Anwil Włocławek - Caledonia Gladiators 93:72 w ramach 5. kolejki FIBA Europe Cup. Zdjęcia

Anwil Włocławek pokonał zespół ze Szkocji Caledonia Gladiators 93:72
Anwil Włocławek pokonał zespół ze Szkocji Caledonia Gladiators 93:72 Oliwia Nowak
W środę, 15 listopada 2023 roku, w Hali Mistrzów we Włocławku Anwil Włocławek zmierzył się ze szkockim zespołem Caledonia Gladiators w ramach 5. kolejki FIBA Europe Cup w sezonie 2023/24. Zobaczcie zdjęcia z meczu.

Anwil Włocławek - Caledonia Gladiators 93:72 (21:14, 27:21, 23:20, 22:17)

Anwil: Garbacz 23 (3), Sanders 15 (1), 6 as., Petrasek 12, Bell 6, Young 7 oraz Joesaar 9, Kostrzewski 8, Groves 8 (1), Łączyński 3 (1), Łazarski 0, Siewruk 0.
Caledonia: Alihodzić 16, Whelan 12 (1), Dubose 9, Onwas 8 (2), Palyza 4 oraz Malcolm 7 (1), Buttrick 6, Moore 4, Jovicic 4, Johnson 2,Baldwin 0, Jimenez 0.

Choć Anwil Włocławek po czterech kolejkach fazy grupowej miał na koncie tylko jedno zwycięstwo, to wciąż są widoki na awans do kolejnej rundy. Warunki są dwa: wysokie wygrane włocławian z Caledonią Gladiators i Sibiu oraz nieco szczęścia w wynikach w innych meczach. Anwil Włocławek może awansować jedynie z drugiego miejsca, a tam do wzięcia jest sześć miejsc, a kandydatów dziesięciu.

Na liczenie wygranych przyjdzie czas za tydzień. Pierwszym celem był udany rewanż ze szkockim zespołem. Tymczasem goście przyjechali do Włocławka po zwycięstwo, które praktycznie dałoby im awans do kolejnej rundy. Anwil Włocławek prowadził (8 pkt Jakuba Garbacza w 1. kwarcie), ale początkowo nie była to znacząca przewaga.

Dopiero mocne otwarcie 2. kwarty (6:0) pozwoliło włocławianom odskoczyć na dystans ponad 10 punktów. Dobra gra w ataku (55 proc. z gry do przerwy) pozwoliła Anwilowi zbudować bezpieczną przewagę. Świetny był Victor Sanders, który brał srogi rewanż za słaby występ w Glasgow (6/8 z gry do przerwy), a jeszcze lepszy Jakub Garbacz (9/13 z gry w całym meczu i ani jednej straty).

Gladiators jednak nie poddawali się. Po przerwie zmniejszyli straty poniżej 10 punktów i wydawało się, że jeszcze mogą powalczyć nawet o wygraną. Od 25. minuty Anwil Włocławek jednak znowu odjechał: rzuty wolne wymuszał Mateusz Kostrzewski, z dystansu trafili Kamil Łączyński i ponownie Garbacz (68:51). Od tego czasu włocławianie dominowali na parkiecie, a ich przewagę przypieczętowało świetne otwarcie ostatniej kwarty (12:3).

Anwil Włocławek ma tym samym lepszy bilans w dwumeczu z Caledonią. Ostatnia kolejka rozrywek grupowych 22 listopada. Anwil Włocławek musi pokonać Sibiu i liczyć, że pewne 1. miejsca Bilbao Basket (w tej kolejce 73:68 w Rumunii) nie pokpi sprawy i wygra także w Glasgow.