Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

We Włocławku trwa rozbiórka budynku przy ul. Piekarskiej 11. Taki jest termin zakończenia prac i otwarcia ulicy dla ruchu. Zdjęcia

Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
Wideo
od 16 lat
We Włocławku trwa rozbiórka kamienicy zlokalizowanej przy ul. Piekarskiej 11, z której w grudniu 2023 roku runął na ulicę fragment ściany. Ulica od razu została zamknięta dla ruchu. Mieszkańcy okolicznych kamienic już od kilku tygodni nie mogą dojechać do swoich posesji. W lutym 2024 roku rozpoczęła się rozbiórka budynku. Ruch na zamkniętym fragmencie ulicy zostanie przywrócony dopiero po zakończeniu prac. Jak długo ulica będzie jeszcze zamknięta?

Spis treści

Ulica Piekarska we Włocławku jest zamknięta dla ruchu

Kamienica przy ul. Piekarskiej 11 we Włocławku nie jest zamieszkała już od lat 80. ubiegłego wieku. W środę 20 grudnia 2023 roku z budynku runął fragment ściany. Gruz posypał się na ulicę pomiędzy zaparkowane samochody. Strażacy, którzy przybyli na miejsce, zabezpieczyli teren i zamknęli ulicę dla ruchu. Część ulicy Piekarskiej wciąż jest nieprzejezdna. Przysparza to sporo trudności mieszkańcom sąsiednich budynków.

Mieszkańcy okolicznych kamienic skarżą się, że nie mogą wjechać, ani wyjechać z posesji, co bardzo utrudnia im funkcjonowanie - dojazdy do pracy czy odwożenie dzieci do przedszkola itp. Zwracają też uwagę na to, że nie mogą parkować na ulicach, ponieważ obowiązuje zakaz, przez co dostają mandaty. Niestety z utrudnieniami muszą liczyć się jeszcze przez kilka tygodni, ponieważ ruch zostanie przywrócony dopiero po zakończeniu rozbiórki naruszonej kamienicy.

Trwa rozbiórka kamienicy przy ul. Piekarskiej we Włocławku. Tyle czasu ulica będzie zamknięta

Pod koniec stycznia 2024 roku interpelację w sprawie ul. Piekarskiej wystosował radny Andrzej Gołębieski (PiS). W imieniu mieszkańców pytał w niej, kiedy skończą się utrudnienia w ruchu samochodowym na wspomnianej ulicy.

Odpowiedź prezydenta Włocławka z datą 7 lutego 2024 do sekretariatu przewodniczącego Rady Miasta Włocławek wpłynęła 16 lutego 2024.

W odpowiedzi na interpelację w sprawie wyłączenia z ruchu części ul. Piekarskiej, prezydent Marek Wojtkowski poinformował, że 7 lutego 2024 roku administrator budynku przy ul. Piekarskiej 11 rozpoczął prace rozbiórkowe. Poinformował też, że ulica – ze względów bezpieczeństwa – będzie zamknięta jeszcze przez ponad miesiąc.

„Z uwagi jednak na możliwość uszkodzenia także sąsiednich budynków prace będą prowadzone stopniowo. Zakończenie rozbiórki planowane jest do dnia 31 marca bieżącego roku, po czym niezwłocznie przywrócony zostanie ruch na ul. Piekarskiej” – napisał prezydent Włocławka w odpowiedzi na interpelację radnego.

Tak wygląda organizacja ruchu na ul. Piekarskiej we Włocławku

W związku z zamknięciem do ruchu fragmentu ul. Piekarskiej na wysokości posesji nr 11, wprowadzono objazdy.

ul. Piekarska we Włocławku
Ruch ma zostać przywrócony po zakończeniu prac rozbiórkowych.Wojciech Alabrudziński

Organizacja ruchu na ul. Piekarskiej wygląda następująco:

  • Na odcinku ul. Piekarskiej od ul. 3 Maja do ul. Brzeskiej zostanie zmieniony kierunek ruchu w kierunku 3 Maja;
  • Przejazd na wysokości numeru nr 11 jest zablokowany, ruch pieszych możliwy jest chodnikiem po przeciwnej stronie jezdni;
  • Na odcinku ul. Piekarskiej od ul. Królewieckiej do posesji nr 11 ruch realizowany jest dwukierunkowo z możliwością wjazdu od ul. Królewieckiej;
  • Na odcinku ul. Piekarskiej od ul. 3 Maja do posesji nr 11 ruch realizowany jest dwukierunkowo z możliwością wjazdu od ul. 3 Maja.
We Włocławku trwa rozbiórka kamienicy przy ul. Piekarskiej. Do zakończenia prac, fragment ulicy nadal będzie zamknięty dla ruchu.

We Włocławku trwa rozbiórka budynku przy ul. Piekarskiej 11....

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto