MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Tak było na 19. Jarmarku Staroci i Rękodzieła Ludowego 2024 we Włocławku. Zdjęcia, wideo

Wojciech Alabrudziński
Wojciech Alabrudziński
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W niedzielę, 9 czerwca 2024 roku w Muzeum Historii Włocławka odbyła się już 19. edycja Jarmarku Staroci i Rękodzieła Ludowego. Zobaczcie na zdjęciach, co oferowali kolekcjonerzy i twórcy ludowi.

Już po raz dziewiętnasty Muzeum Historii Włocławka zaprosiło mieszkańców na Jarmarku Staroci i Rękodzieła Ludowego. Na dziedzińcu Muzeum Historii Włocławka zgromadzili się kolekcjonerzy, zbieracze i twórcy.

Kilkunastu wystawców przygotowały stoiska m.in. z bibelotami, fajansem, fotografiami, gazetami, książkami, lalkami, mosiądzem, militariami, numizmatami, obrusami, odznaczeniami, obrazami, ozdobami z bibuły, pocztówkami, płytami, rzeźbami, świecznikami, szkłem, zabytkami techniki, dawnymi przedmiotami codziennego użytku.

Jedną z atrakcji były konsultacje prowadzone przez włocławskich muzealników, dotyczące tworzenia archiwów rodzinnych i genealogii, domowych sposobów konserwacji pamiątek m.in. zdjęć i obrazów oraz porady kolekcjonerskie pt. „Odznaka, medal, moneta”.

- Mamy stałe grono kolekcjonerów, którzy nas odwiedzają, ale każdego roku widzimy nowe twarze - mówi Marian Cieślak z działu numizmatycznego Muzeum Historii Włocławka. - Przedmiotów przybywa. Widzimy malarstwo w różnych technikach, od olei po akwarele i pastele. Dużo jest numizmatyki, bibelotów, ale i porcelany, szkła i fajansu w różnych formach. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się fajans z lat 60.

Oprócz sfery handlowej Jarmark służy jako wymiana doświadczeń. Ludzie przychodzą, pytają kolekcjonerów, mają w domach jakieś przedmioty, pokazują na zdjęciach w telefonach, chcą ocenić wartość, chcą zidentyfikować.

Trwa głosowanie...

Czy lubisz jarmarki? Czy często się na nie wybierasz?

Na kiermaszu wydawnictw muzealnych można było nabyć najnowsze tytuły oraz cieszące się wielką popularnością publikacje dotyczące ważnego okresu z historii miasta, czyli „Fajans włocławski. Biennale 1973–1991” i „Fantastyczna ceramika użytkowa. Włocławskie fajanse z lat 1956–1965 w kolekcji Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku”.

Do zakupów dodawane były gratisy.

Imprezy tego typu są dobrą okazją do spotkań kolekcjonerów, wymiany doświadczeń oraz zakupu oryginalnych przedmiotów, upiększających wnętrza naszych mieszkań.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto