Młode wojowniczki z Wilkowic w kadrze narodowej na mistrzostwa świata w Niemczech [zdjęcia]

od lewej trener: sensej Daniel Tobjasz, Marta Chomicz, Justyna Cymerman i Amelia Cymerman Wojciech Nawrocki
Przed młodymi wojownikami Akademii Mieszanych Sztuk Walki w Wilkowicach gmina Choceń, powiat włocławski pracowity okres przed zbliżającymi się Otwartymi Mistrzostwami Świata Federacji WFMC WORD w Hagen – Niemcy, które odbędą się dokładnie w dniach 16 – 18 października 2015 roku.

Barw Polski będą broniły młode zawodniczki z gminy Choceń, które otrzymały powołanie do kadry narodowej Polski: Justyna Cymerman uczennica Szkoły Podstawowej w Wilkowicach gm. Choceń w kategorii – kb lowkick, Amelia Cymerman – uczennica Gimnazjum w Choceniu w kategorii – light contact oraz Marta Chomicz – uczennica Gimnazjum w Warząchewce gm. Włocławek w kategorii – K-1 rules.

Tak wielkie wyróżnienie dla młodych zawodniczek klubu w Wilkowicach, to nie przypadek. Swoją ciężką pracą i dotychczasowymi osiągnięciami dały się poznać jako Wielkie wojowniczki, czego efektem było powołanie ich do ścisłego grona kadrowiczek na zbliżające się Mistrzostwa Świata Mieszanych Sztuk Walki w Niemczech. Oprócz wymienionych zawodniczek do kadry narodowej powołania otrzymała trójka klubowiczów z Wilkowic tj. Laura Nawrot, Damian Wiśniewski i Damian Patyński, wszyscy w kategorii – K-1 rules.

Jak widać, ciężka praca zawodników oraz trenera Daniela Tobjasza zaowocowała licznymi powołaniami do Kadry Polski Federacji WFMC na Mistrzostwa Świata w Niemczech. Wojowniczki z akademii wilkowickiej mimo młodego wieku mają na swoim koncie wiele sukcesów rangi krajowej i międzynarodowej.

Marta Chomicz l-13, w 2013 roku zdobyła 3 złote medale w tym 2 w Pucharze Polski oraz 1 w Lidze Ogólnopolskiej w Łasku. W roku 2014 powtórzyła sukces z poprzedniego roku, zdobywając tyle samo medali w konkurencjach sumo-grappling i karate. Natomiast w 2015 roku zdobyła 3 złote i 3 srebrne medale w Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Regionu Pomorza i Kujaw. Ponadto zdobyła złoty medal w Międzynarodowych Zawodach Shindokai-Kan Karate o Puchar Instytutu Polskiego w Wilnie na Litwie. Medale wywalczyła startując w konkurencjach: sumo-grappling, grappling kadecie, karate kyokushin, karate tsunami i karate kumite.

Justyna Cymerman l-10, w 2013 roku zdobyła 2 złote medale, jeden w Pucharze Polski, a drugi w Lidze Ogólnopolskiej w Łasku. Największy sukces świeciła w w 2014 roku, gdzie zdobyła łącznie 9 złotych medali i 1 srebrny. Były to sukcesy w IX Mistrzostwach Polski w Warszawie, Puchar Polski Centralnej w Dobroniu, Polski Północnej w Tuliszkowie, Mistrzostwach Regionu w Bydgoszczy. W 2015 roku zdobyła łącznie 4 złote medale i 1 srebrny. Medale złote wywalczyła na III Otwartych Mistrzostwach Polski w Wilkowicach oraz I Mistrzostwach Fight Clubu w Skaryszewie, natomiast medal srebrny w Międzynarodowych Zawodach Shindokai-Kan Karate na Litwie. Walczyła w kategoriach: karate tsunami, ibk kyokushin, kyokushin budo kai oraz kokaro kids.

Amelia Cymerman l-13, w 2013 roku zdobyła 1 medal złoty w Ogólnopolskiej Lidze Mieszanych Sztuk Walk w Łasku oraz 1 srebrny w Pucharze Polski w Wilkowicach. W 2014 roku wywalczyła 2 medale złote i aż 6 brązowych. Pierwszy medal złoty w Pucharze Polski w Wilkowicach, a drugi w Pucharze Polski Centralnej w Dobroniu. Medale brązowe zdobywała w Pucharze Polski w Łasku, Pucharze Polski Północnej w Tuliszkowie, XIV Mistrzostwach Regionu Pomorza i Kujaw w Bydgoszczy. W 2015 roku wywalczyła 3 złote i 3 brązowe. Złote wywalczyła w X Otwartych Mistrzostwach Polski w Warszawie, III Mistrzostwach Polski w Wilkowicach oraz w I Mistrzostwach Fight Clubu w Skaryszewie. Walczyła w kategoriach: karate tsunami, ibk kyokushin oraz kokaro kids.

Trenerem klubowym młodziczek jest sensej - Daniel Tobiasz, posiadający 1 Dan Jujitsu oraz 2 Dan WFMC. W dniu 19 maja 2015 roku został powołany na trenera kadry narodowej Federacji WFMC ds. grapplingu i ju-jitsu przez Pawła Malinowskiego - Prezydenta OF Poland Organizacji WF MC&WFMC PRO.

Akademia Mieszanych Sztuk Walki w Wilkowicach została założona przez rodziców w dniu 28 marca 2014 roku. Do prowadzenia zajęć szkoleniowych korzysta z sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Wilkowicach. Akademia posiada na prowadzenie zajęć stosowne licencje. Prezesem jest Tamara Chomicz, a wiceprezesem Daniel Tobjasz. Aktualnie członkami klubu jest 100 osób, trenujących nie tylko w Wilkowicach, a także w sekcjach w Izbicy Kujawskiej, Choceniu, Chodczu, Sompolnie i Kłodawie. Akademia prowadzi szkolenie starszej młodzieży i dzieci w zakresie mieszanych sztuk walki, w stylu: jiu-jitsu, karate, kickboxingu, K-1 MMA oraz samoobrony. Wszystkich wojownikom w akademii przyświeca motto Wojownika:

Kim jest Wojownik?

Czy to tylko ten co walczy na ringu?

Nie! Wojownikiem jest każdy kto walczy o swoje marzenia

i pomimo, że nie zawsze jest z górki, zawsze idzie do przodu.

Każdy z nas ma swoja walkę!

Zajęcia w różnych grupach wiekowych odbywają się:

1. Wilkowice-Szkoła Podstawowa wtorek i czwartek 16.30-17.30 grupa początkująca wtorek i czwartek 17.30-19.00 grupa zaawansowana 2. Chodecz- Hala Sportowa środa -19.00-20.00 3. Choceń - Szkoła Podstawowa poniedziałek i środa 15.30-16.30 grupa początkująca dzieci 4. Choceń- Hala GOSIR poniedziałek i środa 17.00-18.30 grupa początkująca, gimnazjum, liceum

Z pewnością o naszych młodych wojowniczkach możemy niebawem usłyszeć na arenie międzynarodowej, z racji zbliżających się Mistrzostw Świata w Niemczech. Jednak aby dziewczynki mogły tam wystąpić i godnie reprezentować region kujawski, potrzebne jest wsparcie finansowe. Tamara Chomicz – prezes Stowarzyszenia, podkreśliła, że od chwili powołania zawodniczek do kadry Polski Organizacji WFMC, zarówno zarząd jak i rodzice dziewczynek starają się o pozyskanie sponsorów, ludzi dobrej woli i darczyńców, którzy otworzą szczodre serca i wesprą finansowo czy materialnie start młodych utalentowanych wojowniczek w tych mistrzostwach. Podkreśliła, że stowarzyszenie działa dopiero od 1,5 roku i tak na dobrą sprawę nie stać go na pokrycie wyjazdu do Niemiec. Z wstępnych wyliczeń wynika, że na każdą z nich potrzebna jest kwota około 2350 zł, w tym są to koszty związane z pokryciem pobytu na mistrzostwach, transportu, ubezpieczenia i wpisowego oraz zakup obowiązujących strojów sportowych i ochraniaczy spełniających wymogi federacji organizujących mistrzostwa.

Wszystkich sympatyków i darczyńców, którym leży na sercu kariera sportowa młodych wojowniczek z Akademii Mieszanych Sztuk Walki z Wilkowic, Zarząd klubu prosi o wsparcie materialne. Wszelkie wpłaty można kierować na konto Stowarzyszenia: Bank Pekao S.A. I Oddział Włocławek ul. Wojska Polskiego 2A, nr konta: 08 1240 3389 1111 0010 5855 9663 z dopiskiem: Wspieram udział Marty, Amelii i Justyny w Mistrzostwach Świata w Niemczech. Kto może, niech pomorze spełnić marzenia młodych wojowniczek.