Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tunel z dworca PKP we Włocławku do ulicy Węglowej i na osiedle Południe wreszcie otwarty. Zdjęcia

Wideo
od 16 lat
Od piątku, 1 grudnia 2023 roku czynny jest tunel prowadzący z dworca PKP przy ulicy Okrzei we Włocławku do ulicy Węglowej. To duże ułatwienie nie tylko dla pasażerów kolei, ale i innych mieszkańców Włocławka. Zobaczcie zdjęcia.

Jest dobra wiadomość dla pasażerów PKP we Włocławku. Od 1 grudnia korzystać można już w pełni z tunelu prowadzącego do ulicy Węglowej i osiedla Południe. Wprawdzie trwają jeszcze ostatnie poprawki ekipy remontowej, to jednak bez problemu można przedostać się wyremontowanym tunelem np. na parking przy ulicy Węglowej.

Przypomnijmy, że wciąż trwają roboty remontowe na peronie drugim.

Na dworcu PKP we Włocławku przebudowano już peron nr 1. W drugiej połowie października 2023 przystąpiono do przebudowy peronu nr 2, a także wydłużenia peronu nr 1 do 300 metrów. Zakończenie prac planowane jest na połowę 2024 roku. Dzięki inwestycji, podróżni zyskają wyższy peron, co ułatwi wsiadanie do pociągów.

Trwa głosowanie...

Czy we Włocławku jest bezpiecznie?

W drugiej połowie października 2023 roku we Włocławku rozpoczęły się prace przy przebudowie peronu nr 2. Po przebudowie peron będzie miał wyższą konstrukcję, z której łatwiej będzie można wsiąść do pociągów odjeżdżających w kierunku Torunia, Bydgoszczy, Kutna i Łodzi. Zadanie – z środków budżetowych - realizuje PKP Polskie Linie Kolejowe za kwotę ponad 33 mln zł netto.

Po zakończeniu prac peron nr 2 będzie wyższy. Dzięki temu podróżnym łatwiej będzie wsiadać do pociągów. Nawierzchnia peronu będzie antypoślizgowa ze ścieżkami naprowadzającymi, które będą wsparciem w poruszaniu się osób niewidomych i niedowidzących. Na peronie zbudowana zostanie 150-metrowa wiata, która architektonicznie będzie nawiązywać do budynku nowego dworca. Zamontowane zostaną też ławki, gabloty informacyjne z rozkładem jazdy oraz czytelne oznakowanie. Dostęp na peron ułatwi, szczególnie osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się, nowe winda z przejścia podziemnego. Zaplanowano jasne, energooszczędne oświetlenie z oprawami LED.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto