Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tak wyglądają prace modernizacje w zespole pałacowo-parkowym w Wieńcu [zdjęcia, wizualizacja]

Informacja prasowa
Wizytacja inwestycji przez Piotra Całbeckiego
Wizytacja inwestycji przez Piotra Całbeckiego Fot. Mikołaj Kuras/UMWKP
Modernizację zespołu pałacowo-parkowego w Wieńcu (w powiecie włocławskim), w którym powstanie zarządzane przez Teatr Muzyczny w Toruniu Kujawskie Centrum Muzyki wizytował w piątek (23 kwietnia) marszałek województwa kujawsko-pomorskiego .

Wideo. Jak sprawdzić czy przeszedłeś koronawirusa?

Pałac Kronenbergów w Wieńcu odzyskuje dawny blask

Trwające w zespole pałacowym w Wieńcu w powiecie włocławskim prace, umożliwią odwiedzającym oglądanie wnętrz pałacu i starego dworku w kształcie, jakim nadali mu jego architekci i budowniczowie prawie 130 lat temu. Obiekty są jednymi z najokazalszych tego typu zabytków w Kujawsko-Pomorskiem. Gospodarzowi województwa podczas wizyty towarzyszył prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.

Po przebudowie i modernizacji w pałacu powstaną sala widowiskowo-koncertowa, sale prób, sale konferencyjne i warsztatowe, garderoby dla artystów, pokoje gościnne i zaplecze administracyjne. Odrestaurowany zostanie także otaczający pałac park. Inwestorem jest marszałkowski Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny, który administruje pałacem i przyległościami w imieniu samorządu województwa.

Koszt inwestycji to blisko 27 milionów złotych. Przedsięwzięcie jest finansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Wykonawcą prac budowalnych jest konsorcjum grudziądzkich firm: JPD, Zakład Budowlany Krupiński i Clima Komfort.

Zespół pałacowo-parkowy w Wieńcu tworzą nawiązujący do włoskiego renesansu dziewiętnastowieczny pałac (blisko 2 tysiące metrów kwadratowych powierzchni użytkowej) i zbudowany w stylu angielskiego neogotyku stary dwór (nieco ponad 400 metrów kwadratowych) oraz ośmiohektarowy park. Właścicielem posiadłości była najbogatsza w drugiej połowie XIX wieku bankierska rodzina Kronenbergów. Po wojnie odebrano majątek jego właścicielom i utworzono w nim sanatorium, a następnie szpital przeciwgruźliczy.

W galerii przedstawiamy zdjęcia z "wizytacji" oraz wizualizację inwestycji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto