Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Policjanci z Włocławka kontrolują autokary przed wyjazdami na ferie zimowe. Tak można zgłosić chęć kontroli. Zdjęcia

OPRAC.:
Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
W czasie ferii włocławscy policjanci będą kontrolować autokary wożące dzieci na zimowy wypoczynek.
W czasie ferii włocławscy policjanci będą kontrolować autokary wożące dzieci na zimowy wypoczynek. KMP Włocławek
W poniedziałek 12 lutego 2024 roku dzieci z województwa kujawsko-pomorskiego rozpoczęły ferie zimowe. Część z nich czas wolny od nauki spędzi na zorganizowanych wyjazdach, dlatego – jak co roku – policjanci z Włocławka kontrolują stan techniczny autokarów. Zgłoszenia kontroli można zgłosić telefonicznie lub przesyłając wniosek faksem.

Spis treści

Policja z Włocławka skontroluje autokary przewożące dzieci na zimowy wypoczynek

W poniedziałek 12 lutego 2024 roku uczniowie z województwa kujawsko-pomorskiego, w tym również dzieci i młodzież z Włocławka, rozpoczęli przerwę zimową od nauki. Część z nich spędzi wolny czas na zorganizowanych wyjazdach i dlatego, jak każdego roku, włocławscy policjanci ruchu drogowego będą kontrolować stan techniczny autokarów. Wszystko po to, żeby dzieci i młodzież bezpiecznie dotarły na zimowiska.

- Przypominany rodzicom i organizatorom wyjazdów na wypoczynek zimowy o możliwości wcześniejszego sprawdzenia czy stan techniczny autokaru jest odpowiedni. Policjanci oprócz kontroli pojazdu sprawdzą także trzeźwość kierowcy i wymagane dokumenty – informuje sierż. szt. Tomasz Tomaszewski z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Tak można zgłosić autokar do kontroli we Włocławku

Zgłoszenia kontroli autokaru można dokonać telefoniczne dzwoniąc do Wydziału Ruchu Drogowego na numer 47 753 57 00 lub 47 753 57 10 w godzinach 8-15 (od poniedziałku do piątku), bądź też przesyłając wniosek o przeprowadzenie kontroli na fax 47 753 57 05. Najlepiej dokonać zgłoszenia z kilkudniowym wyprzedzeniem. Wniosek można pobrać ze strony internetowej KMP Włocławek.

Kontrola autokarów
Policjanci kontrolują też trzeźwość kierowców.pixabay.com

- Miejscem stałym kontroli autokarów przed wyjazdem na wycieczkę jest parking przed Komendą Miejską Policji we Włocławku. W sytuacjach nagłych należy kontaktować się z podanymi numerami telefonów lub skontaktować się na numer alarmowy 112 – dodaje KMP we Włocławku.

Tyle kontroli przeprowadzili policjanci z Włocławka w czasie ferii zimowych 2023

Mundurowi z Włocławka w czasie ubiegłorocznych ferii zimowych przeprowadzili ponad 2 tysiące kontroli pojazdów, w tym 6 autokarów przewożących dzieci na zimowiska. Cztery autokary skontrolowano w pierwszym tygodniu (nie wykazano usterek), a dwa w drugim tygodniu zimowej przerwy od nauki.

W czasie ferii zimowych w 2023 roku ponad 5 tysięcy razy sprawdzili trzeźwość kierowców. W 7 przypadkach ujawnili nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi. Mundurowi zatrzymali 8 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h więcej w obszarze zabudowanym i 107 dowodów rejestracyjnych. Nałożyli także ponad 740 mandatów za wykroczenia drogowe.

W czasie ferii włocławscy policjanci będą kontrolować autokary wożące dzieci na zimowy wypoczynek.

Policjanci z Włocławka kontrolują autokary przed wyjazdami n...

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto