON
Koszykarze Anwilu Włocławek wygrali w Rumunii z BC CSU Sibiu 79:41 w trzeciej kolejce grupy B FIBA Europe Cup. To pierwsza wygrana włocławian w sezonie 2023/24 w europejskich pucharach.

BC CSU Sibiu - Anwil Włocławek 41:79 (17:14, 5:27, 8:21, 11:17)
BC CSU Sibiu: Monyea Pratt 2, Bogdan Baditescu 0, Mirel Dragoste 3 (1), Constantin-Aurelian Gavriloaia 7, Pavlin Ivanov 3 (1), Yordan Minchev 0, Mouhamed Barro 13, Nandor Kuti 5 (1), Mihai Banciu 0, Rares Uta 8.

Anwil Włocławek: Jakub Schenk 13 (3), Janari Joesaar 12 (4), Amir Bell 10 (1), Tanner Groves 10 (2), Kalif Young 10, Mateusz Kostrzewski 8 (2), Luke Petrasek 5 (1), Filip Siewruk 5 (1), Kamil Łączyński 3 (1), Igor Wadowski 2, Jakub Garbacz 1.

Anwil Włocławek po trzech kolejkach FIBA Europe Cup w sezonie 2023/24 ma w końcu pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach. Spotkanie w Rumunii nie było zacięte — poza pierwszą kwartą, którą gospodarze wygrali 17:14. Potem Anwil Włocławek dominował w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Dość powiedzieć, że pierwszą połowę włocławianie wygrali 41:22, a drugą kwartę 27:5. Rumuni nie mieli szans z rozpędzonym obrońcą tytułu, którego dodatkowo podrażniły porażki w dwóch pierwszych kolejkach.

Trener Przemysław Frasunkiewicz mógł dodatkowo rotować składem i oszczędzać siły podstawowych zawodników. Victor Sanders (drobny uraz) w ogóle nie pojawił się na parkiecie. Liderem punktowym był rozgrywający Jakub Schenk, który zdobył 13 punktów.

W czwartej serii Anwil zagra na wyjeździe z hiszpańskim Surne Bilbao Basket, z którym przegrał we Włocławku 79:83.

W drugim mecz 3. kolejki grupy B FIBA Europe Cup: Surne Bilbao Basket - Caledonia Gladiators 106:58