Działania NURD na drogach Włocławka i powiatu włocławskiego. Ponad dwieście kontroli, blisko 100 mandatów [zdjęcia]

GM/KMP Włocławek
Mundurowi z KMP Włocławek ujawnili w sumie 137 wykroczeń
Mundurowi z KMP Włocławek ujawnili w sumie 137 wykroczeń KMP Włocławek
Udostępnij:
Funkcjonariusze ruchu drogowego KMP Włocławek prowadzili na drogach miasta i powiatu włocławskiego działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Włocławscy policjanci zwracali uwagę na to jak kierowcy zachowują się względem pieszych i rowerzystów, a także czy niechronieni uczestnicy ruchu drogowego stosują się do przepisów drogowych.

Wideo. Rodzinny kapitał opiekuńczy

W czwartek (12.05.2022) prowadzone były ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” (NURD). Ta grupa użytkowników dróg narażona jest na najpoważniejsze obrażenia w przypadku zdarzeń drogowych z uwagi na brak dodatkowych zabezpieczeń, jak np. poduszki powietrzne, czy pasy bezpieczeństwa w autach.

W działania NURD włączyli się również włocławscy policjanci. Na drogach regionu mundurowi zwracali uwagę na to jak zachowują się kierowcy względem pieszych i rowerzystów, a także czy niechronieni uczestnicy ruchu drogowego stosują się do przepisów, w tym czy odpowiednio zadbali o swoją widoczność na drodze.

Podczas działań policjanci wylegitymowali 215 użytkowników dróg, w tym 205 kierujących pojazdami oraz 10 pieszych i rowerzystów. Mundurowi ujawnili łącznie 137 wykroczeń, za które w 91 przypadkach nałożyli mandat karny, 41 osób pouczono, a w 5 przypadkach skierowany zostanie wniosek do sądu - informuje Joanna Seligowska-Ostatek z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Do najczęstszych przewinień kierujących zaliczyć można nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu oraz wyprzedzanie i przekraczanie prędkości w pobliżu przejść dla pieszych. Z kolei piesi przechodzili przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, a wśród przewinień rowerzystów znalazły się, takie wykroczenia jak jazda po chodniku i jazda wzdłuż po przejściu dla pieszych.

Policja przypomina, aby w pobliżu przejść dla pieszych zawsze zachowywać szczególną ostrożność i bacznie obserwować otoczenie. Kierujący powinien zwolnić i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu albo wchodzącemu na to przejście. Pieszy z kolei ma obowiązek przestrzegania zakazu korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych w sposób, który ogranicza możliwość obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych. Każdy pieszy powinien mieć także świadomość, że mimo, iż korzysta z wyznaczonego przejścia dla pieszych, nie powinien wchodzić na jezdnię bez upewnienia się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu Polnej z Barską we Włocławku

Kierowca autobusu MPK Włocławek źle się poczuł. Potrzebował ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie